Спецвозможности
Архив

Цілковите задоволення

30.05.2011
554
Цілковите  задоволення фото, иллюстрация

Стародавній Аріон був давньогрецьким поетом, який жив у VII ст. до н.е., а сучасні Arion'и походять від фірми Claas, і їм усього лише два роки. Чому трактор Arion 640 з потужністю 110 кВт/ 150 к.с. (за ECE R 24) - це "цілковите задоволення", ми досліджували для вас у поданому тесті (текст: М. Нойнабер, Г. Вільмер; фото: С. Товорнік).

Трактор Arion 640 є флагманом серії Arion 600 фірми Claas: номінальна потужність - 110 кВт/150 к.с., максимальна - 114 кВт та power-boost - цілих 129 кВт/175 к.с. (усі дані - за ECE R 24). Ось такі чудові цифри. До того ж, вони належать дуже компактному на вигляд тракторові, який у нашому випробуванні ще й було обладнано "до зубів": від системи автоматичного перемикання Hexactiv до монітора Cebis у кабіні.
Як це і притаманно флагманові, Arion 640 у чомусь має випереджати своїх співбратів, і це - power-boost. За інформацією виробника, він лише на 40 кг важчий за свого меншого колегу - Arion 630, зате його потужність на цілих 7 кВт більша, і є додатковий power-boost. Двигун DPS додає 15 кВт/20 к.с., коли ВВП або системі гідравліки потрібно забезпечити достатню потужність або коли вмикається група C або D. Так відбувається, наприклад, у разі потреби додаткової енергії на ВВП за швидкості 4 км/год для роботи з ротаційною бороною.
Поза тим, двигун трактора Arion 640 оснащено всім, що в наші часи потрібно для задоволення нормативних вимог щодо вихлопних газів - Tier 3a, і навіть більше: літраж 6,8 л, чотири клапани на циліндр і система впорскування CommonRail, турбокомпресор зі змінною геометрією і зовнішня рециркуляція охолоджених вихлопних газів. Виміри для нас проводив Тестовий центр DLG.
На випробувальному стенді наш дослідний кандидат показав на номінальних обертах (2200 об.) 111,6 кВт потужності на ВВП, а максимальна потужність на 1800 обертах досягла 117,5 кВт. Цілих 27% постійної потужності, майже 6% надпотужності, 37,7%-не зростання за 25%-ного падіння крутильного моменту, 122%-ний пусковий момент - такі характеристики трактора Arion 640 є просто чудовими!
На дослідному стенді для вимірів ВВП функція boost, звичайно, була активною. Але суб'єктивно ми могли відчути це збільшення потужності на 15 кВт/20 к.с. під час роботи. Передусім, тому, що функція boost активується вже на передачі С 1 (9,8 км/год за номінальних обертів), допомагаючи роботі культиватора або плуга.
Також було важко "підловити" на чомусь наш Arion 640 під час вимірювання споживання палива. У більшості тестових вимірів споживання палива його дизелем було нижчим за середнє у цьому класі потужності. Результат тесту Powermix - 292 г/кВт·год, що на 3,6% менше, ніж середній показник щодо всіх досі досліджених тракторів. Звичайно, це не якісь видатні досягнення, але ці дані лежать у "зеленому діапазоні" . Однак у дослідників з'явилося побажання, щоб бортова система спостереження за витратою палива відображала на моніторі Cebis не лише літри, спожиті за годину, а поряд із середнім значенням показувала також і актуальне споживання в літрах на гектар - тоді простіше порівнювати стратегії руху машини.
"Hexashift", "Revershift" та "Hexactiv" - такими словами характеризує цей вестфальський виробник тракторів коробку передач свого Arion 640. Справді, вад у коробки передач з чотирма групами і шістьма передачами, які перемикаються під навантаженням (Hexashift), реверсом, що перемикається під навантаженням (Revershift) та з функціонально зручною автоматикою (Hexactiv) ми не знайшли. Перемикання простої і "логічної" коробки передач здійснюється невеличким важелем (Drivestick) на підлокітнику. І він працює так добре, що деякі оператори навіть не застосовують автоматичні функції трактора Arion 640 для груп та передач, що перемикаються під навантаженням. За додаткові 1900 євро можна, крім цього, придбати коробку передач малої швидкості (від 110 м/год).
Плюси заробив трактор Arion 640 також і за чотири швидкості ВВП 540 і 1000 з економічними версіями 540Е і 1000Е. У Німеччині таке обладнання встановлюється на трактори серії Arion 640, що цілком логічно. Щоправда, те, що електроніка контролює економічний режим роботи ВВП і вмикає 540Е на 680 обертах, дратувало тих дослідників, які хотіли працювати з такими установками і з 750 обертами на внесенні гноївки або з ротаційною бороною. Додатково до економічного ВВП трактор Arion 640 можна оснастити також синхронним ВВП (плюс ще 2000 євро).
Хоча виміряні показники підйомної сили трактора Arion 640 лише незначно перевищували середнє значення по цьому класу, наш дослідний зразок отримав добрі оцінки за підйомну силу свого заднього підйомника. Адже сама геометрія підйомника розрахована на те, щоб підйомної сили вистачило також і для важких знарядь.
Схожий висновок ми могли б зробити і щодо гідравліки. Чотири контрольні клапани (у серії 3 - максимум шість), хрестовий важіль (1200 євро), регулювання кількості рідини й періодичності подання за допомогою монітора Cebis і зовнішнє керування вентиля - таке обладнання здається повним і завершеним. Навіть розняття Power-Beyond коштують додатково лише 168 євро.
Показники продуктивності системи гідравліки з максимальним значенням 106,8 л (через два контрольні клапани) і 25,8 кВт перебувають у середньому діапазоні цього класу потужності. Серед опцій до трактора Arion 640 можливості обладнання більшим насосом немає.
З радіусом розвертання 12,60 м наш тестовий зразок - серед лідерів цього класу потужності (шини спереду - 540/65 R 28 та позаду - 650/65 R 38, ширина колії спереду - 195 см та 192 см - позаду). Трактор Arion 640 для своїх 175 к.с. є загалом досить компактним, і це попри доволі довгу колісну базу в 282 сантиметри.
Через те, що дозволена загальна вага трактора становить майже 11 т, вага в порожньому стані - 7,2 т - залишає бажати кращого: лишаються ще добрих 3805 т корисного навантаження. Щоправда, за 40 км/год, уже за 50 км/год дозволена загальна вага обмежується до 9250 кг, а корисне навантаження скорочується до 2055 кг!
Під час вимірів тягової потужності наш трактор знову вирізнився своїм boost'ом та 102,9 кВт. Але важливіше те, що за максимальної потужності і номінальних обертів він задовольнявся також доволі економічним питомим споживанням палива в межах 276-282 г/кВт·год.
Якщо ви зупинилися на виборі трактора з версію 50 км/год, ви отримаєте в комплекті підресорену передню вісь Proactiv. А у версії з 40 км/год вона коштує додаткові 4900 євро. Так чи інакше, вам доведеться ще викласти 800 євро за змащувальний насос - ресори працюють добре, одначе змащувати 24 ніпелі кожні 50 год роботи без цього інструменту важко. Ми не дуже зрозуміли, чому ще й гальмівна система з пневматичним приводом для тракторів цього класу йде лише як додаткове обладнання (за 2970 євро).
Під кабіною з шістьма стійками міститься серійна чотириточкова підвіска. У кабіні є також кондиціонер, але автоматика кліматичного контролю коштує додаткові 640 євро. Те саме стосується і додаткових фар для переднього підйомного пристрою (плюс 180 євро), а ксенонові лампи спереду і позаду коштують ще по 940 євро за комплект (у серійній комплектації передбачено 14 (!) фар робочого освітлення). Загалом нам добре працювалося у кабіні. Виміряна сила шуму під навантаженням 74,5 дБ (А) - це середній діапазон по класу.
Ще важливішим питанням для трактора Arion 640 є те, яку систему обрати: CIS або Cebis. Остання не лише на дві літери довша в назві, але й на 4700 євро дорожча. За це ви отримуєте монітор, за допомогою якого можете здійснювати регулювання всіх вузлів: від коробки передач до гідравліки (також за допомогою "прямого доступу"), систему управління руху на розворотах CSM, три електричні контрольні клапани, а також склоочищувач заднього скла та індикатор споживання палива. Кому подобається технічність і можливість керувати трактором на смугах розвороту, мусить вкласти гроші у монітор Cebis. Усі інші цілком обійдуться системою CIS.
Про догляд та утримання трактора Arion 640 нічого поганого не скажеш: 18,5 л моторного мастила слід замінювати кожні 500 год, 63,0 л трансмісійного мастила та гідравлічної рідини - кожні 1000 год, а от на кінцевій передачі спереду мастило слід замінювати кожні 500 год. Об'єму дизельного бака місткістю 330 л загалом має вистачати на 12 год роботи.
Слід відзначити й таке: 150 к.с. номінальної потужності і 175 к.с. (за ECE R 24) максимальної потужності з boost - трактор Claas Arion 640 показав у тесті журналу profi досить продуктивний двигун, одну з найкращих на ринку механічних коробок передач та добрий підйомний пристрій. Передусім, добре продумане та зручне керування, а також комфорт роблять Arion 640 таким трактором, на якому працюється із задоволенням.
З іншого боку, у вічі кидаються продуктивність гідравлічної системи і сила шуму під навантаженням зі своїми посередніми показниками. Найсуттєвішим недоліком є невелике корисне навантаження - 2055 кг за 50 км/год і додаткові витрати за гальмівну систему з пневматичним приводом. У повній тестовій комплектації трактор Arion 640 "потягнув" на 131000 євро. Те, що немає модифікації із безступінчастим перемиканням, не заважало ні нам, ні нашим операторам. Трактор не розчаровує, навпаки: робота на ньому - цілковите задоволення. 

Интервью
Прошлой осенью сайт «Пропозиція» побывал в гостях у кооператоров Днепровской области. Немалую помощь в его становлении, а впоследствии - кооперативных объединений, оказала Кооперативная академия, которая работает в г. Днепр. Ее возглавляет... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Украине та Молдове
Nestlé в Украине активно сотрудничает с местными поставщиками. По данным на конец 2016 года, около 70% компонентов для своих товаров компания покупает на местном локальном рынке. С 2007 года Nestle

1
0