Спецможливості
Новини

Американці створили ГМО-кукурудзу, здатну протистояти афлатоксину

23.03.2017
2552
Американці створили ГМО-кукурудзу, здатну протистояти афлатоксину фото, ілюстрація
Афлатоксини, які виділяються патогенними грибами роду Аспергилл, досить часто вражають культури, особливо з високим вмістом в зернах жирів. Одні з найсильніших гепатоканцерогенов, афлатоксини досить стійкі до теплової обробки

Американськими вченими університету штату Арізона створена кукурудза, чия генетична модифікація здатна нейтралізувати афлатоксин. Про результати дослідників пише propozitsiya.com з посиланням на видання Science Advances.

Створена ГМ-кукурудза здатна продукувати певні молекули, які вступають у взаємодію з афлатоксином, приводячи до його знешкодження.

Афлатоксини, які виділяються патогенними грибами роду Аспергилл, досить часто вражають культури, особливо з високим вмістом в зернах жирів. Одні з найсильніших гепатоканцерогенов, афлатоксини досить стійкі до теплової обробки. Високі дози токсину, що потрапили в організм, призводять до смерті, низькі ж дози здатні привести до хронічної інтоксикації, порушення функції печінки і навіть пошкодженням ДНК-апарату клітин організму.

У зв'язку з високою небезпекою афлатоксину, в світі ведеться постійний моніторинг наявності цих отрут в продуктах рослинництва, а уражені партії продукції підлягають знищенню. За статистичними даними щорічно не менше 15 млн т зібраної кукурудзи знищуються через наявність афлатоксину. Для порівняння - стільки ж виробляють кукурудзи у всій Південній Африці.

Забруднення афлатоксином кукурудзи частіше спостерігається під час посушливого періоду. Так в 2004 році в Кенії зареєстрували масові отруєння, в результаті яких понад 100 осіб померло, а сотні - постраждали.

Як підкреслює одна з учених, які працювали над створенням ГМ-кукурудзи, Моніка Шмідт, безліч людей практично щодня наражаються на ризик отруєння афлатоксином, а створений дослідниками метод здатний успішно боротися з отрутою ще на етапі зростання рослини. Вчена запевняє, що створена ГМ-кукурудза не повинна негативно впливвати на організм людини і тварин, однак для підтвердження цього факту будуть потрібні тривалі випробування в польових умовах.

Також вчені планують застосувати розроблений ними метод для створення інших культур, не захищених від афлатоксину, наприклад, таким, як соя і арахіс.

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0