Спецможливості
Новини

В "УЗ" є гроші, але вона не здатна ними скористатися?

13.09.2017
1347
В "УЗ" є гроші, але вона не здатна ними скористатися? фото, ілюстрація

Найстаріша інфраструктура в Україні, яка вимагає найбільше інвестицій, - це дороги і залізниці. У той же час, "Укрзалізниця", маючи гроші на рахунках, не може їх ефективно використовувати і вирішити проблеми, пов'язані з нестачею вагонів, рухомого складу і локомотивів. У вересні-жовтні, в зв'язку зі збиранням врожаю, ситуація буде загострюватися. Про це повідомив директор аналітичного центру "Український інститут майбутнього" програми "Інфраструктура" Володимир Шульмейстер, пише propozitsiya.com за матеріалами gs.fm.

На питання, чому УЗ не може використовувати гроші, які вже є на рахунках, експерт відповів: "Це місменеджмент. По-перше, це дивовижна ситуація. Тиждень тому запасів палива було на три-чотири дні по "Укрзалізниці", в той час, як на рахунках величезні суми грошей. Тобто це несвоєчасне проведення тендерів, які блокуються учасниками, Антимонопольний (АМК - Ред.), на жаль, в цьому теж бере участь, зовсім не позитивну для УЗ, тобто дозволяє блокувати ці тендери і виникають такі проблеми".

У той же час, аналітик відзначив "серйозні зрушення" в цьому році по дорогах. На відміну від 2015-го, коли з центрального бюджету на дороги виділялося близько 3-4 млрд грн, в цьому році на дороги піде в усіх напрямках близько 35 млрд грн. У наступному році, завдяки створенню дорожнього фонду, 35 млрд буде виділено тільки з нього плюс фінансування місцевих бюджетів. Тобто, в 2018-му на дороги буде виділено близько 50-60 млрд грн.

В. Шульмейстер нагадав, що Україна входить до п'ятірки країн, цікавих для потенційного інвестування, зокрема, через велике відставання з інвестицій. Це країна з постійно зростаючим потенціалом. Чим далі вона розвивається, тим більше потенціал. Але коли його можна буде реалізувати в тому, щоб сюди дійсно зайшли величезні гроші і поміняли ситуацію і з дорогами, і з залізницею, і з річкою, яка вже теж чекає свого інвестора - це питання і до Президента, і до ВРУ.

"У тих, хто повинні піднімати руки в залі (ВРУ - Ред.), мабуть, свої інтереси є, які абсолютно не пов'язані з приходом сюди інвесторів. Тобто у нас проблема, на жаль, як у риби - з головою... На жаль, я зрушень ніяких не бачу серйозних", - зазначив він.

Одночасно для інвесторів існує дуже багато ризиків.

"Якщо ризики будуть зменшуватися, наприклад, реформа судової системи, якщо побачать, що дійсно однаково захищаються будь інвестори, а не тільки ті, які вміють "домовлятися" в судах з поганою точки зору, то абсолютно незначні зміни, на мій погляд, могли би мати величезний ефект", - упевнений В. Шульмейстер.

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0