Спецможливості
Огляди продукції

Своєчасна обробка кукурудзи забезпечить високий врожай

16.08.2016
9599
Своєчасна обробка кукурудзи забезпечить високий врожай фото, ілюстрація
kukurudza obroblena herbitsydom

Серед частини сільгоспвиробників побутує хибна думка, що боротьбу з бур’янами в посівах кукурудзи слід розпочинати після максимальної їхньої появи, відтягуючи проведення хімічних обробок ближче до десятого листка культури. Крім цього, у таких господарствах переважно відмовляються від застосування грунтових гербіцидів, мотивуючи це значною ціною на них та не завжди високою ефективністю в умовах низької вологості грунту. Такий підхід виправданий, якщо господарство не претендує на високі врожаї. Щоб не бути голослівним, наведу декілька аргументів для обґрунтування своєї позиції.

 

Ріст бур`янів позбавляє кукурудзу світла, води та елементів живлення ф впливає на зменшення її врожайності. За дослідженнями канадських вчених, є ціла низка чинників, які також знижують врожайність кукурудзи. Так, після сходів рослини культури вловлюють світло, що віддзеркалюють рослини бур’янів, та відповідно до оточення орієнтують себе у просторі. Тож якщо поля вільні від бур’янів, то рослини кукурудзи розміщують листя переважно в бік міжрядь, намагаючись зайняти якомога більшу площу; за сильного ж засмічення посівів рослини «підлаштовуються» під оточення, витягуючись вгору, що спричинює нерівномірність сходів за висотою та розвитком. Але потерпає не лише листя: коріння також слабше розвивається і рослина у цілому стає менш стійкою до стресових умов.

Кожна помилка у вирощуванні кукурудзи на початку її життя в геометричній прогресії відображається на кінцевому врожаї, і виправити її в подальшому неможливо. Період, коли рослини кукурудзи найбільше потерпають від пригнічення бур’янами, — це фаза від трьох до десяти листків. Навіть якщо після цього бур’яни повністю знищити, втрати майбутнього врожаю становитимуть не менше 20%. Очевидно, що найкращий вихід — це обробка кукурудзи гербіцидом у фазі трьох листків. Але на практиці це рідко коли вдається через погодні умови або темпи проведення обробки, до того ж не завжди в цій фазі бур’яни вже повністю зійшли. Тому в умовах виробництва оптимальною буде обробка рослин культури у фазі до п'яти листків, особливо для ранніх гібридів, у яких розвиток генеративних органів починається раніше і, відповідно, ризик пошкодження більший.

Яку ж тактику застосовують господарства на практиці, коли не внесений грунтовий гербіцид? Часто у такому разі використовують гербіцид, що містить у своєму складі два потужні, але аж ніяк не дружні до рослин кукурудзи компоненти, що належать до хімічного класу сульфонілсечовин. Також до його складу входить антидот для пом'якшення негативного впливу на культурні рослини.

Напротивагу цьому рішенню, компанія «АГРОСФЕРА ЛТД» пропонує для обробки кукурудзи використовувати бакові суміші гербіцидів СУЛАМ, СЕ (для використання  у фазі п`яти листків) та НІКОМІЛ ,МС (рекомендована для використання  до фази семи листків  кукурудзи включно). Ця суміш містить компоненти з трьох хімічних груп, що унеможливлює резистентність та не пригнічує культуру. А застосування стимулятора росту ФРЕШ АМІНО та мікродобрива ФРЕШ КАЛІЙ у фазі семи листків  забезпечують здоровий зовнішній вигляд рослин.

 

Г. Підпальний, наук. співробітник з агрономії, компанія «Агросфера Лтд»

 

 

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0