Спецможливості
Огляди продукції

«Сингента» відкрила сезон «Овочевих майстерень» для аграріїв Півдня

28.02.2020
2936
«Сингента» відкрила сезон «Овочевих майстерень» для аграріїв Півдня фото, ілюстрація

Напередодні нового сезону, який для аграріїв Півдня вже традиційно починається в другій половині лютого, компанія «Сингента» провела в Херсоні першу в році «Овочеву майстерню».

 

 

 

 

 

 

 

 

Остання зима на південь України заглядала лише ненадовго. Тому тема захисту рослин хвилювала херсонських аграріїв особливо сильно. Особливо захисту овочевих, адже область традиційно є лідером в Україні з вирощування овочів відкритого грунту.

Відповідно, на темі захисту зробили акцент організатори «Овочевої майстерні». Вони не тільки детально висвітлили теми захисту овочевих культур від хвороб і шкідників, а й запросили виступити провідних фахівців місцевого аграрного університету. Крім того, кожен з гостей «Овочевої майстерні» отримав у подарунок багато і якісно проілюстроване 400-сторінкове видання «Шкідники овочевих культур», підготовлене керівником підрозділу маркетингу ЗЗР компанії «Сингента» Миколою Довгалем та провідними науковцями Херсонського та Одеського державних аграрних університетів.

Доцент Херсонського державного аграрного університету, канд. с.-г. наук Іван Мринський, один з авторів випущеної компанією "Сингента" книги "Шкідники овочевих культур"Один з авторів книжки, доцент Херсонського державного аграрного університету, канд. с.-г. наук Іван Мринський, який виступив на конференції з детальним аналізом ситуації зі шкідниками на полях Херсонщині в сезоні, що починається, відзначив: «Тепла зима сприяла розвитку шкідників, тому їх чисельність буде великою». Та компанія «Сингента» може запропонувати українським овочівникам найпотужніший портфель пестицидів, з різним вмістом діючої речовини, з різними механізмами дії. Не дарма Syngenta, за даними спеціалізованого інформаційного агентства «Інфоіндустрія», зайняла торік першу сходинку серед іноземних виробників за обсягами ввезення в Україну пестицидів у тоннах (якщо рахувати окремо Bayer і Monsanto, котрі об’єдналися в середині року).

Наприклад, Циделі Топ, як розповів менеджер з технічної підтримки за напрямом «ЗЗР для овочевих культур і картоплі» компанії «Сингента» Володимир Борисенко, на сьогодні вийшов у лідери з захисту огірків від борошнистої роси. Його ефективність пояснюється наявністю нової д. р. — цифлуфінаміду. Як розповів В. Борисенко, досліди показали, що з-поміж конкурентних препаратів лише один показав рівну з Циделі Топ ефективність, але Циделі Топ виявився привабливішим за ціною. І зараз Циделі Топ в Україні використовують також на томатах закритого грунту і моркві, а в країнах ЄС — і на перці, баклажані, дині, кавуні та суниці.

Менеджер з технічної підтримки напряму "ЗЗР для овочевих культур і картоплі" компанії "Сингента" Володимир БорисенкоДля захисту від фітофторозу в Європі, як розповів Володимир Борисенко, найпопулярнішими є препарати на основі мандіпропаміду. У «Сингенти» є цілий вибір подібних препаратів — Ревус Топ і Пергадо. Останній разом з мандіпропамідом містить оксихлорид міді — найм’якшу за своєю дією сполуку міді серед усіх зареєстрованих в Україні. Відтак разом з ефективним захистом від фітофторозу Пергадо забезпечує профілактику бактеріальних хвороб. Препарат має захисну, лікувальну та антиспорулянтну дію. А на цибулі Пергадо ефективно застосовується проти фітофторозу і пероноспорозу.

А для захисту нового приросту В. Борисенко порекомендував Ридоміл Голд, оскільки він містить дві д. р. — контактну і системну. Також він нагадав, що дифеноконазол захищає цибулю і від стемфіліозу, і від альтернаріозу. В антирезистентному захисті томату та картоплі продуктом номер 1 В. Борисенко назвав Квадріс Топ, розроблений саме для овочевих культур. А найкраще створює несприятливі умови розвитку для фітопатогенів у ризосфері грунтовий фунгіцид Юніформ.

Далі В. Борисенко розповів про особливості технологій захисту овочевих культур від шкідників препаратами компанії «Сингента». Зокрема, він порадив замочувати розсаду в розчині препарату Актара: тоді препарат через кореневу систему проникає по всій рослині, йому не перешкоджає восковий наліт, як під час обприскування. Препарат Матч він порадив застосовувати за 2–3 доби перед виходом гусені — тоді ефективність препарату досягає 95%.

Проти трипсів, як розповів В. Борисенко, на початковій стадії (поки рослина не сформувала достатньо великий листовий апарат, який можна обприскувати) можна застосовувати… фунгіцид Тіовіт Джет: сірководень, що міститься в препараті, відлякує трипсів. Та нещодавно компанія «Сингента» розробила новий препарат проти трипсів на цибулі й капусті під назвою Лірум. Він саме проходить реєстрацію. Випробування показали, що він ефективніший за 3 подібних препарати провідних світових компаній, з якими порівнювали Лірум.

представниця діагностичного центру компанії «Сингента» Ольга ЖужуянОднак, як наголошували спікери «Овочевої майстерні», протокол вирощування культур від компанії «Сингента» — це набагато більше, ніж перелік препаратів з оптимальними фазами та нормами внесення. Як пояснили фахівці компанії, протокол вирощування повинен враховувати увесь комплекс грунтово-кліматичних умов, адже вони впливають на перебіг хімічних реакцій, і всі елементи технології внесення ЗЗР.

Як приклад В. Борисенко навів спосіб розпилення пестицидів. Наприклад, загалом цибуля потребує більш дрібнодисперсної краплі. Але в спеку дрібні краплини занадто швидко випаровуються. Через це компанія «Сингента» пропонує клієнтам широкий вибір форсунок відповідно до особливостей різних культур, препаратів, погодних умов і технологій внесення. Важливим елементом протоколу захисту культур є налаштування форсунок і обприскувача. Наприклад, коли механізатор на обприскувачі поспішає й перевищує швидкість, якість обприскування знижується. Крім того, В. Борисенко наголосив на важливості регулярного калібрування форсунок обприскувача. Адже кожна помилка знижує ефективність обприскування. А якщо вона знизиться, кого будуть звинувачувати? Звичайно ж, виробника препарату.

Представник компанії "Агріко" Ігор МотькоВажливою складовою протоколу захисту є правильне визначення причин усіляких плямистостей і пожовтінь (побурінь) на листі. Попри поширення всіляких програмних додатків і збільшення чіткості фотокамер у смартфонах найточнішим способом визначення хвороби залишається фітопатологічний аналіз. І компанія «Сингента» абсолютно безкоштовно надає своїм клієнтам високоякісні сервіси в цьому напрямку. Як розповіла представниця діагностичного центру компанії «Сингента» Ольга Жужуян, на сьогодні клієнтам пропонуються наступні види аналізу:

класична фітоекспертиза згідно ДСТУ;

 фітоекспертиза рослинного матеріалу овочевих культур;

специфічні методи – ДНК-діагностика та імуноферментний аналіз.

А нещодавно до них додалося визначення фітопатогенного навантаження в грунті, що пропонується власникам теплиць.

Перші два види доступні в усіх чотирьох діагностичних центрах компанії «Сингента» (в Білій Церкві, Харкові, Одесі та Хмельницькому), третій — тільки в Білій Церкві. Ці методи дають змогу перевірити садивний матеріал картоплі на віруси, визначити будь-яке захворювання рослин. А ДНК-діагностика дає змогу визначити вірусні і бактеріальні хвороби, причому ще до появи ознак на самій рослині. Крім того, компанія «Сингента» має партнерську угоду з компанією PLT, що володіє чи не найвисокотехнологічнішою лабораторією в Україні, щоб допомогти своїм клієнтам зробити аналіз їхньої продукції на залишки пестицидів.

 А з метою визначення концентрації шкідників і, відповідно, доцільності обробок і визначення оптимального часу їх проведення компанія «Сингента» безкоштовно надає клієнтам феромонні пастки. Найсвіжішою ж новинкою в сервісі компанії стало надання клієнтам тест-систем, які дають змогу провести аналіз грунту на забезпеченість основними елементами живлення за 5 хв. Річ у тім, що саме з дефіцитом елементів живлення найлегше сплутати хвороби рослин за зовнішніми симптомами.

Досвідом практичного застосування наданого «Сингентою» протоколу для вирощування товарної картоплі поділився Ігор Мотько з компанії «Агріко». Він розповів, що компанія «Сингента» надала не тільки допомогу в складенні системи захисту, а й можливість участі у прогамі «АгроГід». Та найголовнішим здобутком партнерства з компанією «Сингента» Ігор Мотько назвав можливість виростити високоякісну продукцію, яка зараз продається у мережах GoodWine, котра спеціалізується на елітних продуктах, і Metro, а також участь у Клубі стратегічних партнерів. «Значок Клубу стратегічних партнерів компанії «Сингента» — це запорука безпечності продукції, своєрідний знак якості», — відзначив Ігор Мотько.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Картопля, вирощена компаніє "Агріко" згідно протоколу від компанії "Сингента", успішно продається в мережі елітних продуктових магазинів

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0