Новини
Програма Scientibattle випустила серію відео про агробіологію з відомими українськими вченими
01.10.2021
730
![Програма Scientibattle випустила серію відео про агробіологію з відомими українськими вченими фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/korteva22_22.jpg?itok=z-IuMe53&v=1717497024)
В рамках наукової освітньо-грантової програми міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience для школярів і школярок під назвою «Scientibattle» на YouTube-каналі вийшла серія наукових відео c провідними українськими вченими про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство — біотехнології, проблеми ґрунтів, зміни клімату, життя комах-запилювачів тощо.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Corteva.
Програма «Scientibattle», яка стартувала на початку вересня, заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер програми — Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук. Мета «Scientibattle» — сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві.
В серію входить шість відео:
- Загрозливі рослини, які шкодять здоров'ю людей і землі ̶ Олексій Коваленко, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, автор книги «Фрукти проти овочів».
- Історія формування ґрунтів та їх значення в екосистемі — Олена Паренюк, кандидатка біологічних наук, яка досліджує бактерії в ґрунтах зон відчуження Чорнобиля і Фукусіми, а також вивчає бактерії, що живуть в радіоактивної лаві всередині Чорнобильського саркофагу.
- Комахи, які можуть вирішити долю людства — Григорій Попов, ентомолог, один з авторів Червоної книги України, який 15 років пропрацював в Донецькому ботанічному саду НАН України.
- Мікроорганізми, віруси і взаємодія бактерій і рослин — Ірина Бровко, мікробіологиня, директор з науки і виробництва компанії «Біонорма».
- Клімат та його вплив на сільське господарство — Світлана Краковська, кліматологиня та метеорологиня, завідувачка лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, національна експертка проєкту Clima East і перша жінка-українка учасниця Другої української антарктичної експедиції.
- Модифікація генетичних кодів і генетично модифіковані організми — Оксана Півень, генетикиня, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, яка є визнаною в Україні експерткою з методу редагування геному CRISPR/Сas9.
Крім серії відео, програма «Scientibattle» містить шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів загальноосвітніх середніх шкіл України державної форми власності, які перебувають на території населених пунктів розміром до 100 000 осіб; грантовий конкурс для команд шкіл на реалізацію мікропроєктів, які сприяють просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також надання їм навичок для підтримки і інтеграції напрямку сільського господарства в своїй школі; віртуальний табір з біологічних наук для дівчат — команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул в жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками і подолати гендерну нерівність. Очікується, що в проєкті «Scientibattle» візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.
Читайте також
Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.
Статті