Спецможливості
Новини

Мигдаль — невибаглива, але вигідна культура

14.01.2023
944
Мигдаль — невибаглива, але вигідна культура фото, ілюстрація

Сьогодні із 2 га мигдального саду можна зібрати 5 т горіхів. Для фермерських господарств такі насадження — як страховий фонд. Мигдаль — нішева культура, яка не потребує особливих кліматичних умов — урожай буде навіть за несприятливих умов, приміром, якщо впродовж року випадає 300 мл опадів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на growhow.

Український мигдаль готові купувати навіть за кордоном, зараз ціна неочищеного горіха тримається на рівні 2,5 євро/кг. Таким чином, фермер має можливість щороку гарантовано отримувати гроші, розповів віцепрезидент «Української горіхової асоціації» Василь Бабанський.

«Якщо проаналізувати економіку садів фундука та мигдалю, то прибутковість цього аграрного бізнесу доволі хороша. Вирощування мигдалю — перспективний напрям на наступні 25 років. Наразі ми не маємо внутрішнього продукту, тому щороку імпортуємо в Україну приблизно 3 тис. тонн ядер цього горіха. За нашими підрахунками, впродовж 5 років фермер повністю поверне всі витрати на закладання саду та догляд за ним. Далі отримуватиме прибуток. До слова, плодоносить сад приблизно 50 років».

Для того, щоб закласти сад мигдалю, достатньо середньостатистичного паю. Будь-яка сім’я, маючи 2-3 га землі, може заклаcти такий сад. Сьогодні багато родин обробляють свої наділи. Вирощують там кукурудзу, ячмінь, соняшник. А з 2 га  саду мигдалю можна зібрати 5 т горіхів. За ядро мигдалю можна виручити 250 грн/кг, а посадковий матеріал коштує трохи більше 100 грн за сертифікований саджанець. Нескладно підрахувати, що вигідно вирощувати.

«Фермерські ж господарства таким чином можуть подбати про страховий фонд. У нагоді стануть саме нішеві культури, які не потребують особливих кліматичних умов, але економічно ефективні. Як-от мигдаль. Він росте, навіть якщо опадів буде 300 мл впродовж року і нормально себе почуватиме та плодоноситиме. Кукурудза та соняшник засохнуть, а мигдаль буде рости. Обробляючи 3 тис. га землі, на 50 га можна посадити сад мигдалю, навіть за несприятливих умов зібрати врожай, продати і на осінь отримати живі гроші», — розповів Василь Бабанський.

Ключові слова: мигдаль

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0