Спецможливості
Агрохімія

Найкращі фунгіциди: ефективний захист овочів

11.01.2022
15784
Найкращі фунгіциди: ефективний захист овочів фото, ілюстрація

Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким та на 100 % прогнозованим. Сезон 2021 року не став винятком.

Протягом останніх років змінюється активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих шкідників відчувають навіть на півночі. Зимовий період останніх декількох років відзначається нетиповими температурами, що призводить не лише до зростання чисельності шкідників в агроценозах, а й до процесів гібридизації різних популяцій, результатом якої є підвищення плодовитості, життєздатності, шкідливості та агресивності шкідників.

Зимовий період 2019–20 років був дуже м’яким. З грудня 2020-го по січень 2021-го суттєвого зниження температури в більшості регіонів України також не спостерігалося. Відповідно, перезимівля шкідників проходила за сприятливих температурних умов. У таких погодних умовах і процеси мінералізації рослинних решток потребують значно більше часу, внаслідок чого лишаються зимуючі інфекції збудників хвороб. Холодна весна та надмірні опади сприяли розвитку бактеріозів і багатьох грибних патогенів. Як наслідок, сезон 2021 року став справжнім випробуванням для сільгоспвиробників і не менш складним щодо захисту рослин.

 

Слід пам’ятати, що рослинництво — це завжди комплекс взаємопов’язаних процесів, і порушення будь-якого етапу вирощування може призвести до негативних наслідків. Кожен із елементів технології є однаково важливим і окремо сам не може забезпечити успіху.

Чи важливо використовувати якісне насіння та посадковий матеріал? Так, безумовно!

Чи можна говорити про високу ефективність процесу вирощування без сучасних засобів механізації? Думаю, не варто. Для прикладу: несправний картоплезбиральний комбайн, травмуючи бульбу під час збирання, одночасно руйнує доцільність багатьох витрат на технологію вирощування культури, а перспектива тривалого зберігання такої травмованої бульби, без сумніву, опиниться під загрозою. Так, холодна весна сезону-2021 та затримка у розвитку рослин не дали картоплі змоги повноцінно зміцнити шкірку бульб. Як наслідок, картопля від звичайних 5–7 % механічних пошкоджень під час збирання вже має 40–60 %, а іноді й більше.

До того ж і норми застосування добрив теж повинні бути обґрунтованими й розрахунок щодо їхньої кількості має бути виключно на основі ретельного аналізу. Слід розуміти, що вибір ЗЗР під час планування системи захисту є дуже відповідальним етапом технології, коли потрібно зважати на багато різних показників. Важливо знати не тільки хімічний склад пестициду, зазначений на етикетці, як-от діюча речовина (надалі — д. р.), а й реальні можливості готової формуляції. Насамперед необхідно усвідомити, що оригінальний якісний продукт — це комплекс компонентів, до складу яких включено й д. р., і саме готова формуляція препарату, яка пройшла низку багаторічних випробувань, може забезпечити очікуваний результат. Тут варто зазначити, що високе інфекційне навантаження сезону-2021 зі складними погодними умовами на додаток виявили багато недоліків щодо ефективності серед так званих препаратів-аналогів.

«Сингента», як завжди, за комплексний підхід до справи і намагається надавати справжню підтримку та допомогу виробникам овочів в ефективній боротьбі проти комплексу шкідливого впливу з боку специфічних шкідників, хвороб та бур’янів. Нові розробки від компанії «Сингента» не лише високоефективні, а, що важливо, безпечні для довкілля. Кожен із продуктів «Сингента», рекомендованих для захисту овочів від шкідників та хвороб з урахуванням їхніх властивостей, завжди має чіткі настанови щодо застосування.

Своє особливе місце в системі захисту овочевих культур має і ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®. З 2013 року «Сингента» пропонує цей сучасний унікальний продукт для захисту овочів через систему крапельного поливу. Так, на полях томатів, перцю, картоплі та інших культур, де було планово застосовано ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®, вдалося не лише уникнути ураження кореневої системи рослин, а й попередити їхнє первинне ураження фітофторозом.

Для захисту картоплі розроблена окрема ЮНІФОРМ®-технологія, яка включає не тільки використання самого препарату, а й спеціально розроблені під цю технологію розпилювачі й відповідні рекомендації. ЮНІФОРМ® є унікальним продуктом із широким спектром дії, який надійно захищає рослини від збудників кореневої та прикореневої гнилі.

Ґрунтова формуляція ЮНІФОРМ® блокує можливість розвитку таких фітопатогенів, як пітіум, ризоктонія, антракноз, фузаріоз, гельмінтоспоріоз, фітофтороз та склеротинія. Величезний досвід застосування ЮНІФОРМ® для захисту овочів через систему крапельного поливу відзначено високою ефективністю продукту проти гнилей кореневої системи. Вигоди від використання ЮНІФОРМ® у такий спосіб виправдовують інвестиції. Яскравим прикладом ефективності ЮНІФОРМ® щодо захисту кореневої системи та бульб картоплі є результати демополя, досліди на якому було проведено у 2021 році на базі компанії «Агріко Україна». Картоплярі особисто могли переконатися у перевагах запропонованої системи захисту від «Сингента».

 

Список переваг використання ЮНІФОРМ® насправді вагомий:

- рівномірність розподілу діючих речовин у кореневій зоні

- подача діючої речовини в ґрунт безпосередньо до кореневої системи рослини

- створення для коренів рослин сприятливого середовища

- зменшення концентрації патогенів і, як наслідок, зниження захворюваності рослин.

Боротьба з хворобами овочів із застосуванням добре відомих фунгіцидів, таких як РИДОМІЛ® ГОЛД та РЕВУС® ТОП, має чіткий регламент. Такі рекомендації від компанії «Сингента» завжди базуються на численних комплексних дослідженнях спектра біологічної ефективності продуктів та моніторингу розвитку хвороб.

Навіть такий добре відомий фунгіцид, як РИДОМІЛ® ГОЛД, у складі якого є системна діюча речовина металаксил-М та контактна манкоцеб, рекомендований для застосування в той час, коли рослини інтенсивно нарощують наземну вегетативну масу. І ця рекомендація пов’язана з можливістю металаксилу-М швидко поширюватися рослиною як акропетально, так і базипетально, потрапляючи також у новий приріст, завдяки чому захищається вся рослина, подовжується період захисної дії та виключається потреба повторної обробки в разі дощу. Друга діюча речовина препарату — манкоцеб, що допомагає пригнічувати патогени на поверхні рослин. Однак манкоцеб не може проникати під кутикулу рослинної тканини. Саме тому компанія «Сингента» створила готовий продукт РИДОМІЛ® ГОЛД, який використовується виробниками для ефективної боротьби з фітопатогенною мікрофлорою.

Спалах фітофторозу на полях Півдня України став справжнім випробуванням для овочівників, але й тут на певних етапах патогенезу є можливість протидіяти хворобі. Таким дієвим інструментом проти розбурханого захворювання в черговий раз стала бакова суміш РИДОМІЛ® ГОЛД + ШИРЛАН®. Так званий стоп-ефект можливий завдяки одночасній дії трьох різних механізмів з боку активних інгредієнтів.

Тож, як бачимо, розуміючи призначення ЗЗР та дотримуючись регламентів їхнього застосування, можна побудувати надійну та ефективну систему захисту.

Для комплексної боротьби проти різних грибних патогенів (альтернаріозів, стемфіліозів та ін.) компанія «Сингента» пропонує фунгіцид КВАДРІС® ТОП, який уже добре себе зарекомендував. Завдяки поєднанню двох компонентів у єдину формуляцію цей продукт виявляє потужну контактно-системну дію. Наукові дослідження та промислове застосування КВАДРІС® ТОП підтверджують його високу ефективність і широкий спектр із профілактичними, лікувальними та антиспорулянтними властивостями. Це дає можливість включати препарат до системи захисту овочевих культур і картоплі на всіх етапах вегетації рослин.

Боротьба з хворобами овочів із застосуванням добре відомих фунгіцидів, таких як РИДОМІЛ® ГОЛД та РЕВУС® ТОП, має чіткий регламент. Використання пестицидів саме проти визначених цільових об’єктів завжди забезпечує максимальну ефективність і можливість уникнути додаткових обробок. Включення до програми захисту картоплі та томата препарату РЕВУС® ТОП, який має профілактичну і лікувальну активність проти Phytophthora infestans, Alternaria solani й A. Alternata, дає змогу ефективно захищати посадки від фітофторозу й альтернаріозу та отримувати максимальну прибавку врожаю. Ефективність препарату РЕВУС® ТОП проти даних патогенів відзначалася в усі роки проведення випробувань у лабораторних і польових умовах на штучному й природному інфекційних фонах.

Зустрічаючись з овочівниками на семінарах та Днях поля, фахівці компанії не тільки розповідають про новинки від «Сингента», а й завжди підкреслюють важливість мінімізації залишків пестицидів у продукції для кінцевого споживача. Однак без належного виконання з боку виробників усіх агротехнічних заходів, без використання досліджених препаратів і дотримання регламенту їхнього застосування зробити це досить важко.

Мати безпечний для споживання продукт цілком можливо, але тільки за умови дотримання технології та правильного застосування ЗЗР. Безпека харчування людей завжди повинна бути головним критерієм і пріоритетом за побудови систем захисту рослин. Порушення регламентів застосування ЗЗР не повинно мати місця ані на виробництві, ані на присадибних ділянках.

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  

1
0