Спецвозможности
Новости

Дружба-фройндшафт, або Спільні україно-німецькі проекти

06.10.2008
876
Дружба-фройндшафт,  або Спільні україно-німецькі проекти фото, иллюстрация
Пан Крессе та пан Вайцель
вітають гостей Центру

Агро’2008 пройшла дуже бурхливо ще й у сфері міжнародних відносин, оскільки виставку відвідали міністри сільського господарства та представники цих органів Польщі, Угорщини, Єгипту, Естонії, Німеччини.

Федеральний міністр продовольства, сільського господарства й захисту прав споживачів ФРН Хорст Зеєгофер на виставці відвідав німецький павільйон; стенд компанії “Клаас”, у супроводі юної власниці компанії Катаріни Клаас; стенд компанії “Астра”, де разом із міністром АП України Юрієм Мельником потримав кермо новенького “Фендта”. До речі, пані Катаріна під час візиту до Національного аграрного університету підписала програму сприяння навчальному процесові й подарувала як посібник трактор фірми “Клаас”. Під час спілкування з німецькими й українськими бізнесменами пан Зеєгофер зазначив, що Україна зможе стати потенційним і основним постачальником сировини для виробництва комбікормів як для Німеччини, так і для ЄС у цілому. Пан Зеєгофер упевнений також, що захоплення біоенергією позначилося на цінах на продовольчі товари зовсім не так сильно, як уважають. У всьому світі для виробництва біопалива витрачають лише 7% рослинної олії та 3,5% зернових.
Слід зазначити, що в Україні успішно працюють представництва багатьох відомих німецьких фірм. Під керівництвом Радника з питань сільського господарства Посольства Німеччини Штефана Крессе в с. Роги Маньківського району, що на Черкащині, на базі фірми “Дукра-Агро”, власниками якої є сім’я Венцель,

Катаріна Клаас та Хорст Зеєгофер на стенді фірми “Клаас”

створили навчальний осередок під назвою “Німецький аграрний центр”. Звичайно, не обійшлося без підтримки фірм “Амазоне”, “Клаас”, “Лемкен”, які надали свою техніку в розпорядження центру; фірми “Ріла”, Асоціації німецьких машинобудівників (VDMA), фірми Gruber Landtechnik та Федерального союзу біогенних видів пального (BBK).
Юрій Мельник нагадав, що років десять тому ті сільськогосподарські підприємства, які бажали вийти на вищий технологічний рівень, за знаннями мали їхати до Німеччини. Він наголосив: “У найближчому майбутньому, коли центр запрацює на повну потужність, буде можливість реалізувати ту ідею, про яку ми домовлялися не так давно, в січні поточного року, з паном Зеєгофером у Берліні. Впевнений, українсько-німецьке співробітництво в сфері сільськогосподарського виробництва буде дуже результативним. Я вдячний пану Зеєгоферу, що він знайшов можливість приїхати не просто в Україну, а й у таку українську глибинку, з тим, щоб побачити, яким є сільське господарство, яким є село, які в нього проблеми й до

Юрій Мельник та Хорст Зеєгофер:разом кермувати надійніше

чого слід докласти спільних зусиль”. У відповідь пан Зеєгофер запевнив, що Німеччина й надалі активно розвиватиме мережу консультаційних центрів в Україні.
Керівник ініціативної групи зі створення центру пан Крессе розповів, що це буде центр підвищення кваліфікації, а не конкурент нинішнім закладам аграрної освіти, тим паче, що навчатимуть у ньому на практичних засадах. Як пожартував пан Зеєгофер, зазвичай люди хвалять міністерство, але ніколи самого міністра. Що ж, у даному разі можна з приємністю подякувати обом міністрам, які виявили увагу та підтримку новому проекту.

Ольга Сидоренко

Интервью
Валентина Болоховская, лауреат Государственной премии Украины в области науки и техники, один из основателей "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один из самых известных в Украине отечественных производителей биологических продуктов для сельского хозяйства. Компания работает с 1999 года, и с тех пор на рынок выведено немало
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0