Спецможливості
Новини

ВРУ відкрила додаткові можливості для експортерів у ЄС

09.11.2017
1298
ВРУ відкрила додаткові можливості для експортерів у ЄС фото, ілюстрація
Компанії можуть використовувати не тільки національне сировину, а й сировину з інших країн-учасниць

ВРУ прийняла законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила (Пан-Євро-Мед).

Приєднання України до конвенції відкриває українським експортерам додаткові можливості вільної торгівлі з Європейським Союзом. Про це повідомила заступник міністра економіки - торговий представник України Наталія Микольська, пише propozitsiya.com за матеріалами delo.ua.

Як повідомляється на сайті МЕРТ, частка українського експорту до країн-учасниць конвенції Пан-Євро-Мед від загального показника становить 50%, з яких 40% припадає на країни Євросоюзу.

Конвенція встановлює уніфіковані правила походження для торгівлі товарами серед країн, які до неї приєднано. Компанії можуть використовувати не тільки національне сировину, а й сировину з інших країн-учасниць.

"Товари, які отримали статус походження в одній з країн, можна використовувати у виробничих процесах в будь-якій країні без втрати статусу преференційного походження", - пояснює Н. Микольська.

Таким чином, участь у Пан-Євро-Мед дозволить українським виробникам закуповувати сировину і комплектуючі в країнах Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), а готову продукцію експортувати в ЄС, зберігаючи статус преференційного походження. Тобто ввозити товари за зниженою або нульовою ставкою мита.

Наприклад, український виробник томатної пасти, зможе поставляти її на ринок ЄС. Там продукт буде використовуватися для виробництва кетчупу, який, в свою чергу, буде продаватися в Швейцарію чи Норвегію як вироблений в Євросоюзі. Інший приклад: українські меблеві компанії, які придбають в ЄС фурнітуру, лаки і додаткові комплектуючі, зможуть продавати готовий продукт зі ставкою мита 0% на ринок Євросоюзу, Норвегії, Швейцарії, Молдови, Македонії, Чорногорії, в перспективі також Ізраїлю та Туреччини (з якими зараз йдуть переговори про ЗВТ).

Як відзначають з Мінекономрозвитку, приєднання до Пан-Євро-Мед в першу чергу важливо, зокрема, для підприємств агробізнесу.

Зараз Пан-Євро-Мед об'єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову.

Для повноцінного використання переваг конвенції потрібен ще один крок: внесення змін до протоколів про правила походження діючих угод про ЗВТ (з ЄС, ЄАВТ, Чорногорією, Македонією, Молдовою).

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0