Спецможливості
Новини

ВРУ відкрила додаткові можливості для експортерів у ЄС

09.11.2017
1288
ВРУ відкрила додаткові можливості для експортерів у ЄС фото, ілюстрація
Компанії можуть використовувати не тільки національне сировину, а й сировину з інших країн-учасниць

ВРУ прийняла законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила (Пан-Євро-Мед).

Приєднання України до конвенції відкриває українським експортерам додаткові можливості вільної торгівлі з Європейським Союзом. Про це повідомила заступник міністра економіки - торговий представник України Наталія Микольська, пише propozitsiya.com за матеріалами delo.ua.

Як повідомляється на сайті МЕРТ, частка українського експорту до країн-учасниць конвенції Пан-Євро-Мед від загального показника становить 50%, з яких 40% припадає на країни Євросоюзу.

Конвенція встановлює уніфіковані правила походження для торгівлі товарами серед країн, які до неї приєднано. Компанії можуть використовувати не тільки національне сировину, а й сировину з інших країн-учасниць.

"Товари, які отримали статус походження в одній з країн, можна використовувати у виробничих процесах в будь-якій країні без втрати статусу преференційного походження", - пояснює Н. Микольська.

Таким чином, участь у Пан-Євро-Мед дозволить українським виробникам закуповувати сировину і комплектуючі в країнах Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), а готову продукцію експортувати в ЄС, зберігаючи статус преференційного походження. Тобто ввозити товари за зниженою або нульовою ставкою мита.

Наприклад, український виробник томатної пасти, зможе поставляти її на ринок ЄС. Там продукт буде використовуватися для виробництва кетчупу, який, в свою чергу, буде продаватися в Швейцарію чи Норвегію як вироблений в Євросоюзі. Інший приклад: українські меблеві компанії, які придбають в ЄС фурнітуру, лаки і додаткові комплектуючі, зможуть продавати готовий продукт зі ставкою мита 0% на ринок Євросоюзу, Норвегії, Швейцарії, Молдови, Македонії, Чорногорії, в перспективі також Ізраїлю та Туреччини (з якими зараз йдуть переговори про ЗВТ).

Як відзначають з Мінекономрозвитку, приєднання до Пан-Євро-Мед в першу чергу важливо, зокрема, для підприємств агробізнесу.

Зараз Пан-Євро-Мед об'єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову.

Для повноцінного використання переваг конвенції потрібен ще один крок: внесення змін до протоколів про правила походження діючих угод про ЗВТ (з ЄС, ЄАВТ, Чорногорією, Македонією, Молдовою).

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0