За останні п'ять років зросли обсяги світової торгівлі медом
![За останні п'ять років зросли обсяги світової торгівлі медом фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/img1345732101.jpg?itok=HCJJ6GaU&v=1706531284)
Обсяги світової торгівлі медом за останні п'ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 р - 690,3 тис. тонн загальною вартістю 2,37 млрд. доларів, пише propozitsiya.com з посиланням на Shuvar.info.Як відомо, Китай - беззмінний лідер серед світових експортерів меду, з питомою вагою в загальному обсязі експорту 19%. З істотним відривом за Піднебесною йдуть Аргентина і Україна, з практично рівною часткою - по 10%. У підсумку в 2017 р на ТОР-3 припадало близько 40% обсягів експорту.
До першої десятки експортерів входить і Нова Зеландія. Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду, всього 11,1 тис. тонн, середня вартість його перевищує 24,32 $ / кг. Пояснення цьому феномену досить просте - поставки меду Манукі (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% меду, що йде на експорт - це фасована продукція.
В Україні практично весь експортований обсяг «in bulk». При цьому конкурує Україна в ціновому сегменті з Китаєм, В'єтнамом, Аргентиною, Індією.
Близько половини всього обсягу імпортується країнами Європейського Союзу. Серед них, найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%), Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США - 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відривом йдуть Японія, Китай, Саудівська Аравія.
Незважаючи на лідерство серед світових експортерів меду, Кітай імпортуєзначну частину меду в основному з Нової Зеландії (більше 70% -Мед Манукі). За два роки імпорт зріс на 25%. Сприяє зростанню попиту на імпортний мед, як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд здорового харчування і натуральних продуктів.