Спецможливості
Новини

В Ужгородському районі всі охочі можуть назбирати яблук у відкритому саду

14.10.2022
872
В Ужгородському районі всі охочі можуть назбирати яблук у відкритому саду фото, ілюстрація

У селі Тарнівці Ужгородського району триває самозбір яблук у відкритому саду, повідомив власник саду Михайло Соханич. За його словами, збирати яблука в саду можуть усі охочі, проте за фрукти потрібно заплатити. Самозбір у відкритому саду проходить другий рік поспіль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Суспільне Ужгород».

Загалом на 1,5 га ростуть три сорти яблук. Цьогоріч найбільше вродив зимовий сорт «Пінова», каже власник.

«Це осінньо-зимові яблука, їм потрібно восени багато сонця, щоб вони почервоніли. Якщо вони не червоні, а зеленуваті, тоді вони не мають того смаку. Якщо ж вони вже такі як зараз є — то дуже соковиті. З них навіть сік тече. Це наш натуральний сад, а не крапельний. Відрізняється він від крапельного смаком та якістю. Адже він більше бере поживних речовин з землі сам. На нього не потрібно крапати міндобрива і лляти на листя», — каже Михайло Соханич.

На плантації власник висадив 800 дерев. Цього року урожай вродив лише на 15 відсотків — це дев'ять тонн яблук. Минулого ж зібрали понад 60 тонн. Сад Михайло Соханич висадив десять років тому.

«Ми бачили, що це на той час було вигідно його садити. Ми вирішили посадити такий сорт сюди. Але з часом воно в нас не виходить те, що виходило в той час. Тому що він не родить щороку. Наприклад, цього року він вродив на 15 відсотків. А затрати однакові, що є яблука, що нема. Його потрібно обробляти, косити, фрезерувати. Ми сюди гербіциди не посиплемо під дерева, лише фрезеруємо їх. На даний час він не є таким перспективним, тому що нема ціни на яблука», — розповів власник.

За словами Михайло Соханича, триватиме самозбір яблук до кінця жовтня.

Інтерв'ю
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0