Спецможливості
Новини

На Одещині планують побудувати ягідний переробний завод

31.08.2018
1443
На Одещині планують побудувати ягідний переробний завод фото, ілюстрація

У Біляївському районі Одеської області буде створено ягідний кластер, який об’єднає виробників, допоможе їм у вирощуванні, післязбиральній доробці і подальшому маркетингу вирощеного. Також планується створення комплексу з доробки та зберігання і будівництво переробного заводу, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу компанії «Грін Ленд ЛТД».

Міською радою здійснюється супровід інвестора по реалізації проекту по створенню ягідного кластеру в Біляївській ОТГ. Мета прокту - започаткування та розвиток прибуткового ягідного бізнесу та створення ягідного кластеру, шляхом об'єднання дрібних виробників навколо основного підприємствата надання їм допомоги у вирощуванні, післязбиральній доробці та маркетингу продукції. 

Ініціатор проекту – компанія «Грін Ленд ЛТД». Проект розрахований до 2023 року, а реалізувати його планується в два етапи.

«Для реалізації першого етапу нам потрібно інвестувати 69,2 млн грн, період окупності становитиме 6 років», — розповідає Сергій Українець, керівник компанії.

На старті буде проведена підготовка ґрунту до закладання насаджень, створення інфраструктури та безпосереднє закладання ягідних культур на площі 40 га. В тому числі, 10 га буде відведено під суницю садову, стільки ж – під малину, 18 га — чорницю високорослу, і по 1 га — під червону смородину та аґрус. Частина коштів піде на закупівлю техніки.  

Першу ягоду будуть продавати на свіжому ринку через мережі супермаркетів Одеси та інших міст.

Уже у 2020 році  передбачається створити комплекс післязбиральної доробки, на якому буде проводитися попереднє  охолодження та короткострокове зберігання ягід.

«На другому етапі проекту плануємо закладення  кісточкових культур (черешня – 20 га, персик – 15 га, абрикос – 15 га), та будівництво заводу з переробки/заморозки плодово-ягідної продукції», — розповідає Українець.

Згідно з попереднім планом, ягідний кластер допоможе створити до 450 робочих місць.

Поки що реалізації проекту перешкоджає земельне питання, скаржиться керівник «Грін Ленд». Єдина легальна процедура отримання землі на даний час – це відкритий аукціон. Проте Українець не вважає його прозорим і говорить, що на аукціоні за будь-які гроші землю намагаються викупити для зміни цільового призначення та подальшого будівництва житла. Аграрії таким компаніям не конкуренти.

Ще один варіант – передати землі на створення фермерського господарства. Але в подальшому це принесе низку обмежень у діяльності кластеру.

До слова, інвестор уже займається вирощуванням плодів та ягід на Вінничині: яблук, вишні, малини тощо.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее

1
0