Спецможливості
Техніка та обладнання

Топ-10 найбільш інтригуючих технологій у сільському господарстві

03.08.2017
9803
Топ-10 найбільш інтригуючих технологій у сільському господарстві фото, ілюстрація

Американські оглядачі ринку сільськогосподарських технологій вважають: те, що на сьогодні видається дорогою новинкою, доступною далеко не в кожному господарству, завтра стане повсякденням - розробники працюють над здешевленням технологій та обладнання.
 
 

1. «Розумна» технологія розпилення

Для багатьох нових технологій, які на сьогодні використовуються у сільському господарству, важко знайти практичні додатки, що додають їм цінності. Тому важлививим є  т.зв.навчання машини - здатність комп'ютера накопичувати інформацію про певні дії чи речі і самостійно приймати рішення. Ця функція матиме широке застосування в агропромисловості.

2. Інтернет речей

Термін «Інтернет речей» (IoT)  асоціюється з Силіконовою долиною, але користь цієї технлогії для сільського господарства безсумнівна. По суті, це підключення всіх розрізнених пристроїв до моніторингу та калькуляції виконуваної роботи, доступ до всієї накопиченої інформації. IoT використовується для контролю вологості грунту, рівня опадів, роботи зрошувальнтх систем  тощо безпосередньо зі смартфонів. «Ці нові технології  допомагають покращити операційне планування та пришвидшити процес прийняття рішень, - говорить Пол Вальбіг, директор з розвитку бізнесу в галузі сільського господарства в Сенеті. - IoT має потенціал, який може включати буквально тисячі пристроїв і «речей», які раніше були недоступними, оскільки були занадто дорогими. Тепер же ми можемо звести дані щодо грунту, води, рослин, тварин, машин, будь-яких інших об'єктів, і за допомогою цих програм отримати цінну інформацію для подальшого планування робіт».

3. Контроль іригації

Технології, які покращують контроль та ефективність зрошування є, мабуть, найбільш поширеними. Системи, що контролюють стан робіт, показники вологості грунту, погоду та інші дані на мобільних телефонах і комп'ютерах, є звичайним явищем і надають кінцевим користувачам інструменти для прийняття та реалізації рішень з управління зрошуванням. У іригаційного контролю велике майбутнє: виробники працюють над побудовою зв'язків з усіма можливими типами датчиків на місцях, щоб допомогти кінцевим користувачам приймати більш всеосяжні агрономічні рішення, вважає фермер Небраського та експерт з зрошення Рорік Полман.

4. Моделювання використання добрив

Добрива досі є найбільшим джерелом доходів для постачальників роздрібних послуг, і останнім часом це, безсумнівно, найважливіший внесок у сільське господарство. Поряд з різними ініціативами управління були комерційні програми, які контролюють і покращують ефективність нітрогенів.

Програми щодо управління застосуванням добрив допомагають роздрібним торговцям приймати найкращі рішення, щоб забезпечити найбільшу ефективність живильних речовин. «У прийнятті рішень щодо управління добривами керуються двома речами: перевіркою та спрощенням, - говорить Стів Сибулкін, КЕП Agronomic Technology Corp., який розробив Adapt-N. - Перевірка – це відповідь на питання «чи це працює»: для виробників це означає поліпшення кожного етапу процесу прийняття рішень». Динамічні, гнучкі рішення забезпечують дієздатність, дозволяючи розуміти ситуацію і миттєво внести корективи в програми.

5. Вимірювання електричної провідності

Вимірювання електричної провідності (EC) грунтів стає все більш важливим компонентом будь-якої програми для точного зрошення. Поєднуючи вихідні дані з даними датчиків ЕС, можна приймати більш обгрунтовані рішення щодо поливу, як щодо таймінгу, так і кількості. Виноградники Забала (Соледад, штат Каліфорнія) - це одне з численних господарств у Каліфорнії, де використовуються датчики ЕК по всьому його винограднику для правильного розкладу іригації. Дані з цих датчиків дозволяють диспетчеру адаптувати графік зрошування до кожного сорту окремих винних блоків.

6-7. Дрони та безпілотна техніка

Потенціал безпілотних технологій виходить далеко за межі простої ферми.. Прогрес у цій галузі повністю змінить життя. Дрони ще не увійшли в повсякдення точного сільського господарства. Поки що це занадто дорога технологія. Проте фахівці твердять, що за кілька років дорогі літаючі роботи та безпілотна техніка ставатимуть все більш доступними. 

8. Датчик SmartFirmer

Одне з важливих питань, яке стояло роками, - як збирати дані про те, що відбувається з насінням. Один з методів, який використовувався у минулому - просто візуальне спостереження з блокнотом, на колінах, скільки насіння зійшло, чи скільки органіки в ґрунті можна було визначити на око. Недосконалий процес, який безсумнівно страждає від суб'єктивної інтерпретації (тобто людської помилки).

SmartFirmer робить збір агрономічних даних у межах траншеї насіння без участі людини реальністю. Безпрецедентна чутливість цих датчиків дасть можливість фермерам не тільки відображати стан органіки, дані про вологість ґрунту тощо, а й здійснювати контроль за посадкою,  дає розуміння динаміки взаємодії ґрунтового покриву.

9. New Leader NL5000 G5

Аплікатор сухих добрив New Leader NL5000 G5 з керуванням шириною валика дозволяє досягти високої точності застосування живильних речовин за допомогою спінер-розкидувача. «G5 дає безпрецедентний рівень точності і певність, що живильні речовини потрапляють саме туди, де повинні бути», - сказав Рокі Шепард, президент та головний виконавчий директор HECO.

10. Робототехніка

Немає спекуляцій у твердженні, що робототехніка може позитивно вплинути на виробництво продуктів харчування, зокрема культур, які потребують інтенсивної праці для догляду та збору врожаю.

Сьогодні, коли наявність робочої сили стає все більш серйозною проблемою в галузі комерційної промисловості, інтерес до робототехніки викликає хвилю інтересу, - говорить Крістіна Херрік, редактор American Fruit Growermagazine. «Робототехніка розглядається як рішення трудових проблем, з перспективою комерціалізації у найближчі кілька сезонів», - вважає вона. 

 

Переклад Оксана Козак

Інтерв'ю
Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, англ. IFC) - міжнародний фінансовий інститут, що входить у структуру Світового банку. Штаб-квартира організації знаходиться у
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее

1
0