Спецможливості
Новини

Лише маркетинг здатен підняти ціну на малину у 18 разів – Андрій Ярмак

09.01.2018
2003
Лише маркетинг здатен підняти ціну на малину у 18 разів –  Андрій Ярмак фото, ілюстрація

Новий 2018 рік повинен стати роком маркетингу в агросекторі України, вважає економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак. На прикладі розрахунків прибутковості від продажу малини експерт на сторінці у Facebook пояснив, як маркетинг впливає на прибутки, передає propozitsiya.com.

Експерт вважає, що зараз маркетинг – це вузьке місце в агробізнесі, яке не дає змоги виробникам заробити більше.

«На прикладі розрекламованої малини наведу кілька цифр: продаж малини на внутрішньому ринку на подальшу заморозку – середня ціна 2017 року становила 15-18 гривень за кілограм. Якщо мати власну або кооперативну заморозку, можна було отримати чисту ціну на рівні 40 гривень за кілограм, продаючи її як сировину. Отже, ціна збільшується більш ніж вдвічі!  Якщо продукцію брендувати і просувати, шукати ринки збуту і тому подібне, можна отримати чисту ціну на рівні 80 гривень за кілограм в Європі, і навіть більше. Маємо приріст ціни майже в 5 разів. Якщо продати заморожену та брендовану малину до Південно-Східної Азії, то можна отримати чисту ціну на рівні 300-350 гривень за кілограм або в 18 разів більше, ніж продаючи на переробку вдома. І це ще я не говорив, скільки можна заробити на свіжій малині. Це складніше, але грошей там більше», - підсумував експерт.

«Звичайно, для цього потрібні інвестиції, передусім в людей. Але гроші на ці інвестиції – в ціні. Я б хотів наголосити в черговий раз, що в будь-якому бізнесі все вирішує маркетинг. Все інше – це витрати. Дуже сподіваюся, що наступного року ми будемо бачити більше розумного маркетингу в агробізнесі України, чого я всім і бажаю!», - підсумував Ярмак.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0