Роман Гіршфельд: «Легендарну класику доповнять машини нового покоління»
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, виставкове міжсезоння почалося з найбільшої в Європі і в світі експозиції сільгосптехніки — Agritechnica, що відбулася в листопаді в Ганновері. Про участь підприємства у виставках осінньо-зимового сезону і її результати ми розпитали у віце-президента УПЕК Романа Гіршфельда.
- В яких основних виставках взяли участь «Лозівські машини» за час міжсезоння?
- В минулому році ми провели тур #lozovamachinery100, в рамках якого взяли участь у 100 аграрних заходах. Головним серед них стала, звичайно ж, Agritechnica-2017, де ми були єдиним українським виробником ґрунтообробної техніки.
- Які результати принесла участь у ганноверській виставці?
- Закордонні аграрії теж достойно оцінили інноваційні технічні рішення, реалізовані в нашій сільгосптехніці. Тож ми показали, що здатні на рівних конкурувати з провідними світовими виробниками сільгосптехніки не тільки на ринках України й колишнього СРСР, а й на ринку ЄС. Зросли кількість дилерів і продажі в тих країнах ЄС, де «Лозівські машини» вже були представлені — Болгарії, Угорщині, Польщі. Підписані також дилерські угоди з фірмами зі Швеції, Ірландії й Німеччини. До Німеччини в січні вже почали поставки зубових борін «Ліра», готуємо до відправки диска тори «Дукат».
- Які плани на рік, що почався?
- Плани — не збавляти темп. На підтримку зелених технологій в цьому році буде організовано #greentour (Зелений тур), в рамках якого «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» відвідають понад 20 країн СНД і Європи. Дебютними стануть Італія, Іспанія, Фінляндія, Хорватія. У 2018 році ми візьмемо участь більш ніж в 100 агрособитіях - виставках, Днях поля, демопоказах
і знову взяти участь у сотні аграрних заходів: виставок, демо-показів. Продовжимо традицію Днів поля «Лозівських машин». Одне з найважливіших з цієї сотні заходів - "Зелений тур" більш ніж 20 країнами СНД і Євросоюзу, який почнеться з Італії, Іспанії, Фінляндії й Хорватії.
.
- Я бачу, почали ви жваво: експозиція «Лозівських машин» на «Зернових технологіях-2018» була досить обширною. Що ви представили на цій виставці?
- Все: від моделей, які вже стали нашими легендами, до новинок. Причому останні — це не просто нові моделі, а машини нового покоління.
Наприклад, зубова борона «Ліра-15», яку ми демонстрували й на «Зернових технологіях» у тому числі — це наша легенда. Вона привернула увагу багатьох сільгоспвиробників по всій Україні, і чимало з них, придбавши цю машину, згодом купили у нас і інші знаряддя. Дехто з них підходив до нашої експозиції на «Зернових технологіях-2018», і коли розговорились, то відзначав хорошу якість металу.
Ще одна класика боронування — дискатор «Дукат-6». Сімейство дискових борін-лущильників «Дукат» уже багато років є хітом наших продажів завдяки енергоефективності, необслуговуваним вузлам, підпружиненій стійці, можливості швидкого передпосівного обробітку. А дискатор «Дукат-6» з шириною захвату 6 м розрахований на найпоширеніші в Україні трактори — потужністю 170–250 к. с.
Взагалі ж українські аграрії проявляють великий інтерес до техніки, яка дає змогу заощаджувати енергоресурси, зокрема, до технологій «ноу-тілл» і «міні-тілл».
- Які ж новинки ви представили на останніх виставках?
- Наприклад, на «Зернових технологіях-2018» ми демонстрували важку зубову борону «Ліра XL», здатну за один прохід виконати 5 операцій. За рахунок рамної конструкції її можна агрегатувати зі шлейф-бороною «Ларі». Ми дали можливість не тільки встановлювати ці два агрегати на одну раму, а й купувати їх у парі зі знижкою.
Хочеться відзначити, що багато шлейф-борін «Ларі» ми продали в господарства, які обробляють по 1000–1500 га. У нас дві їх модифікації: 15-метрова для агрегатування з ХТЗ і 21-метрова для тракторів потужністю близько 300 к. с.
- Що ви показали аграріям з серійних новинок?
- Нові машини, вже запущені в серію, які ми демонстрували на «Зернових технологіях-2018», — це універсальна ротаційна борона «Динар-6,4» та передпосівний культиватор «Червонець-8».
- Що вони собою являють?
- «Динар-6,4» — машина для тракторів потужністю від 110 к. с., придатна як для традиційної, так і для консервуючої технологій обробки грунту. Вона подрібнює грунтову кірку на глибину до 5 см, при цьому міцні зірочки не пошкоджують сходів.
Агрегат «Червонець-8» шириною захвату, відповідно, 8 м, виконує розпушування грунту на глибину сівби, вирівнювання його поверхні та знищення бур’янів. На розміщених у 4 ряди S-подібних пружинних стійках можна встановлювати 3 різних види робочих органів залежно від типу грунту, що обробляється.
- Ви, мабуть, і надалі збираєтесь розширювати асортимент? Що ще планується освоїти в році, що почався?
- Так, звичайно. Буде продовження лінійки важких дискаторів «Дукат Gold». Торік запущено в серійне виробництво агрегат з шириною захвату 8 м і діаметром диску 724 мм. Він викликав великий інтерес серед аграріїв, які беруть її для роботи по залишках просапних культур, що займають майже половину посівних площ. Тепер ми розробляємо моделі з шириною захвату 6 м для тракторів потужністю 300 к. с. і 4 м для тракторів ХТЗ потужністю 150–220 к. с.
Також хочемо освоїти виробництво 8-метрового середнього культиватора і 3-метрового глибокорозпушувача «Франк-3». У найближчих планах — виробництво цілої лінійки оборотних плугів.
- Чи планується випустити щось, крім ґрунтообробної техніки?
- Так. Нещодавно спільно з британською компанією Larrington Trailers був запущений у серійне виробництво двохосьовий напівпричеп ALBION-26, а з літа буде розширений асортимент опцій за рахунок, зокрема, шнеку для перевантаження зерна. Крім того, асортимент техніки, що випускається спільно з британцями, буде розширений за рахунок унікального комбінованого причепа-зерноперевантажувача.
- Наскільки стала для вас підтримкою компенсація 25% вартості вітчизняної сільгосптехніки?
- Минулий рік, особливо останні півроку, були непростими для аграріїв. Але компенсація допомогла тим, чия техніка й без того була запитана. Під дію програми підпадає увесь наш асортимент. Тож підприємство зараз працює у 3 зміни. Тому ми вважаємо, що це дуже грамотна стратегія, яка надає суттєву допомогу і машинобудівникам, і аграріям.