Спецможливості
Новини

Потенціал насіння непідтвердженої якості у середньому – 15-30%

10.05.2017
2379
Потенціал насіння непідтвердженої якості у середньому – 15-30% фото, ілюстрація
Товаровиробники, бажаючи заощадити і "оптимізувати" свої витрати, одночасно розраховують отримати максимальний результат. Однак, заощаджуючи копійки, аграрії при цьому втрачають тисячі

Товаровиробники, бажаючи зекономити і "оптимізувати" свої витрати, одночасно розраховують отримати максимальний результат. Однак, заощаджуючи копійки, аграрії при цьому втрачають тисячі. Такий висновок зробила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Експерт навела прості розрахунки:

Ціна насіння не підтвердженої якості в середньому на 20-30%  менше. Але якщо купити насіння соняшнику для висіву та отримання товарного соняшнику:

Вартість 1 посівної одиниці - $140 (1 пос.од. на 2,2 га), на 1 га – вартість складе $65. Потенціал урожайності насіння підтвердженої якості  (супроводжуться сертифікатами на насіння: сертифікатом на сортові  якості та сертифікатом на посівні якості) в середньому становить 45 ц/га, до 55 ц/га (залежно від обраного сорту), ціна на отриманий  урожай в розрізі за 1 т/товар. соняшнику на квітень 2017 року – 11 тис. грн. Тобто 1 га - 11 тис.*4,5т/га = 49500 грн/га. Витрати на насіння на 1 га склали $65 (1800 грн).

Вартість 1 пос. одиниці  неоригінального насіння - $95 (1 пос.од. на 2,2 га), на 1 га – вартість складе $45. Потенціал насіння непідтвердженої якості – у кращому разі 50%, у середньому – 15-30%. У кращому випадку свої 49500 грн/га поділите удвічі = 24500, а то й утричі. При цьому на насінні ви зекономили – $20 (500 грн), втратили тисячі.

"Оскільки середньостатистичне поле соняшнику складає 100 га, то збитки збільшуються в рази", - зазначила С. Григоренко.

Експерт додала, що використання насіння непідтвердженої якості призводять до численних негативних наслідків: під ризиком опиняються джерела доходу фермерів та сільських економік; ставиться під загрозу продуктивність сільського господарства країни; продаж підробленого насіння може мати великий негативний ефект на статки фермерів, безпеку та стан довкілля. "Підроблене насіння становить суттєвий екологічний ризик врожаям фермерських господарств, оскільки воно може містити домішки и не даватиме обіцяних показників. Підроблене насіння, яке має в своєму складі шкідливі домішки, часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам", - зазначає виконавчий директор Насіннєвої асоціації України. при цьому постачальники підробленого насіння не надають базової супровідної інформації, залишаючи покупця  без інструкцій щодо відповідального і належного використання продукту і т.д.

Проблема підробок може бути розв’язана лише шляхом об’єднання зусиль як органів державної влади, так і самих виробників оригінальної продукції‚ та товаровиробників, які потерпають від поширення підробок.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0