Спецможливості
Новини

Посол Індії в Україні обнадіяв українських виробників бобових

01.12.2017
3113
Посол Індії в Україні обнадіяв українських виробників бобових фото, ілюстрація

Незважаючи на те, що виробництво бобових в Індії в 2017 р може перевищити 22 млн. тон і стати другим за величиною за всю історію спостережень, Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарти прогнозує, що з наступного року посіви бобових скоротяться через низькі внутрішні ціни на зернобобові культури, які впали до 0,5 дол за кг.

Про це посол повідомив propozitsiya.com на конференції «Від нішевих культур до нішевих продуктів», яка проходить в Києві.

Він зазначив, що ринку бобових Індії, при внутрішньому споживанні в 24 млн тонн, щорічно не вистачає 4 млн тонн бобових.

Навіть з огляду на зростання власного виробництва бобових культур, неможливо повністю забезпечити внутрішнє споживання. Індія посідає друге місце в світі за чисельністю населення, бобові займають основну частку в раціоні місцевого населення.Таким чином, потенціал ринку імпорту бобових, на думку дипломата, становить 2 млрд дол.

Посол прогнозує зменшення Індійським урядом імпортного мита. "На сьогоднішній день ввозити бобові в Індію не вигідно через високе мито. Проте це тимчасове явище, викликане збільшенням площ під бобові, - переконаний посол. - Традиційно щороку ціни на бобові в Індії з жовтня по грудень-січень мінімальні, а з березня по червень максимальні".

Посол розповів, що незважаючи на цьогорічне збільшення площ під бобові, загальною тенденцією все ж таки є щорічне їх зменшення, що повязано з поширенням зрошення. Річ у тім, що бобові добре підходять для богара, але на зрошенні вигідніше вирощувати рис і кукурудзу.

Для успішної торгівлі з Індією на ринку бобових виробникам слід знати, продукцію якої якості приймають в Індії, які податки й мита діють. Серед труднощів, з якими може зіштовхнутись експортер, - норми фумігації. Уряд Індії посилив правила фумігації для імпорту бобових для підтримки внутрішніх цін.

Індійська влада стягує штрафні санкції щодо імпорту бобових, які не були профуміговані брометилом в порту походження. В Україні такий вид фумігації не проводиться, оскільки він не відповідає нормам ЄС. Вихід для експортерів – вивезення бобових в Туреччину для проведення фумігації відповіднодо індійських вимог, і далі експорт в Індію. 

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0