Спецможливості
Агробізнес

Перший в Україні Інститут здоров’я рослин

27.06.2018
3042
Перший в Україні Інститут здоров’я рослин фото, ілюстрація

Компанія «Ukravit», яка на сьогодні є національним лідером ринку засобів захисту рослин та мікродобрив, 7 червня ц.р. відкрила Інститут здоров’я рослин. Аналогів закладу такого типу в Україні поки немає. Розміщений він в Черкасах. Кількість відвідувачів, які прибули на офіційну церемонію, була просто вражаюча: аграрії з різних регіонів, партнери, колеги та просто друзі компанії.

 

 

 

 

 

 

 

Вітчизняний сільгоспвиробник заслуговує якісних ЗЗР

Із привітальним словом до гостей звернувся Власник групи компанії «Ukravit» Віталій Ільченко. З-поміж іншого він зазначив: «Сучасні агровиробники стикаються з різними викликами, перед ними постає багато важливих запитань, зокрема щодо вдалого вибору засобів захисту рослин, насіння, добрив тощо. Ринок ЗЗР на сьогодні в Україні досить насичений, постачальників також достатньо. Коли аграрій купує якийсь продукт і в процесі роботи з ним виникають певні проблеми, потрібно запрошувати на поле представників виробника препарату та його постачальника, з’ясовувати ситуацію, шукаючи винного. Як ви вважаєте, хто зрештою буде винним? Так, саме агроном, і таких ситуацій багато. Адже постачальники імпортують продукцію зазвичай із Китаю чи Індії, не знаючи достеменно якісний склад препаратів. Для якісного продукту потрібно використовувати якісну д. р., вміст якої має становити 92-97%. Багато компаній-виробників у бажанні зекономити виробляють технічні концентрати, які містять д. р. на рівні 50-70%. У такому разі однозначно залишається чимала кількість домішок, які можуть містити різні ізомери, а це — ризик прояву фітотоксичної дії на культури, та діоксини, які здатні накопичуватися у вирощеній продукції. Для таких недобросовісних виробників пріоритетом є ціна, а не здоров’я населення.

На початку свого заснування компанія “Ukravit” теж імпортувала засоби захисту рослин, і подеколи в нас також були сумніви щодо якості продуктів. Для того, аби уникнути ризиків, “Ukravit” вирішила започаткувати власне виробництво якісних ЗЗР, аби бути конкурентним гравцем у цій ніші на вітчизняному рівні. На сьогодні наше виробництво є найбільшим у східному регіоні, компанія є лідером з асортименту продукції в агрохімічному секторі. І таким результатом я дуже завдячую своєму колективу, партнерам із різних наукових установ, колегам та загалом усім, хто брав участь у такій важливій для нас справі. Інститут здоров’я рослин — це новий стандарт якості продуктів компанії “Ukravit” та всього аграрного сектору України».

 

 

Швейцарський досвід — в Україну

Які завдання Інститут здоров’я рослин  ставить перед собою, кого планує залучати до проведення досліджень та як це вплине на науку України й престиж нашої країни, розповів Науковий консультант від ЄБРР Володимир Малиновський, який курує проект компанії “Ukravit” і заради цього приїхав зі Швейцарії: «Потрібно погодитися з тим, що виробництво ЗЗР — це досить нелегка справа, в якій повинні бути задіяні висококваліфіковані спеціалісти. В Україні такі спеціалісти є, проте вони здебільшого отримували теоретичні знання, але відповідного обладнання для набуття практики — немає, тож це стримувало розвиток вітчизняного виробництва.

Концепція, яку позиціонує компанія “Ukravit”, ґрунтується на потужній виробничій базі з найкращим світовим обладнанням та сильних знаннях, що в сукупності відповідатиме сучасним потребам агроринку. На сьогодні новостворений Інститут абсолютно відкритий для співпраці з науковцями, аспірантами, інженерами та загалом усіма, хто має бажання та ідеї для покращення агробізнесу в Україні та інтеграції в міжнародну науку».

 

Новий Інститут замахується на вирішення глобальних проблем

Науковий керівник «Інституту здоров’я рослин», Ліон Штейнберг, розповів про те, що концепція їхнього виробництва ЗЗР змінювалася неодноразово: спочатку це були незначні потужності, згодом — варіанти розширення, потім уже виникла ідея об’єднати все в потужний технічний центр. І наостанок дійшли висновку, що потрібно створити структурний центр — Інститут здоров’я рослин. «На сьогодні Ukravit вкладає величезні кошти у розвиток цього проекту, і це перспективний шлях розвитку компанії. Адже весь світ розвивається та рухається вперед, тож пройде небагато часу — і наш Інститут поставить перед собою нову мету, відповідно до якої змінюватиметься власне його структура, прогресуючи у нових відкриттях та створюючи нові можливості розвитку. Конкретні завдання нашого заводу із виробництва ЗЗР у масштабах інституту можуть перетворитися на урядові програми для вирішення глобальних державних проблем. Для прикладу, наразі Інститут має прилади для виявлення контрафактних продуктів, ця процедура включає цілий комплекс дій із розшифруванням.

Науковий керівник «Інституту здоров’я рослин»  Ліон ШтейнбергТак, це питання досить цікаве й важливе, але ж це — проблема не лише компанії “Ukravit”. За статистикою, в Європі продається 25% контрафактної продукції, зокрема в Україні, за даними різни експертів, — до 40%. Фактично приблизно така сама частина бізнесу просто гине через застосування неякісних ЗЗР, тому такі методи протидії поширенню контрабанди обов’язково потрібні й іншим компаніям. Європа має велику кількість інститутів із боротьби з контрабандною продукцією, тож цілком імовірно, що на базі Інституту здоров’я рослин буде створено всеукраїнський центр для обміну відповідним досвідом із європейськими закладами, який допоможе агровиробникам розрізняти представників неякісного ринку ЗЗР та тих, хто грає на ньому за правилами».

 

 

Осередок найсучасніших технологій

У структурі Інституту здоров’я рослин — фабрика агрохімікатів і власна найсучасніша лабораторія. Фабрика агрохімікатів розміщена в м. Черкаси і входить до складу групи компаній «Ukravit». На сьогодні вона є лідером вітчизняного виробництва ЗЗР та комплексних висококонцентрованих рідких добрив з оптимально дібраним умістом макро-, мікро-, нано-, мікроелементів у хелатованій формі. Вона випускає понад 130 видів найменування продукції. Також у структуру виробництва агрохімікатів входять сертифіковані сучасні склади площею понад 15 тис. м2 та місткістю до 30 тис. т готової продукції. Щороку «Ukravit» інвестує кошти в нове обладнання та створює нові робочі місця. Наразі на виробництві діє близько 60 робочих ліній. Спеціалісти «Ukravit» постійно працюють над новими високопродуктивними розробками та вдосконалюють уже наявні в асортименті продукти, створюючи ефективніші та екологічно безпечніші форми. Торік виробництву було присвоєно міжнародні сертифікати ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001. До речі, компанія «Ukravit» також має власний виробничий цех із виготовлення спеціальної тари для ЗЗР (як відомо, на законодавчому рівні передбачено її повернення та переробка, і це також перебуває у сфері завдань компанії).

Невід’ємною частиною виробництва є його серце — найсучасніша лабораторія, в яку входять відділи з різними дослідницькими можливостями. Так, наприклад, за допомогою найновітніших хроматографів, яких тут є близько десяти, а також різних видів спектрометрів спеціалісти можуть ідентифікувати 926 д.р. пестицидів і понад 100 органічних сполук, визначити мікотоксини, зробити аналізи зразків ґрунту, питної води та багато інших.

Власна найсучасніша лабораторія«Ukravit» разом з Інститутом здоров’я рослин пропонує комплексну й довготривалу співпрацю з аграріями на основі проведення поєднаних багатопланових аналізів у конкретному господарстві. Її спеціалісти розробляють відповідні рекомендації та впроваджують комплексні системи захисту та живлення рослин, проводять моніторинг упроваджених систем у господарстві, визначають якісні та кількісні показники вирощеного врожаю, аналізують ефективність застосованої комплексної системи та розробляють планування таких систем на наступний рік.

Усі відвідувачі заходу, відвідавши фабрику із виготовлення агрохімікатів, змогли наочно пересвідчитись у якості виробництва продуктів компанії «Ukravit» та оцінити можливості сучасної лабораторії. Результатом цих відвідин стало тверде обґрунтоване переконання в тому, що Інститут здоров’я рослин створює насамперед якість, а не бренди, і співпраця з цією компанією, без сумніву, принесе успіх агробізнесу.

 

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0