Спецможливості
Статті

Но­вин­ки се­лекційних про­дуктів ку­ку­руд­зи на 2013 рік

05.04.2013
477
Но­вин­ки се­лекційних про­дуктів ку­ку­руд­зи на 2013 рік фото, ілюстрація

До Дер­жав­но­го реєстру сортів рос­лин, при­дат­них до по­ширення в Україні, в 2012 р. вклю­че­но 356 гібридів ку­ку­руд­зи, з яких 105 — вітчиз­ня­но­го по­хо­д­жен­ня, що ста­но­вить 30% їхньої за­галь­ної кількості.

До Дер­жав­но­го реєстру сортів рос­лин, при­дат­них до по­ширення в Україні, в 2012 р. вклю­че­но 356 гібридів ку­ку­руд­зи, з яких 105 — вітчиз­ня­но­го по­хо­д­жен­ня, що ста­но­вить 30% їхньої за­галь­ної кількості.

А. Ліван­довсь­кий, за­ступ­ник заввід­ділу кваліфікаційної ек­с­пер­ти­зи сортів рос­лин на при­датність до по­ши­рен­ня
та сор­тоз­нав­ст­ва,
М. За­ги­най­ло, заввідділу кваліфі­ка­ційної ек­с­пер­ти­зи сортів рос­лин на при­датність до по­ши­рен­ня та сор­тоз­нав­ст­ва,
М. Та­ган­цо­ва, за­влаб ек­с­пер­ти­зи ку­ку­руд­зи, технічних і ба­га­торічних видів рос­лин відділу кваліфікаційної ек­с­пер­ти­зи на відмінність, од­норідність та ста­більність,
Ук­раїнський інсти­тут ек­с­пер­ти­зи сортів рос­лин

Та­ким чи­ном сор­то­вий сор­ти­мент гібридів ку­ку­руд­зи, що про­по­нується вітчиз­ня­но­му ви­роб­ни­кові в 2013 р., по­пов­нив­ся низ­кою гібридів, що до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­ва­ли се­бе за трирічний період дер­жав­но­го кваліфікаційно­го ви­про­бу­ван­ня на при­датність до по­ши­рен­ня. Ці гібри­ди ха­рак­те­ри­зу­ють­ся до­б­рою стій­кістю до по­су­хи, що до­волі ак­ту­аль­но ос­танніми ро­ка­ми, стійкістю до шкід­ни­ків і хво­роб та по­ка­за­ли добрі вро­жайні якості. Се­ред усь­о­го сор­то­во­го на­бо­ру мож­на виділи­ти такі гібри­ди:

Вер­дикт
За­яв­ни­ки — Інсти­тут зер­но­во­го гос­по­дар­ст­ва Ук­раїнської ака­демії аг­рар­них на­ук, на­уко­во-ви­роб­ни­че фер­мерсь­ке гос­по­дар­ст­во «Ком­панія “Маїс”».
Гібрид ран­нь­о­с­тиг­лої гру­пи (ФАО — 190), до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни. Се­ред­ня вро­жайність у зо­нах: Степ — 7,4, Лісо­степ — 7,9, Поліс­ся — 8,2 т/га, що, відповідно, пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт на 32, 6 та 3%. Зби­раль­на во­логість зер­на, за зо­на­ми, ста­но­ви­ла: Степ — 18,9, Лісо­степ — 17,6, Полісся — 23,5%. Стійкість до: по­су­хи — 9, ви­ля­ган­ня — 9, проти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на за об­мо­ло­чу­ван­ня в зо­нах: Степ — 80, Лісо­степ — 80, Полісся — 81%. Вміст (за зо­на­ми) крох­ма­лю і біл­ка, відповідно: Степ — 72,6 і 9,5%; Лісо­степ — 72,3 і 10,2%; Полісся — 73,4 і 10,2%. Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ду­же ви­со­ка. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, се­ред­ньої до­вжи­ни. Тип зер­ни­ни зу­бо­подібний. Верхівка зер­ни­ни жов­то­го ко­ль­о­ру, низ — оран­же­во­го. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

П8400
За­яв­ник — «Піонер Хай-Бред Світзер­ленд СА».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО-260). За три ро­ки по­льо­вих кваліфікаційних ви­про­бу­вань за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе як до­б­ре при­дат­ний для ви­ро­щу­ван­ня в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни. Вро­жайність у зо­нах: Степ — 7,7, Лісо­степ — 8,3, Полісся — 9,3 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 16, 8 та 22%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 17,0, Лісо­степ — 17,7, По­лісся — 23,3%. Стійкість до по­су­хи в зо­нах: Степ — 8, Лісо­степ — 8, Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9 балів у всіх зо­нах ви­ро­щу­ван­ня, проти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 81, Лісо­степ — 80, Полісся — 82%. Вміст, за зо­на­ми, крох­ма­лю і білка, відповідно: Степ — 70,0 і 10,1%, Лісо­степ — 72,9 і 9,3, По­ліс­ся — 72,8 і 9,6%. Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ду­же ви­со­ка. Пла­с­тин­ка ли­ст­ка за ши­ри­ною се­ред­ня. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, ко­рот­кий. Ніжка ка­ча­на за до­вжи­ною се­ред­ня. Тип зер­ни­ни зу­бо­вий. Колір верхівки зер­ни­ни жов­­тий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

АВА­ЛОН
За­яв­ник — «Маїса­дур Се­манс».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО-240). За трирічний термін кваліфікаційних ви­про­бу­вань до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-клі­ма­тич­них зо­нах Ук­раїни. Се­ред­ня вро­жайність, за зо­на­ми: Степ — 7,3, Лісо­степ — 7,8, Полісся — 8,6 т/га, що, від­повідно, пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт на 10, 2 та 13%. Зби­раль­на во­ло­гість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 18,7, Лісо­степ — 18,7, Полісся — 24,1%. Стійкість до по­су­хи: Степ та Лісо­степ — 8, Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 77, Лісо­степ — 76, Полісся — 80%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 71,6 і 10,2, Лісо­­степ — 71,3 і 9,6; Полісся — 73,4 і 9,8%. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, се­ред­ньої до­вжи­ни. Ніжка ка­ча­на за до­вжи­ною се­ред­ня. Тип зер­ни­ни кре­ме­ни­с­то­подібний. Колір верхівки зер­ни­ни жов­то-оран­же­вий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

Сурвівор
За­яв­ник — «Доу Аг­ро­Сай­енсіс ВмбХ».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО-250), вирізняється стабіль­ною вро­жайністю в усіх регіонах Ук­раї­ни та до­сить низь­кою зби­раль­ною во­логістю зер­на. За період кваліфікаційних ви­про­бу­вань се­ред­ня вро­жай­ність, за зо­на­ми, ста­но­ви­ла: Степ — 7,3, Лісо­степ — 7,6, Полісся  — 7,8 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 10 та 2%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 18,0, Лісо­­степ — 17,8, Полісся — 23,9%. Стійкість до по­­су­хи, за зо­на­ми: Степ — 9, Лісо­степ та Поліс­­ся — 8 балів, стійкість до ви­ля­ган­­ня — 9 ба­­лів, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня в зо­нах: Степ — 80, Лісо­степ — 77, Полісся — 80%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 72,0 і 10,3, Лісо­степ — 71,7 і 9,5, Полісся — 73,0 і 9,8%. Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ви­со­ка. Ши­ри­на пла­с­тин­ки ли­ст­ка се­ред­ня. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, ко­рот­кий. Ніжка ка­ча­на за до­вжи­ною се­ред­ня. Тип зер­ни­ни кре­ме­ни­с­то­подібний, колір оран­же­вий. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на помірна.

Ру­сич
За­яв­ник — Інсти­тут рос­лин­ництва ім. В.Я. Юр’єва Ук­раїнської ака­демії аг­рар­них на­ук.
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 240). За період квалі­фі­каційних ви­про­бу­вань до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни. Се­ред­ня вро­жайність у зо­нах: Степ — 7,1, Лісо­степ — 7,8, По­ліс­ся — 8,1 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 7, 2 та 7%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 20,8, Лісо­степ — 21,0, Полісся — 25,3%. Стійкість до по­су­хи, за зо­на­ми: Степ та Лісо­степ — 8, Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 78, Лісо­степ — 76, Полісся — 79%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 70,0 і 9,9, Лісо­степ — 73,0 і 9,6, Полісся — 75,2 і 9,4%.
Во­лоть се­ред­ньої щільності. Час по­яви шов­ку — від ран­нь­о­го до се­ред­­ньо­­ран­нь­о­го. Інтен­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня шов­ку слаб­ка. Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ду­же ви­со­ка. Ши­ри­на пла­с­тин­ки ли­ст­ка се­ред­ня. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, за до­вжи­ною се­редній. Тип зер­ни­ни проміжний. Колір верхівки зер­ни­ни жов­тий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

Же­тон 265 МВ
За­яв­ник — Інсти­тут зер­но­во­го гос­по­дар­ст­ва Ук­раїнської ака­демії аг­рар­них на­ук.
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 260), рай­о­но­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня в зо­нах Степ, Лісо­степ та По­лісся. За період кваліфікаційних ви­про­бу­вань се­ред­ня вро­жайність, за зо­на­ми, ста­но­ви­ла: Степ — 7,4, Лісо­степ — 7,8, По­лісся — 8,0 т/га, що пе­ре­ва­жає на­ціональ­ний стан­дарт, відповідно, на 12, 2 та 5%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 19,5, Лісо­степ — 20,0, Полісся — 25,3%. Стійкість до по­су­хи в зо­нах: Степ — 8, Лісо­степ та По­лісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 78, Лісо­степ — 75, Полісся — 79%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 71,7 і 9,9, Лісо­­­степ — 72,2 і 9,3, Полісся — 73,9 і 9,2%. Ка­чан циліндрич­ної фор­ми, ко­рот­кий. Ніжка ка­ча­на за до­вжи­ною се­ред­ня. Тип зер­ни­ни зу­бо­вий. Колір верхівки зер­ни­ни жов­тий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на помірна.

Ла­урін
За­яв­ник — «Ліма­грейн Юроп».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 230), до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни, рай­о­но­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня у Сте­пу, Лісо­сте­пу та на Поліссі. Се­ред­ня вро­жайність під час кваліфікаційних ви­про­бу­вань у зо­нах: Степ — 7,0, Лісо­степ — 7,8, Полісся — 8,7 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 6, 2 та 14%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 17,4, Лісо­степ — 19,0, Полісся — 23,9%. Стійкість до по­су­хи в зо­нах: Степ — 8, Лісо­степ та Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 81, Лісо­степ — 78, Полісся — 81%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 71,5 і 10,0, Лісо­степ — 71,7 і 9,3, Полісся — 72,6 і 9,9%.
Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, се­ред­ньої до­вжи­ни. Ніжка ка­ча­на за до­вжи­ною се­ред­ня. Тип зернівки проміж­ний. Колір верхівки зер­ни­ни жов­то-оран­же­вий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

ЕС Олімпус
За­яв­ник — «Євраліс Се­манс».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 270), до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни. Се­ред­ня вро­жайність за три ро­ки кваліфікаційних ви­про­бу­вань, за зо­на­ми: Степ — 7,1, Лісо­степ — 8,0, Полісся — 8,6 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 7, 4 та 13%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла в зо­нах: Степ — 18,4, Лісо­степ — 18,6, Поліс­ся — 24,4%. Стійкість до по­су­хи, за зо­на­ми: Степ та Лісо­степ — 8, Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 81, Лісо­степ — 76, Полісся — 80%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, від­повідно: Степ — 72,5 і 9,7, Лісо­степ  — 71,6 і 9,8, Полісся — 72,2 і 9,7%.
Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, ко­рот­кий. Тип зернівки проміжний. Ко­лір верхівки зер­ни­ни жов­то-оран­же­вий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сивність ан­то­ціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на помірна.

ЕС Па­ла­цо
За­яв­ник — «Євраліс Се­манс».
Гібрид се­ред­нь­о­ран­ньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 220), до­б­ре за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх грун­то­во-кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни, особ­ливі при­бав­ки вро­жаю бу­ло зафіксо­ва­но на Поліссі. Се­ред­ня вро­жайність за три ро­ки кваліфі­кацій­них ви­про­бу­вань, за зо­на­ми, ста­но­ви­ла: Степ — 7,4, Лісо­степ — 7,8, Полісся — 9,3 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 12, 2 та 22%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла в зо­нах: Степ — 17,8, Лісо­степ — 18,1, По­ліс­ся — 23,8%. Стійкість до по­су­хи в зо­нах: Степ та Лісо­степ — 8, Полісся — 9 балів. Стійкість до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 81, Лісо­степ — 77, Полісся — 79%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 74,5 і 9,9, Лісо­степ — 72,2 і 9,3, Полісся — 74,0 і 9,2%.
Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, за до­вжи­ною се­редній. Тип зернівки проміжний. Колір зер­ни­ни оран­же­вий. Інтен­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на помірна.

П9175
За­яв­ник — «Піонер Хай-Бред Світзер­ленд СА».
Гібрид се­ред­нь­о­с­тиг­лої гру­пи стиг­лості (ФАО — 335), ре­ко­мен­до­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня в зо­нах Степ та Лісо­степ, мак­си­мальні при­бав­ки зафіксо­ва­но в Сте­пу. Се­ред­ня вро­жайність під час ква­ліфікаційних ви­про­бу­вань, за зо­на­ми, ста­но­ви­ла: Степ — 7,6, Лісо­степ — 8,3 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт, відповідно, на 21 та 9%. Зби­раль­на во­логість зер­на в зо­нах: Степ — 16,8, Лісо­степ — 19,2%. Стійкість до по­су­хи — 8, до ви­ля­ган­­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 ба­­лів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня, за зо­на­ми: Степ — 81, Лісо­степ — 79%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, відповідно: Степ — 71,7 і 9,4, Лі­со­степ — 72,9 і 9,3%.
Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, за до­вжи­ною се­редній. Тип зернівки зу­бо­вий. Колір зер­ни­ни жов­тий. Інтен­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

До­ста­ток 300 МВ
За­яв­ники — Інсти­тут фізіології рос­лин і ге­не­ти­ки Націо­наль­ної ака­демії на­ук Ук­раїни, Чер­кась­кий інсти­тут аг­ро­про­мис­ло­во­го ви­роб­ництва Ук­раїнської ака­демії аг­рар­них на­ук.
Гібрид се­ред­нь­о­с­тиг­лої гру­пи стиг­лості, ре­ко­мен­до­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня в зо­нах Степ та Лісо­степ. Се­ред­ня вро­жайність під час кваліфікаційних ви­про­бу­вань у Сте­пу ста­но­ви­ла 7,4, Лісо­сте­пу — 8,2 т/га, що пе­ре­ва­жає націо­наль­ний стан­дарт, відповідно, на 16 та 8%. Зби­раль­на во­логість зер­на ста­но­ви­ла, за зо­на­ми: Степ — 21,0, Лісо­степ — 21,4%. Стійкість до по­су­­хи — 8, до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня в зо­нах: Степ — 78, Лісо­степ — 77%. Вміст крох­ма­лю і білка, за зо­на­ми, від­повідно: Степ — 73,8 і 9,5, Лісо­степ — 72,0 і 11,0%.
Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ви­со­ка. Ши­ро­ка ли­ст­ко­ва пла­с­тин­ка. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­ми, се­ред­ньої до­вжи­ни. Тип зернівки зу­бо­подібний. Колір верхівки зер­ни­ни жов­то-оран­же­вий, ни­зу — оран­же­вий. Інтен­сивність ан­­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

ДА Сібоні
За­яв­ник — «Доу Аг­ро­Сай­енсіс ВмбХ».
Гібрид се­ред­нь­опізньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 430), рай­о­но­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня в зоні Сте­пу. Се­ред­ня вро­жай­ність під час кваліфікаційних ви­про­бу­вань ста­но­ви­ла 7,3 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт на 12%. Зби­раль­на во­логість зер­на в даній зоні ста­но­ви­ла 18,3%. Стійкість до по­су­хи — 8, до ви­ля­ган­­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня — 81%. Вміст крох­ма­лю ста­но­вить 74,0, білка — 9,8%.
Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ду­же ви­со­ка. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­­ми, ко­рот­кий. Тип зернівки зу­бо­подібний. Колір верхівки зер­ни­ни жов­тий, ни­зу — жов­то-оран­же­вий. Інтен­сив­ність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на слаб­ка.

Штан­дарт
За­яв­ники — Інсти­тут зер­но­во­го гос­по­дар­ст­ва Ук­раїнської ака­демії аг­рар­них на­ук, на­уко­во-ви­роб­ни­че фер­мерсь­ке гос­по­дар­ст­во «Ком­панія “Маїс”».
Гібрид се­ред­нь­опізньої гру­пи стиг­лості (ФАО — 400), ре­ко­мен­до­ва­ний для ви­ро­щу­ван­ня в зоні Сте­пу. Се­ред­ня вро­жайність під час кваліфікаційних ви­про­бу­вань ста­но­ви­ла 7,7 т/га, що пе­ре­ва­жає національ­ний стан­дарт на 18%. Зби­раль­на во­логість зер­на в даній зоні — 20,1%. Стійкість до по­су­хи — 8, до ви­ля­ган­ня — 9, про­ти пу­хир­ча­с­тої саж­ки — 9 балів. Вихід зер­на після об­мо­ло­чу­ван­ня — 80%. Вміст крох­ма­лю ста­но­вить 71,6, білка — 9,1%.
Рос­ли­на (вра­хо­ву­ю­чи во­лоть) ду­же ви­со­ка. Ка­чан ко­нус­но-циліндрич­ної фор­­ми, се­ред­ньої до­вжи­ни. Тип зернів­ки зу­бо­вий. Колір верхівки зер­ни­ни жов­тий, ни­зу — жов­то-оран­же­вий. Ін­тен­­сивність ан­тоціано­во­го за­барв­лен­ня об­гор­ток ка­ча­на силь­на.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0