Спецможливості
Новини

Нова хвиля заморозків в Україні – попередні оцінки втрат плодово-ягідного сектору

14.05.2020
869
Нова хвиля заморозків в Україні – попередні оцінки втрат плодово-ягідного сектору фото, ілюстрація

Нова хвиля заморозків накрила західні регіони України, а також Польщі, Білорусі та Литви. На тлі втрат, які зазнали фермери та виробники ягідних культур від заморозків у квітні, ця хвиля виявилася менш згубною.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Велика частина яблуневих садів, за попередніми оцінками, не постраждала взагалі. Ті, які перебували у фазі цвітіння, швидше за все отримали природне проріджування зав'язі, але про серйозний збиток для врожаю говорити, найімовірніше, не доводиться. Звичайно, це лише попередні оцінки – повністю оцінити ситуацію можна буде лише через кілька днів. У будь-якому випадку садівники проводять зараз обробки різними препаратами, щоб швидше відновити сади після температурного стресу.

Найімовірніше, найбільших втрат зазнали виробники суниці садової (полуниці), кісточкових культур, а також малини, ожини, агрусу і навіть смородини. У деяких господарствах повідомляють про втрату понад 50% врожаю, так як більшість садів у цей час цвіли.

Втрати по лохині також, ймовірно, будуть. Однак самі фермери поки що не вважають, що температури були критичним для того, щоб завдати дуже істотної шкоди. Хоча ситуація у господарствах, які знаходяться в низинах, де збирається холод, сильно відрізняється у гірший бік від тих, які розташовані на височинах або пагорбах.

Ті фермери, які вирощують картоплю і овочеві культури, також повідомляють про втрати частини чи навіть всього врожаю. Тим не менш, у деяких з них є надія, що рослини ще зможуть відновитися, хоча листя частково почорніло.

Нагадаємо, що ранні сорти лохини встигли постраждати ще під час квітневих заморозків. Кісточкові, особливо черешня, також були сильно пошкоджені ще під час квітневих заморозків.

 

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0