Спецможливості
Техніка та обладнання

Сівалка для смугового посіву відповідає сучасним агрономічним тенденціям

15.08.2024
1357
Сівалка для смугового посіву відповідає сучасним агрономічним тенденціям фото, ілюстрація

Сівалка MATADOR MO призначена для смугового посіву культур відповідно до технології Strip-Till. Технологія смугового обробітку з одночасним посівом дає абсолютно новий погляд на організацію посівів. Конструкція агрегату базується на нових агрономічних та законодавчих тенденціях ЄС щодо мінімізації гербіцидів за рахунок механічного обробітку посівів.

MATADOR MO з робочою шириною 6 м – ідеальна комбінована сівалка, що одночасно виконує глибокий смуговий обробіток ґрунту, внесення добрив у профіль ґрунту та висів культури. Перевага цього технічного рішення полягає в тому, що перед безпосереднім посівом відбувається розпушування ґрунту в смугах розміщення майбутніх рослин і локальному точному внесенні добрив на глибину розміщення кореневої системи. Технологія Strip-Till передбачає такі агрономічні переваги, як збереження вологи, протиерозійний захист, краще прогрівання та аерація ґрунту у смугах, зменшення кількості проходів по полю, а також більш ефективне використання добрив. Сівалка оснащена двокамерним бункером під тиском загальним об’ємом 5000 л (співвідношення камер 40:60). Крім того, сівалка може бути оснащена мікрогранулятором ALFA DRILL 400 для посіву дрібнонасінних культур в міжряддя або для внесення мікрогранулованих добрив. Управління ALFA DRILL інтегровано в інтерфейс сівалки MATADOR MO.

Сівалка MATADOR MO одночасно виконує смуговий обробіток ґрунту, внесення добрив і висів культури.

Смуговий обробіток ґрунту

Секція смугового обробітку ґрунту оснащена стійками, що мають надійний гідравлічний захист NON-STOP з максимальним зусиллям спрацювання 870 кг. Максимальний підйом стійок у разі зіткнення з перешкодою складає 30 см. Стійки ACTIVE-MIX забезпечують якісний обробіток ґрунту, руйнування ущільнених шарів та перемішування пожнивних решток із ґрунтом. Вони можуть бути оснащені долотами 40 або 80 мм. Загалом сівалка MATADOR MO 6000 має 16 стійок у два ряди з відстанню між собою 35 (37,5) см. Стійки оснащені наконечниками для внесення добрив у профіль ґрунту або на поверхню ґрунту. Дискова секція працює після робочих стійок і регулюється гідравлічно. Вона вирівнює ґрунт перед шинним котком (підходить для більшості видів зернових) або для створення гребнів (підходить для ріпаку).

Дворядний коток на гумових колесах, безумовно, є великою перевагою сівалок MATADOR MO. Коток має офсетне розміщення коліс у два ряди з великою відстанню між першим і другим рядами та незалежним їх індивідуальним кріпленням. Така конструкція зменшує потребу в тяговому зусиллі трактора, а також запобігає утворенню хвиль і забиванню котка під час роботи у вологих умовах. Незалежне кріплення колеса забезпечує легку заміну в разі можливого проколу.

Зміщене розташування коліс котка у два ряди

Різні варіанти агрегатування

MATADOR MO може бути оснащений висівною секцією CORSA CN на задній триточковій навісці для стандартного посіву зернових або олійних культур. Висівна секція має дводискові сошники з паралелограмним кріпленням з міжряддям 12,5 см (25 см, 37,5 см, тощо), або для подвійних рядків міжряддя 12,5 см та 25 см відстань між подвійними рядами. CORSA CN може бути оснащена переднім обладнанням: планкою для вирівнювання ґрунту CRUSHBAR, шинним котком FRONTPACK, а також TURBO або PROFI сошниками. Однак MATADOR MO також можна агрегатувати з сівалками точного висіву для посіву кукурудзи, цукрових буряків або соняшнику. У цьому випадку можна дезактивувати кожну другу робочу стійку і проводити розпушування ґрунту смугами з міжряддям 70 (75) см. Ця конструкція також цікава з точки зору зниження вимог до тягової сили трактора, наприклад, в господарствах, які не мають достатньо потужного трактора. Міжряддя 70 (75) см можна використовувати для посіву озимого ріпаку в дворядки, коли посів озимого ріпаку в подвійних рядках отримує живлення від добрив в центральній обробленій смузі.

Посіви в подвійні рядки з міжряддям 12,5 см. Подвійні рядки отримують добрива зі смуг з відстанню 37,5 (35) см. Така організація посівів дозволяє проводити прополку.

Інтуїтивно зрозуміле управління та зручне калібрування

Просте управління є одним з пріоритетів для операторів техніки. MATADOR MO оснащений новим програмним забезпеченням BEDNAR EASY CONTROL, яке гарантує легке та гарно організоване управління. Сівалка сумісна з технологією ISOBUS, а також нею можна керувати за допомогою дисплея BEDNAR ISOBUS. Доступні серії дисплеїв з основними або розширеними функціями управління.

Розробники BEDNAR створили мобільний додаток, який забезпечує легке та просте калібрування сівалки з мобільного телефону. Мобільний додаток містить посібник, який допомагає правильно вибрати висівну котушку залежно від типу насіння/добрива, робочої швидкості та норми висіву.

При розробці сівалки MATADOR MO особливий акцент був зроблений на простому управлінні агрегатом та калібруванні, щоб полегшити роботу операторів.

 

Безперервний моніторинг посівів в реальних умовах

Під час розробки нових моделей техніки BEDNAR проводить моніторинг не тільки технічних характеристик агрегатів, а й безпосередньо результатів їх роботи.

Нещодавно ми відвідали демонстраційний посів озимого ріпаку (середньопізній сорт Manhattan) сівалкою MATADOR MO на достатньо важкому ґрунті. Моніторинг посівів показує, що стан ріпаку при меншій нормі висіву при смуговому посіві є позитивним, зокрема з точки зору кущення.

Порівняння традиційного та смугового посівів ріпаку у різні періоди часу.

Ріпак відомий своєю компенсаційною здатністю, тому правильний вибір норми висіву та технології посіву є важливим. Завдяки смуговому обробітку ґрунту MATADOR MO забезпечує кращий доступ рослини до вологи, що є важливою перевагою особливо в спекотні місяці. Цей рік, зі швидким початком весни та високими температурами, надає гарну можливість для дослідження результатів смугового висіву культур, що були посіяні минулої осені.

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся

1
0