Спецможливості
Новини

На Півночі Криму розвивається капілярне засолення ґрунтів через закриття Північно-Кримського каналу

23.01.2018
5093
На Півночі Криму розвивається капілярне засолення ґрунтів через закриття Північно-Кримського каналу фото, ілюстрація

Закриття Україною Північно-Кримського каналу в 2014 році призвело не тільки до погіршення якості питної води на півострові через підвищення рівня мінералізації, але й до серйозних екологічних наслідків в аграрній сфері.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на primechaniya.ru.

У зв'язку з припиненням поливу земель через дефіцит прісної води в Криму почалося капілярне засолення ґрунтів. У північній частині півострова воно поширюється швидкими темпами. Уже через два роки, за словами фахівців, північ і центр Криму перетворяться в солончакові степи.

По Північно-Кримському каналу до його блокування Україною з Дніпра в Крим надходив 1 мільярд кубометрів води на рік. 80 мільйонів кубів з цієї води йшло на поповнення водосховищ, інша вода йшла на сільське господарство.

При цьому до Великої Вітчизняної війни, коли не було каналу, в Криму проживало близько 1 100 000 осіб. Причина незаселеності Криму була проста: в Криму немає великих річок і великих запасів прісної води. Фактично Крим був посушливим степом з солончаками, основне населення проживало по берегах і в районі Бахчисарая.

Обробляти землі було неможливо без поливу. Цю проблему вирішили будівництвом каналу і дніпровською водою. Знадобилось понад 15 років для того, щоб знесолити ґрунт і підвищити рівень прісних ґрунтових вод.

Після закриття поставок води проблему тимчасово вирішили за рахунок розконсервації підземних сховищ води. Але баланс різко змістився і тепер рівень підземних вод постійно знижується, що і призводить до засолення ґрунтів.

Загалом за три роки Крим втратив 74% джерел прісної води.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0