Спецможливості
Новини

«Мораторій на продаж землі був дуже позитивним для нас», - німецький фермер в Україні

01.11.2019
836
«Мораторій на продаж землі був дуже позитивним для нас», - німецький фермер в Україні фото, ілюстрація

«Мораторій на продаж сільськогосподарських земель був дуже позитивним для нашого підприємства», - сказав власник господарства «ДУКРА-Агро» з Черкаської області німець… Йоханн Венцль під час дискусії щодо майбутнього ринку землі в Україні, проведеної 30 жовтня в Києві Німецько-українським агрополітичним діалогом, пише propozitsiya.com.

Він пояснив, що завдяки тому, що господарство, створене в 2003 р., не мусило купувати землю, вдалося зробити великі вкладення в приміщення, обладнання і техніку. «У нас не було багато грошей, щоб можна було купувати землю», - сказав пан Венцль.

Разом з тим він додав, що після відкриття ринку охоче купуватиме землю. Щоправда, головною причиною, яка його на це штовхає, німець назвав загрозу «шахматки»: якщо хтось із його орендодавців захоче продати землю посеред масиву, який обробляє господарство, то «ДУКРА-Агро» буде вимушене її викупити просто, щоб її не придбав хтось інший. Пан Венцль зізнався, що його підприємство вже тривалий час готувалося до відкриття ринку землі і на сьогодні повністю підготовлене до такої докорінної реформи.

Також він розповів, що радить своїм орендарям не продавати землю, і вважає, що люди повернуться на село лише в тому випадку, якщо земля належатиме фермерам, а не агрохолдингам.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0