Спецможливості
Новини

«Інте­рА­ГРО ком­плекс»: но­вий фор­мат відо­мої ви­с­тав­ки

17.12.2015
1163
«Інте­рА­ГРО ком­плекс»:  но­вий фор­мат відо­мої ви­с­тав­ки фото, ілюстрація

У церемонії урочистого відкриття «ІнтерАГРО Комплекс» взяли участь високоповажні гості:Заступник міністра аграрної політики та продовольства України  із питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, голова правління компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» Володимир Іванов, директор Business France в Україні пан Алексі Струве,  президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська аграрна конфедерація», народний депутат України Леонід Козаченко, радник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні із питань сільського господарства і продовольства пан Штефан Гершевські, керівник департаменту зовнішньоекономічних зв’язків ТПП Італії пан Антоніо Кантарелла

У церемонії урочистого відкриття «ІнтерАГРО Комплекс» взяли участь високоповажні гості:Заступник міністра аграрної політики та продовольства України  із питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, голова правління компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» Володимир Іванов, директор Business France в Україні пан Алексі Струве,  президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська аграрна конфедерація», народний депутат України Леонід Козаченко, радник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні із питань сільського господарства і продовольства пан Штефан Гершевські, керівник департаменту зовнішньоекономічних зв’язків ТПП Італії пан Антоніо Кантарелла

Що­ро­ку «Інте­рАГРО» ди­вує нас но­вою технікою, і цей рік не став ви­нят­ком. І хо­ча по­пе­ре­ду бу­ла ще значніша подія — ган­но­версь­ка ви­с­тав­ка «Агрі­тех­­ніка», уже тут відбу­лась пре­зен­тація низ­ки технічних та тех­но­логічних но­ви­нок для ук­раїнської аг­рар­ної га­лузі.

Цьо­горіч міжна­род­на ви­с­тав­ка «Інте­рА­Г­РО» про­хо­ди­ла у роз­ши­ре­но­му фор­маті, що відповідно ско­рек­ту­ва­ло на­зву за­хо­ду — «Інте­рАГРО ком­плекс». Ува­гу учас­ників та відвіду­вачів бу­ло ак­цен­то­ва­но на пи­тан­нях підви­щен­ня еко­номічної ефек­тив­ності аг­робізне­су шля­хом ши­ро­ко­го впро­ва­д­жен­ня інно­ваційних тех­но­логій ве­ден­ня аг­ро­про­мис­ло­во­го ви­роб­ництва. Го­ло­вний прин­цип ор­ганізації про­ек­ту та йо­го ек­с­по­зиції — на­пов­нен­ня інте­лек­ту­аль­ним змістом ком­плек­су тех­но­логічних рі­шень у всьо­му лан­цюзі аг­ро­про­мис­ло­во­го ви­роб­ництва — від об­робітку грун­ту до зберіган­ня і пе­ре­роб­ки про­дукції. «Доз­воль­те привіта­ти з відкрит­тям “пілот­но­го” про­ек­ту — ви­с­тав­ки інно­ваційно­го аг­ро­ви­роб­ництва та ком­плекс­но­го роз­вит­ку аг­рар­но­го бізне­су “Інте­рА­Г­РО ком­плекс 2015”. Ви­с­тав­ка пре­зен­тує ос­новні сек­то­ри сільсько­го­с­по­дарсь­кої га­лузі та спря­мо­ва­на на вирішен­ня пи­тань зро­с­тан­ня еко­номічної ефек­тив­ності аг­ро­про­мис­ло­во­го ком­плек­су, — за­зна­чив на уро­чистій це­ре­монії відкрит­тя ви­с­тав­ки Во­ло­ди­мир Іва­нов, го­ло­ва правління ком­панії “Київський міжна­род­ний кон­трак­то­вий яр­ма­рок”. — На відміну від інших ви­с­та­вок аг­рар­ної те­ма­ти­ки, на «Інте­рА­Г­РО ком­плекс» знач­но шир­ше пред­став­лені інно­ваційні тех­но­логії у ви­роб­ництві сіль­­сько­го­с­по­дарсь­кої про­дукції. За­зна­чу, що, перш за все, ви­с­тав­ка “Інте­р А­Г­РО ком­плекс 2015” орієнто­ва­на на впро­ва­д­жен­ня ме­тодів до­сяг­нен­ня ви­со­ко­е­фек­тив­но­го с.-г. ви­роб­ництва».
За три дні ви­с­тав­ку «Інте­рА­Г­РО ком­плекс» відвіда­ло близь­ко 14 тис. осіб. Усь­о­го в рам­ках про­гра­ми діло­вих за­ходів відбу­ло­ся по­над 30 кон­фе­рен­цій, семінарів, круг­лих столів та пре­зен­­­­тацій, у яких взя­ли участь по­над 100 ком­­­паній із вось­ми країн світу. Са­ме ці за­хо­ди і виз­на­ча­ли «об­лич­чя» ви­с­тав­ки.
Най­мас­штабнішим і за ор­га­ні­за­цією, і за кількістю відвіду­вачів став аг­рар­но-тех­но­логічний фо­рум «Уп­­рав­ління уро­жайністю в склад­них еко­но­мічних умо­вах. Ку­ку­руд­за та соя: оп­ти­мальні ви­т­ра­ти — мак­си­мальні при­бут­ки». Відбу­вав­ся він про­тя­гом усь­о­го пе­­ребігу ви­с­тав­ки і мав три те­ма­тич­них дні: «Між­на­род­ний день сої», «Міжна­род­ний день ку­ку­руд­зи», те­ма за­вер­шаль­но­го дня  — «Еко­но­мічна ефек­тивність енер­гоз­беріга­ю­чої та ре­сур­соз­беріга­ю­чої тех­но­логії стріп-тілл в різних аг­ро­кліма­тич­них зо­нах Ук­раїни». Міжна­род­ний аг­рар­но-тех­но­логічний фо­рум про­хо­див за підтрим­ки Мініс­тер­ст­ва аг­рар­ної по­­літи­ки та про­до­воль­ст­ва Ук­раїни, а ге­­не­­­раль­ним спон­со­ром за­хо­ду бу­ла ком­панія «KУН-Ук­раїна».
Компанія «БТУ-Центр» стала ак­­тив­­ним учасником даного форуму в роз­­­­­ділі «Ключові технологічні елементи. Пер­спек­­тивні технології. Ефек­тив­ність поливу сої».
У рамках заходу спеціалісти компанії «БТУ-Центр», — Ольга Нагорна, мік­робіолог, заступник директора по нау­ці, та Олександр Слободянюк, агроном-консультант, виступили з доповіддю «Огляд ринку інокулянтів. Економічна ефективність використання. Клу­бень­кова бактерія — жива лабораторія».
Враховуючи величезну зацікавленість відвідувачів та учасників до програми форуму для компанії «БТУ-Центр» він став великим бізнес-май­данчиком для пошуку нових партнерів.
Компанія «БТУ-Центр» вдячна всім, хто щорічно відвідує наш стенд, а також тим, хто вперше зацікавився результативними та перспективними біотехнологіями України, за увагу, приділену нашому стенду, та бажає всім успіхів у ділових починаннях! 

Ака­демія Аг­рар­но­го Успіху
Од­ним з ек­с­клю­зив­них за­ходів у рам­ках ви­с­тав­ки ста­ла «Ака­демія Аг­рар­но­го Успіху», яка підго­ту­ва­ла та ор­ганізу­ва­ла для відвіду­вачів безліч прак­тич­них семінарів, лекцій, май­стер-класів і пре­зен­тацій. Кож­на хви­ли­на ро­бо­ти «Ака­демії» бу­ла на­си­че­на най­су­часнішою інфор­мацією, ко­рис­ною для пред­став­ників усіх на­прямів АПК.
Чи­ма­ло семінарів бу­ло при­свя­че­но су­ча­сним за­со­бам і тех­но­логіям за­хи­с­ту рос­лин, а та­кож уне­сен­ню еле­ментів жив­лен­ня для зла­ко­вих. Зо­к­ре­ма, один із них був ор­ганізо­ва­ний Національ­ним універ­си­те­том біоре­сурсів і при­ро­до­ко­ри­с­ту­ван­ня Ук­раїни та НДІ за­хи­с­ту рос­лин. Кон­цепцію KUHN що­до за­хи­с­ту рос­лин пре­зен­ту­вав Бо­рис Они­щен­ко, регіональ­ний ди­рек­тор по Цен­т­ральній Ук­раїні ТОВ «КУН-Ук­раїна». Важ­ли­вих пи­тань ро­бо­ти техніки під час про­ве­ден­­­ня за­хи­с­ту рос­лин торк­нув­ся ди­рек­тор ук­раїнсько­го при­ват­но­го підприємства Ігор Со­ро­ка із май­стер-кла­сом «Оп­ти­маль­ний вибір фор­су­нок при вне­сенні за­собів за­хи­с­ту рос­лин».
Пре­зи­дент ком­панії Randall Brothers Роб Рен­делл ви­с­ту­пив пе­ред відвіду­ва­ча­ми «Ака­демії» із до­повіддю «Досвід ви­­ко­ри­с­тан­ня б/в техніки ви­роб­ництва США. Сервіс та об­слу­го­ву­ван­ня. Плю­си і міну­си». Цієї, до­сить ак­ту­аль­ної на сьо­годні, те­ми торк­нув­ся й ди­рек­тор «Лімко Логістікс» Олег Стрілець, зо­к­ре­ма, він ви­­світлив пи­тан­ня до­став­ки б/в с.-г. техніки в Ук­раїну зі США.
Дру­го­го дня ви­с­тав­ки жур­нал «Про­по­зиція» (ге­не­раль­ний медіа-парт­нер «Інте­рА­Г­РО ком­п­лекс») і юри­дич­на ком­панія Juri­mex про­ве­ли на­уко­во-прак­тич­ну кон­фе­ренцію «Аг­рарні ак­ту­аль­ності: зем­ля, опо­дат­ку­ван­ня та ек­с­порт про­дук­ції». Захід був при­свя­че­ний пи­тан­ням зе­мель­но­го за­ко­но­дав­ст­ва, а та­кож особ­ли­во­с­тям ек­с­пор­ту то­варів до ЄС та опо­дат­ку­ван­ню сільсько­го­с­по­дарсь­кої ді­яль­­­ності.
Ук­раїна — лідер із ек­с­пор­ту со­няш­ни­ку і со­няш­ни­ко­вої олії, третій за зна­чен­ням по­ста­чаль­ник зер­но­вих, вхо­дить до пер­шої де­сят­ки ек­с­пор­терів ку­ря­ти­ни. Зо­к­ре­ма, фінан­со­ва скла­до­ва ек­с­пор­ту то­варів АПК в ЄС за сім місяців по­точ­но­го ро­ку ста­но­вить близь­ко 2 млрд дол. США. На кон­фе­ренції ува­га ау­ди­торії бу­ла звер­ну­та на пи­тан­ня сто­сов­но очі­ку­вань ре­жи­му зо­ни вільної торгівлі, а та­кож ат­ри­бутів роз­вит­ку тор­го­вих від­но­син з ЄС. Ау­ди­торія за­с­лу­ха­ла по­яс­нен­ня фахівців, що сто­су­ють­ся ню­ансів за­ко­но­про­ек­ту № 3357 що­до спро­ще­ної си­с­те­ми опо­дат­ку­ван­ня для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва, по­дат­ку на до­да­ну вартість, а та­кож по­дат­ку на роз­поділе­ний при­бу­ток.
Після ви­с­ту­пу до­повідачів усі охочі ма­ли мож­ливість за­да­ти пи­тан­ня, які ви­ник­ли в них у пе­ребігу кон­фе­ренції, а та­кож от­ри­ма­ти кваліфіко­ва­ну кон­суль­тацію юри­дич­них фахівців ком­панії Jurimex.

День Франції
До­б­рою тра­дицією ста­ло про­ве­ден­ня в рам­ках ви­с­тав­ки виз­нач­ної події для пред­став­ників аграрної га­лузі Ук­раїни — Дня Франції в Ук­раїні. Цей захід відбу­вав­ся нині уже вдев’яте, що підтвер­д­жує не­обхідність і ак­ту­альність йо­го про­ве­ден­ня. Те­ма, яку до­повідачі де­­та­ль­но роз­г­ля­ну­ли цьо­го ра­зу: «Сіль­сько­го­с­по­дар­сь­ка техніка фран­цузь­ких ви­­роб­ників: зни­жен­ня собівар­тості про­дукції та еко­номія ви­т­рат на ви­роб­ництво».
Ре­зуль­та­том про­ве­ден­ня Дня Фран­ції став обмін досвідом провідних за­­кор­дон­них і вітчиз­ня­них фахівців, пре­зен­тація новітніх аг­рар­них тех­но­логій, по­глиб­лен­ня парт­нерсь­ких відно­син між ни­ми та роз­ви­ток співробітництва Ук­раїни з Францією у га­лузі сільсько­го гос­по­дар­ст­ва в ціло­му.
У пе­ребігу кон­фе­ренції із до­повідя­ми ви­с­ту­пи­ли най­по­тужніші гравці світо­во­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го рин­ку. Про­гра­ма за­хо­ду те­ма­тич­но скла­да­лась із двох ча­с­тин: «Фор­му­ван­ня стра­тегії ре­а­лізації аг­рар­ної про­дукції ви­­роб­ни­ка­ми в Ук­раїні» (її мо­де­ра­то­ром ста­ла кон­сал­тин­го­ва ком­панія Agritel) та «Мар­жа як ре­зуль­тат уп­равління ви­роб­ни­чою собівартістю аг­ро­під­приємств», ор­га­нізо­ва­на уп­равлінням аг­ро­ек­с­пер­ти­зи ПАТ «Креді Агріколь Банк».
Пер­ший блок кон­фе­ренції роз­по­чав кон­суль­тант ком­панії Agritel Юрій Ру­бан ви­с­ту­пом на те­му: «Цінові тен­денції на аг­рар­них рин­ках». Ме­та йо­го до­повіді — сфор­му­лю­ва­ти та роз’яс­ни­ти чин­ни­ки, що впли­ва­ють на ди­наміку цін на світо­во­му рин­ку, зо­к­ре­ма: ма­к­ро­еко­номічні, фун­да­мен­тальні, інфор­маційні та істо­ричні фак­то­ри. Кон­суль­тант пред­ста­вив про­гноз цін на ос­новні про­дук­ти сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го сек­то­ру з ура­ху­ван­ням впли­ву ос­нов­них чин­ників та за­зна­чив, що на су­час­но­му етапі цінові ко­ли­ван­ня по­си­лює ще й кон­ку­ренція на світо­во­му рин­ку.
Дру­га ча­с­ти­на за­хо­ду, мо­де­ра­то­ром якої став банк Credit Agricole, по­ча­лась зі вступ­но­го сло­ва рад­ни­ка правління бан­ку із пи­тань сільсько­го гос­по­дар­ст­ва Жан-Жа­ка Ер­ве.
Та­кож бу­ло роз­г­ля­ну­то не менш ак­ту­альні те­ми: «Су­час­на тех­но­логія по­бу­до­ви си­с­те­ми жив­лен­ня як засіб збі­­­­ль­­­шен­ня рен­та­бель­ності на аг­ро­підп­ри­ємстві» (Олек­сандр Та­на­се­вич, керівник про­ек­ту, та Вла­ди­слав Бон­да­рен­ко, спеціаліст-аг­рохімік ТОВ «Аг­ро­скоп Ук­раїна»), а та­кож «Особ­ли­вості аналізу різних типів аг­ро­ком­паній у ре­аліях Ук­раїни» (На­та­ля Порвіна, ди­рек­тор де­пар­та­мен­ту кре­дит­но­го аналізу ПАТ «Креді Агріколь Банк»).

Німець­кий «слід» на ви­с­тавці
Крім то­го, що Німеч­чи­на на ви­с­тавці бу­ла пред­став­ле­на національ­ною ек­с­по­зицією, спеціалісти із Німець­ко-ук­раїнсько­го аг­ро­політич­но­го діало­гу у співпраці з Міністер­ст­вом аг­рар­ної по­літи­ки та про­до­воль­ст­ва Ук­раїни, ком­панією «Київський міжна­род­ний кон­трак­то­вий яр­ма­рок» та IFWexpo Heidel­berg дру­го­го дня ви­с­тав­ки про­ве­ли  Міжна­род­ну кон­фе­ренцію «Сімей­не фер­мерсь­ке гос­по­дар­ст­во як важ­ли­ва скла­до­ва ста­ло­го роз­вит­ку сільських те­ри­торій — німець­кий досвід».
Із віталь­ним сло­вом на по­чат­ку кон­фе­ренції до її гос­тей звер­нув­ся  за­ступ­ник міністра аг­рар­ної політи­ки і про­до­воль­ст­ва Ук­раїни Во­ло­ди­мир Ла­па. Мо­де­ра­то­ром за­хо­ду був Фоль­кер Зас­се, керівник про­ек­ту «Німець­ко-ук­раїнський аг­ро­політич­ний діалог» (АПД).
Во­ло­ди­мир Ла­па зро­бив особ­ли­вий на­го­лос на ак­ту­аль­ності висвітлю­ва­но­го пи­тан­ня та важ­ли­вості підтрим­ки сімей­но­го гос­по­дар­ст­ва на дер­жав­но­му рівні.
Про певні ас­пек­ти ве­ден­ня сімей­но­го фер­мерсь­ко­го гос­по­дар­ст­ва, які особ­ли­во по­тре­бу­ють дер­жав­ної підтрим­ки для по­даль­шо­го йо­го роз­вит­ку, над­зви­чай­но важ­ли­ву і цінну інфор­мацію слу­ха­чам ау­ди­торії на­дав Іван То­мич, пре­зи­дент Асоціації фер­мерів та при­ват­них зем­ле­влас­ників Ук­раїни.
Ціка­ву пре­зен­тацію до­повіді на те­му «Зна­чен­ня гро­ма­дянсь­ко­го са­мо­управ­ління для ефек­тив­но­го роз­вит­ку сімей­них фер­мерсь­ких гос­по­дарств» зро­бив Па­уль Арм­бру­с­тер. Йо­го ви­с­туп бу­ло поділе­но на декілька те­ма­тич­них ча­с­тин. Го­ло­вною скла­до­вою успішно­го ста­нов­лен­ня сімей­но­го фер­мерсь­ко­го гос­по­дар­ст­ва є підтрим­ка уря­ду — са­ме во­на знач­ною мірою  за­без­пе­чує  ре­­зуль­­­­­­та­тивність цьо­го про­це­су. Про роз­ви­ток аг­рар­них струк­тур у Німеч­чині, не­­лег­кий шлях їхньо­го фор­му­ван­ня та су­час­ний стан сільсько­го­с­по­дарсь­кої струк­ту­ри інфор­ма­тив­но й до­сить  ціка­во роз­повів до­повідач.
За­ключ­ною ча­с­ти­ною кон­фе­ренції ста­ла до­повідь на те­му: «Сімейні фер­мерські гос­по­дар­ст­ва як важ­ли­ва скла­до­ва ста­ло­го роз­вит­ку сільських те­ри­торій — досвід Ба­варії». Ан­тон Гюбль, міністерсь­кий рад­ник, керівник Де­пар­та­мен­ту аг­рар­ної політи­ки ЄС, спільної аг­рар­ної політи­ки та міжна­род­но­го спів­робітництва, на при­кладі Ба­варії роз­повів про успішний досвід ста­нов­лен­ня сімей­них фер­мерсь­ких гос­по­дарств.
  
Втім, по­при су­пер­на­си­че­ну діло­ву про­гра­му «Інте­рА­Г­РО ком­плекс», — це на­сам­пе­ред усе ж та­ки ви­с­тав­ка, тож , вра­хо­ву­ю­чи до­волі пред­став­ниць­кий склад ек­с­по­нентів, по­ди­ви­ти­ся там бу­ло на що.
Звісно, пе­ре­ва­жа­ла техніка — навіть по­при те, що ве­ликі муль­ти­національні ви­роб­ни­ки (John Deere, AGCO, Claas, CNH то­що) у ро­боті ви­с­тав­ки участі не бра­ли. Про­те влас­ну техніку кор­по­рації до­сить ши­ро­ко пред­ста­ви­ли че­рез своїх ди­лерів та дис­три­бу­торів. Най­шир­ше бу­ла пред­став­ле­на навісна та причіпна техніка для грун­то­об­робітку, висіван­ня, за­готівлі кормів, вне­сен­ня до­б­рив, за­хи­с­ту рос­лин то­що. Зо­к­ре­ма, відвіду­вачі ма­ли змо­гу оз­най­о­ми­тись з ос­танніми до­сяг­нен­ня­ми ком­панії Veles Agro, яка пред­ста­ви­ла но­ву 4-ме­т­ро­ву сівал­ку «Ніка» та но­вий ро­бо­чий ор­ган для тех­но­логії грун­то­об­робітку стрип-тілл. Ве­ли­ка ува­га відвіду­вачів бу­ла при­ку­та і до за­кор­дон­ної техніки, зо­к­ре­ма ви­роб­ництва та­ких ком­паній, як Horsch, Va¨derstad, Quivogne, Hardi, Po¨ttinger.
До­сить но­вий на­прям діяль­ності в Ук­раїні пред­ста­ви­ла ком­панія JSB. Цьо­горіч цей ви­роб­ник,  яко­го всі зна­ють ли­ше за­вдя­ки надійним та функціо­на­ль­ним на­ван­та­жу­ва­чам, пред­ста­вив трак­тор за­галь­но­го ви­ко­ри­с­тан­ня JSB Fastrac 8310 із мак­си­маль­ною по­тужністю дви­гу­на 310 к. с.
Се­ред вітчиз­ня­них ви­роб­ників сіль­сь­­ко­го­с­по­дарсь­кої техніки слід відз­на­чи­ти до­сить відо­мо­го ви­роб­ни­ка при­чепів та бун­керів для пе­ре­ван­та­жен­ня, ве­ли­ко­тон­наж­них при­чепів для тя­гачів — ком­панію «Пож­спец­маш». Ос­тан­нь­ою роз­роб­кою ком­панії, що вже прой­ш­ла по­льові ви­про­бу­ван­ня, став тривісний бун­кер-пе­ре­ван­та­жу­вач БН-40 ван­та­жопідйомністю 31 т.
Че­рез не­прості еко­номічні умо­ви, що скла­ли­ся цьо­горіч в Ук­раїні, знач­ну ча­с­ти­ну ек­с­по­зиції ви­с­тав­ки ста­но­ви­ли ви­роб­ни­ки та по­ста­чаль­ни­ки ком­плек­ту­ю­чих та за­пас­них ча­с­тин до сільсько­го­с­по­дарсь­кої техніки. Ад­же як­що по­пит на но­ву техніку у 2015 році де­що ско­ро­тив­ся, то на за­пасні ча­с­ти­ни він до­сить стабільний. Ком­панія «Укр­франс», яка зай­мається по­ста­чан­ням техніки із Франції, де­що роз­ши­ри­ла свою діяль­ність са­ме у цьо­му на­прямі. «Те­пер ук­раїнські аг­рарії мо­жуть за­мо­ви­ти ори­гінальні за­пасні ча­с­ти­ни відо­мих світо­вих ви­роб­ників техніки за ди­лерсь­ки­ми ціна­ми», — повідо­мив ди­рек­тор ком­панії Віталій Бар­вен­ко.
Вар­то за­зна­чи­ти, що до­волі пред­став­ниць­кою бу­ла ек­с­по­зиція технічних за­собів для зберіган­ня та пе­ре­роб­ки вро­жаю. Так, свої про­дук­ти пред­ста­ви­ли: іно­земні ком­панії — Riela, Tornum, AGI, Nuero, Sukap; інжинірин­гові ком­панії — Adept Group, «Об’єднані зер­нові тех­но­логії», вітчиз­няні ком­панії — KMZ Industries, Lubnymash, ЗЕО «Со­кол», «Зер­но­ва Сто­ли­ця», «Ар­се­нал», ТОВ ТД «Юге­ле­ва­тор», «Оліс».
А ще «Інте­рА­ГРО ком­плекс 2015» зовсім не­сподіва­но ста­в цен­т­раль­ною подією для ав­то­мобільно­го бізне­су. Так, свої стен­ди на аг­ро­ви­с­тавці пред­ста­ви­ли: Kia, Hyundai, Toyota, Volkswagen, Mercedes-Benz, Renault, Scania і КрАЗ.
І то­му є своє по­яс­нен­ня.
Аг­рар­ний сек­тор — один із не­ба­га­ть­ох, у яко­му 2015 ро­ку не спо­с­те­рі­га­ло­ся мас­штаб­но­го падіння, по­над те —  в ок­ре­мих йо­го сег­мен­тах на­­віть на­­мі­ти­­­­ло­ся ви­раз­не зро­с­тан­ня про­дажів і стабільне спо­жи­ван­ня. Цю тен­денцію відчу­ли й ав­то­мобільні ди­ле­ри, які шу­­ка­ють нові ка­на­ли збу­ту. Ви­я­ви­ло­ся, що аг­рарії — це цілком пла­то­с­про­можні по­­купці, які цікав­лять­ся но­ви­ми ав­то­мо­біля­ми по­при всі пе­ри­петії із кур­са­ми ва­лют. Але в аг­рар­но­му сек­торі по­гляд на ав­то­мобілі свій, особ­ли­вий, то­му й ек­с­по­на­ти бу­ли спеціаль­но дібра­ни­ми відповідно до по­треб аг­ра­ріїв. І во­ни зай­ня­ли фак­тич­но пів­павільйо­ну Ки­ївЕк­с­по­Пла­зи. У під­сум­ку, ви­с­тав­ка «Інте­рА­г­ро комплекс 2015» за мас­штабністю ста­ла чи не цен­т­раль­ною ав­то­мобільною подією ро­ку!
Втім, ціка­ви­ми бу­ли не ли­ше стен­ди, де бу­ло пред­став­ле­но технічні за­со­би. Насіння, за­со­би за­хи­с­ту, до­б­ри­ва, ор­ганічні про­дук­ти для підви­щен­ня вро­жай­ності — все це ма­ло місце. Стен­ди насіннєвих ком­паній («Ліма­грейн», «Маїса­дур», «Євраліс», «За­ат Юніон», «Ражт Се­менс», ГК «Маїс», «Се­лек­та», «Аг­ро­сем») бук­валь­но ва­би­ли відвіду­вачів та гос­тей ви­с­тав­ки яс­к­ра­ви­ми  стен­да­ми, ціка­ви­ми про­по­зиціями та но­вин­ка­ми уро­жай­них сортів і гібридів за­рубіжної та вітчиз­ня­ної се­лекції, спе­ціаль­но адап­то­ва­них для по­треб ук­раїнських зем­ле­робів.
Так, ТОВ АПК «Маїс» пред­ста­вив свої най­кращі на­пра­цю­ван­ня, зо­к­ре­ма гібрид ДН Га­рант ФАО 200, що як­най­кра­ще за­ре­ко­мен­ду­вав се­бе в усіх зо­нах ку­ку­руд­зосіян­ня. Так, на півночі країни йо­го ос­нов­на пе­ре­ва­га — швид­ка пе­­ред­зби­раль­на во­ло­говідда­ча, а у півден­них регіонах  він успішно до­лає всі піки спе­кот­них тем­пе­ра­тур, що за­без­пе­чує аг­ро­ви­роб­ни­кам га­ран­то­ва­ний уро­жай. Та­­кож із но­ви­нок мож­на відміти­ти гібри­ди Мар­сер та Марліз, які до­пов­ни­ли про­дук­то­вий ряд на по­чат­ку 2015 ро­ку. Із гру­пи се­ред­нь­опізніх най­кращі ре­­зуль­та­ти за­без­пе­чу­ють гібри­ди Ан­шлаг та ДН Бе­ре­ка, які за­вдя­ки над­по­су­хо­стій­кості та роз­ло­го­му стеб­лу да­ють на 30–40% більше си­лос­ної ма­си по­рівня­но з інши­ми відо­ми­ми си­ло­сни­ми гібри­да­ми.
ТОВ НВКФ «Се­лек­та» та­кож пред­ста­ви­ло низ­ку своїх «хітів» —  ви­со­ко­якісні гібри­ди ку­ку­руд­зи, відомі не ли­ше в Ук­раїні, а й по­за її ме­жа­ми (так, у Біло­русі 70% ку­ку­руд­зя­них площ засіва­ють са­ме гібри­да­ми ком­панії «Се­лек­та»). Це ліде­ри про­дажів — гібри­ди МЕЛ 272 МВ, Лю­ве­на, Пол­та­ва та ТАР 349 МВ із гру­пи се­ред­нь­о­ран­ніх, во­ни най­кра­ще ре­алізу­ють свою про­дук­тивність у Лісо­сте­пу, а та­кож у півден­них регіонах Ук­раїни. Зо­к­ре­ма, цьо­го ро­ку на За­поріжжі в од­но­му із гос­по­дарств гібрид Пол­та­ва в ек­с­т­ре­маль­них умо­вах ви­ро­щу­ван­ня по­ка­зав уро­жайність 85 ц/га. У Харківській об­­ласті всі гібри­ди, які там ви­про­бо­ву­ва­ли, за­без­пе­чи­ли вро­жай 100 ц/га — на рівні за­кор­дон­них гібридів, вартість яких у ра­зи більша. Фахівці «Се­лек­ти» роз­повіли, що нині го­тується до реє­ст­рації су­час­ний про­стий гіб­рид но­во­го по­коління Ле­ген­да, що ха­рак­те­ри­зується ви­со­ким по­­тен­ціалом уро­жай­ності та швид­кою во­ло­го­відда­чею. У най­б­лижчій пер­спек­тиві про­ва­ди­ти­меть­ся ро­бо­та із роз­роб­ки та ство­рен­ня гіб­ридів для північних об­ла­с­тей.
На про­сто­ро­му стенді «Євраліс Се­менс» завжди бу­ло лю­дя­но, ад­же ця відо­ма фран­цузь­ка ком­панія пред­став­ля­ла свої ос­танні до­сяг­нен­ня у се­лекційних роз­роб­ках на­зва­них ви­ще куль­тур. Так, се­лекція ку­ку­руд­зи пред­став­ле­на трьо­ма брен­да­ми: Tropical Dent — сю­ди вхо­дить лінійка гібридів ку­ку­руд­зи, се­лекція яких містить но­ву плаз­му. Гібри­ди Tropical Dent — це справжній ге­не­тич­ний про­рив ком­панії «Євраліс Се­менс», ад­же за­вдя­ки но­вітній плазмі та поліпше­но­му ге­те­ро­зи­су но­во­с­тво­рені гібри­ди ма­ють відмінну во­ло­говідда­чу на мо­мент зби­ран­ня та ха­рак­те­ри­зу­ють­ся знач­но ви­щи­ми ста­­­більни­ми вро­жа­я­ми. Про­дук­ти брен­да Roots Powertm повністю відповіда­ють клю­човій ха­рак­те­ри­с­тиці: по­туж­не ко­ріння — ви­со­кий уро­жай. Цей бренд ком­панія «Євраліс Се­менс» ство­ри­ла для іден­тифікації гібридів із най­по­тужнішою ко­ре­не­вою си­с­те­мою. Яс­к­ра­вим пред­став­ни­ком цієї лінійки є най­по­пу­лярніший гібрид ЕС Сен­сор.
 Бренд Milk Power  вклю­чає низ­ку гібридів, при­зна­че­них для ви­роб­ництва си­ло­су. Йо­го про­дук­там вла­с­ти­ве поєд­нан­ня двох ос­нов­них ха­рак­те­ри­с­тик: вро­жай­ності (у т. ч. стійкості до стресів, ре­мон­тант­ності) та якості кор­му (ви­со­ка пе­ре­травність крох­ма­лю і клітко­ви­ни). До цієї інно­вації відібра­но спе­ціа­лізо­вані гібри­ди ку­ку­руд­зи, у яких на
1 к. о. при­па­дає близь­ко 95 г пе­ре­трав­но­го про­теїну, що за­побігає пе­ре­ви­т­раті кормів під час зго­до­ву­ван­ня тва­ри­нам.
У сег­менті со­няш­ни­ку ком­панії «Євраліс» та «Ліма­грейн» пред­став­ля­ють спільну про­гра­му Солтіс. До цієї про­гра­ми вхо­дить лінійка гібридів, стій­­ких до но­вих рас вовчка, які ще не ос­та­точ­но іден­тифіко­вані на­укою.
Без­по­се­ред­ньо на стен­дах мож­на бу­ло от­ри­ма­ти інфор­мацію що­­до про­по­но­ва­но­го насіння, та ук­ла­с­ти уго­ди що­до йо­го по­став­ки у гос­по­дар­ст­ва.  
Так са­мо ба­га­то­люд­ни­ми та інфор­ма­тив­ни­ми бу­ли стен­ди ком­паній, що про­по­ну­ва­ли інно­ваційні до­б­ри­ва, ЗЗР та біологічні сти­му­ля­то­ри рос­ту рос­лин: «Ада­ма Ук­раїна», «Міне­раліз», «НО­ПО­СОН-АГ­РО», «Ре­а­ком»,
«Аг­­рімат­ко-Ук­раїна», «БТУ-Центр», Хіма­г­ро­мар­ке­тинг та ба­га­то інших. Зо­к­ре­ма, спе­ціалісти ком­панії «Еко­плон», яка  на ук­раїнсько­му рин­ку пред­став­ле­на по­над 10 років і вже не пер­ший рік бе­ре участь у ви­с­тавці, по­­міти­ли пож­вав­лен­ня інте­ре­су ук­раїн­ських сільгоспви­роб­ників са­ме до спеціаль­них до­б­рив.
 «Екоп­лон» — од­на із пер­ших ком­паній, що зай­ш­ла на наш ри­нок із та­­ким про­дук­том, як мікро­до­б­ри­ва під тор­го­вою мар­кою «Еко­лист». На сьо­годні ком­панія про­по­нує аг­ро­ви­роб­ни­кам близь­ко 15 най­ме­ну­вань пре­па­ратів для піджив­лен­ня сільгоспкуль­тур, а та­кож но­ву лінійку су­хих во­до­роз­чин­них до­б­рив із вмістом аміно­кис­лот під тор­го­вою мар­кою «Мак­сімус» (за­реєстро­ва­на два ро­ки то­му). До­б­ри­ва під тор­го­ви­ми мар­ка­ми «Еко­лист» та «Максімус» при­датні для за­сто­су­ван­ня на всіх без ви­нят­ку ви­ро­щу­ва­них сільгоспкуль­ту­рах. До по­слуг аг­ро­ви­роб­ників ком­панія про­по­нує як ком­плексні, так і мо­но­про­дук­ти. На сьо­годні най­по­ши­реніши­ми про­дук­та­ми є  Еко­лист Мо­но Бор, який знай­шов своє за­сто­су­ван­ня на  со­няш­ни­ку, цу­к­ро­вих бу­­­ря­ках та ріпа­ку із нор­мою ви­ко­ри­с­тан­ня 1–2 л/га, та Еко­лист Мо­но Цинк — на ку­ку­рудзі. Ос­тан­нь­ою роз­роб­кою є про­дукт Максібор 21 із вмістом бо­ру 21%. Із ком­плекс­них мікро­до­б­рив най­по­пу­лярніші Еко­лист Стан­дарт та Еко­лист Універ­саль­не, які для підви­щен­ня ефек­тив­ності мож­на змішу­ва­ти із мо­но­про­дук­та­ми.   
Три ви­с­тав­кові дні «Інте­рАГРО ко­­м­­­­плекс 2015»  про­летіли як од­на мить. Цікаві події, зустрічі, безліч мож­ли­во­с­тей ово­лодіти но­ви­ми знан­ня­ми, от­ри­ма­ти ко­рис­не та не­обхідне... Зі зміною фор­ма­ту знай­о­ма  «Інте­рА­г­ро» от­ри­­­ма­ла но­вий по­штовх, ста­ла ще ін­­фор­­­­ма­тивнішою і більш різно­с­то­рон­нь­ою — бе­зу­мов­но, Міжна­род­на ви­с­тав­ка «Ін­­те­рА­ГРО ком­плекс 2015»  ста­ла яс­к­ра­вою та не­за­бут­нь­ою подією се­зо­ну!

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0