Спецможливості
Новини

Інститут луб’яних культур розробив експериментальну лінію перероблення луб’яних культур

23.01.2018
2595
Інститут луб’яних культур розробив експериментальну лінію перероблення луб’яних культур фото, ілюстрація

Науковці Інституту луб’яних культур розробили експериментальну лінію перероблення луб’яних культур. Про це пише propozitsiya.com  з посиланням на видання The Ukrainian Farmer.

Експериментальна лінія дає змогу переробляти сировину конопель, отриману за новою технологією збирання, що базується на використанні сільськогосподарських машин загального призначення. 

Крім коноплесировини, лінія придатна і для переробки лляного стеблового матеріалу, зібраного за технологією без збереження паралельності стебел у стрічці. За цією технологією збирання до переробки надходить сировина у вигляді хаотичної маси, сформованої або в рулони, або в тюки. І після переробки на запропонованому агрегаті одержують однотипне волокно з низьким умістом костриці.

Таке волокно має розширений потенціал для застосування. Сьогодні існує достатньо напрямів, де застосування саме довгого волокна не є обов’язковою вимогою. Так, для пошиття одягу й інших виробів із високими гігієнічними властивостями на ткацькому й трикотажному обладнанні достатньо використати коротке волокно – його необхідно перетворити на котонін і використати в суміші з вовною, шовком, бавовною чи синтетичними волокнами. За виготовлення нетканих, ізоляційних, композиційних, будівельних матеріалів, паперу теж достатньо використати коротке волокно з наступним доведенням його до вимог відповідно до кожного напряму.

Нині в Україні працюють лише чотири коноплепереробних підприємства, які займаються первинною переробкою волокнистої продукції.

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0