Індекс продовольчих цін ФАО виріс в січні
Світові ціни на продукти харчування почали рік на високій ноті: індекс продовольчих цін ФАО в січні 2019 року в середньому виріс на 1,8 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем і склав 164,8 пункти. Об этом пишет propozitsiya.com со ссылкой на ФАО.
Продовольча і сільськогосподарська організація ООН заявляє, що різке підвищення цін на молочні продукти і зміцнення цін на пальмову і соєву олії сприяли зростанню загального значення індексу. Індекс продовольчих цін, показник щомісячних змін міжнародних цін на продовольчі товари, залишається як і раніше на 2,2 відсотка нижче за рівень січня 2018 року.
Індекс цін на зернові ФАО в січні склав в середньому 168,1 пункти, продемонструвавши незначне зростання у порівнянні з груднем. Ціни на основні види зернових були в цілому досить стійкими на тлі скорочення експортних поставок і високого світового попиту.
Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 4,3 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем, що було обумовлено зростанням цін на пальмову олію у відповідь на сезонне зниження пропозиції в основних країнах-виробниках. Міжнародні ціни на соєву олію також виросли на тлі зростання попиту на імпорт з південноамериканських країн.
Індекс цін на молочні продукти ФАО виріс на 7,2 відсотка в порівнянні з груднем, кардинально помінявши тенденцію до спаду, що спостерігається протягом попередніх семи місяців. Першопричинами цього зростання стали обмеження експортних поставок внаслідок високого внутрішнього попиту в Європі, а також очікуване сезонне зниження експортного пропозиції з Океанії в найближчі місяці.
Індекс цін на цукор ФАО виріс на 1,3 відсотка, що багато в чому було обумовлено підвищенням курсу національної валюти Бразилії, найбільшого в світі експортера, по відношенню до долара США.
Індекс цін на м'ясо ФАО з грудня практично не змінився. Його січневе значення було розраховане виходячи зі стабільних цін на м'ясо в Сполучених Штатах Америки, де офіційні дані не були доступні через припинення роботи уряду. В інших країнах міжнародні котирування на яловичину, свинину і птицю залишалися стабільними, у той час як ціни на баранину знизилися під впливом рясного експортного пропозиції з Океанії.