Спецвозможности
Новости

Фермери Рівненщини оцінили рукави для зберігання зерна від ФАО

09.12.2022
313
Фермери Рівненщини оцінили рукави для зберігання зерна від ФАО фото, иллюстрация

66 фермерів Рівненщини отримали 1246 рукавів для зберігання зерна. Подати заявку на їх отримання міг кожен фермер.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на new-media.

«На жаль, військовий стан призвів до того, що погіршився експорт сільськогосподарської продукції і зернові культури, які зібрані в минулому році, залишалися на складах, потрібно було збирати урожай поточного року і виникла потреба в додаткових потужностях для зберігання зерна», – розповідає  директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА, Надія Переходько.

Такі потужності фермерам Рівненщини у вигляді полімерних рукавів надали в рамках програми підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Мінагрополітики. Заявити про потребу могло будь-яке підприємство, яке має в користуванні від 100 гектарів до 10 тисяч.

«Однією з умов і основною умовою крім обмеження в площі було те, що аграрій повинен зареєструватися в системі ДАР. Тобто, зареєструвавшись в системі ДАР, підтягується земельна ділянка і аграрій визначався в кількості рукавів, які йому необхідні для зберігання зернових культур», – додає пані Надія.

Фермерам ідея з такими рукавами подобається. Оскільки не потрібно додатково витрачати кошти на висушування та транспортування зерна на підприємство.

Для того, щоб зберігати в приміщенні його треба було висушити. Вона має підвищену вологість і тоді треба було потратити певну кількість енергії у вигляді газу. Це здорожало б його. А друге – треба відповідні потужності щоб це все висушити. А час не чекає. Тому, що терміново треба було прибрати все», – каже Віталій Степанович, головний технолог фермерського підприємства.

В таких рукавах зерно може зберігатися навіть на полі, головне щоб була тверда поверхня, яка не дозволить гризунам його смакувати. Натомість деякі підприємства, щоб вберегти зерно від шкідників, зберігають його у себе на території.

«Вони дуже гарно зберігаються, мають хороший вміст енергії, протеїну, немає ні грибка, все дуже добре для зберігання. Воно може зберігатися, якщо рукав не пошкоджений більше року. І в нас тут зберігається більше 700 тонн зерна кукурудзи. Тут добавлені консерванти, які дають можливість цей рукав використовувати протягом 2-3 неділь коли ми його відкриваємо і поступово рухаємось, то 2-3 неділі поживність кукурудзи не портиться в цьому рукаві», – розповідає Віталій Степанович.

Интервью
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее
Земельная реформа отнюдь не завершилась с принятием закона об обороте сельскохозяйственных земель. Она требует принятия сопутствующих законов и подзаконных актов, обеспечивающих функционирование рынка земли. О судьбе этих законов и... Подробнее

1
0