Спецможливості
Новини

Через 10 років органічні продукти стануть нормою

15.09.2017
2343
Через 10 років органічні продукти стануть нормою фото, ілюстрація
Органічні овочі та фрукти завойовують все більше шанувальників по всьому світу. З розвитком технологій їх виробництва і падінням цін у найближче десятиліття вони перетворяться в звичайну продукцію на полицях магазинів

Органічні овочі та фрукти завойовують все більше шанувальників по всьому світу. З розвитком технологій їх виробництва і падінням цін у найближче десятиліття вони перетворяться в звичайну продукцію на полицях магазинів, пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.com.

Поки що виробництво органічних овочів і фруктів помітно відстає від індустрії їх традиційних аналогів у багатьох країнах. Однак виробники звертають все більше уваги на вирощування органіки.

«У галузі органічних продуктів спостерігається загальна тенденція росту. Що стосується фруктів, це добре видно по авокадо, голубиці і цитрусовим», - каже Карина Діаго, менеджер із закупівель в голландській торговій мережі Naturelle, що продає органічні фрукти, овочі та гриби.

Сама вона родом з Колумбії і з органічною продукцією працює три останні роки. До цього кілька років займалася поставками традиційних продуктів.

«Найбільша різниця у порівнянні зі звичайною торгівлею - це менталітет. Люди, які купують органіку, більше дбають про здоров'я, чистоту в природі», - зазначає представник Naturelle.

Обсяги органічної продукції зростають, її виробники стають все більш професійними. В результаті ціни на органічні овочі та фрукти знижуються, що робить їх більш доступними для споживачів. В середньому різниця в ціні все ще становить 20-25%, зазначає К. Діаго.

Завдяки тому, що споживачам стало простіше купувати органічні продукти, в майбутньому вони створять конкуренцію традиційним аналогам.

Це особливо помітно по секторам фруктової галузі, які швидко ростуть. В окремих випадках органічний продукт продається навіть дешевше звичайних фруктів.

«Нещодавно, наприклад, на органічну лохину одного з наших постачальників була знижена ціна через промо-акції. У таких випадках споживачі частіше купують органічні продукти», - говорить К. Діаго.

За останнє десятиліття через зміни клімату в вирощуванні овочів і фруктів багато що змінилося.

«Зараз сезони вже непередбачувані. Немає ніякої гарантії, що, наприклад, ви отримаєте цитрусові з Чилі в ті ж терміни, що і раніше. Відбувся значний зсув, що призводить до прогалин на ринку. Ми постійно шукаємо альтернативи для заповнення цих прогалин», - зазначає менеджер Naturelle.

Щоб все спланувати, вона зв'язується з постачальниками за кілька місяців, уточнює у виробників прогнози щодо врожаю і обговорює можливі варіанти співпраці.

Конкуренція в регіонах закупівель її компанії збільшується. Зараз латиноамериканські країни відправляють великі обсяги органічних овочів і фруктів до Північної Америки та Азії. Але вони не хочуть повністю фокусуватися тільки на цих двох ринках. Європа також є для них дуже привабливою.

«У Колумбії вирощують величезну кількість авокадо, ананасів, імбиру і іншої продукції. Країна володіє хорошим кліматом для вирощування фруктів цілий рік», - говорить К. Діаго.

На її думку, органічний ринок буде розвиватися. Це видно по змінам, що торкнулася продуктового сектору торгівлі. У супермаркетів з'явилося більше вимог до якості продукції, споживачі хочуть знати, звідки надходять продукти, вони стали більше дізнаватися і цінувати органічні аналоги. А магазини, в свою чергу, стали виділяти для них більше місця на своїх полицях.

«Зараз все це ще розглядається як тенденція. Через десять років такі продукти будуть сприйматися як традиційні», - переконана менеджер Naturelle.

Переклад Валентини Червоножки

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як

1
0