Спецможливості
Агрохімія

ARYLEX™ ACTIVE — ІННОВАЦІЙНИЙ КРОК У КОНТРОЛІ ШИРОКОЛИСТИХ БУР’ЯНІВ У ПОСІВАХ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР

24.12.2020
13700
ARYLEX™ ACTIVE — ІННОВАЦІЙНИЙ КРОК У КОНТРОЛІ ШИРОКОЛИСТИХ БУР’ЯНІВ У ПОСІВАХ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР фото, ілюстрація

ARYLEX™ ACTIVE (галауксифен-метил) — інноваційна молекула, що входить до нового класу хімічних сполук — арилпіколінатів — і за механізмом дії належить до групи синтетичних ауксинів (HRAC група O). ARYLEX™ ACTIVE — абсолютно нова діюча речовина, що надає сільгоспвиробникам низку важливих революційних переваг. Зокрема, демонструє високі стандарти ефективності проти найпоширеніших видів бур’янів, у тому числі проблемних.

 

 

 

 

 

Молекула ARYLEX™ ACTIVEОсновні переваги молекули

•   Ефективний післясходовий контроль багатьох видів найпоширеніших і небезпечних широколистих бур’янів у посівах зернових колосових культур, ріпаку озимого та соняшнику.

•   Контроль бур’янів за різних кліматичних умов (за прохолодних або посушливих умов) забезпечує гнучкість використання гербіцидів на основі ARYLEX™ ACTIVE.

•   Низькі дози діючої речовини дають змогу зменшувати навантаження гербіцидів на навколишнє середовище.

•   Альтернативний механізм дії є ефективним інструментом у боротьбі зі стійкими біотипами бур’янів.

•   Завдяки швидкому розкладанню молекули в ґрунті та рослинних залишках, не має післядії на наступні культури у сівозміні.

•   Молекула вирізняється високою селективністю до культур, що обробляються, за регламентованих умов застосування.

 

Контроль бур’янів

ARYLEX™ ACTIVE забезпечує унікальний післясходовий контроль не лише широкого спектра однорічних дводольних бур’янів у посівах зернових колосових та інших культур, а й впливає на деякі багаторічні види бур’янів. Контроль бур’янів залежить від їхнього розміру: що менша стадія росту та розвитку, то ефективніший контроль. Оптимальна ефективність застосування ARYLEX™ ACTIVE досягається за умови додавання ад’юванту, який може бути «вбудований» у формуляцію або доданий у робочий розчин для обприскування.

 

Як працює ARYLEX™ ACTIVE?

Механізм дії ARYLEX™ ACTIVE Молекула ARYLEX™ ACTIVE проникає у рослину та переміщується всією судинною системою, накопичуючись у точках росту. Гербіциди на основі цієї молекули швидко всотуються у рослину, зв’язуючись зі специфічними рецепторами ауксину в ядрі клітини. Саме ця дія відрізняє препарати на основі ARYLEX™ ACTIVE від інших синтетичних ауксинів. Зв’язування ARYLEX™ ACTIVE з ауксиновими рецепторами спричинює деградацію білків-репресорів. Протягом кількох годин після потрапляння гербіциду в рослину функції її росту порушуються. Через кілька днів з’являються видимі ознаки пригнічення бур’янів, а через 3–5 тижнів відбувається повна їхня загибель.

Завдяки поєднанню ARYLEX™ ACTIVE з іншими діючими речовинами, компанія Corteva Agriscience створила широке портфоліо ефективних гербіцидів для застосування у посівах зернових культур, ріпаку озимого та соняшнику. Це, зокрема, препарати Квелекс™, Паллас™ Екстра, Слаш™, Геліантекс™, Белкар®.

Для захисту зернових колосових культур від бур’янів використовують два інноваційні гербіциди на основі молекули ARYLEXТМ ACTIVE — КвелексТМ та ПалласТМ Екстра.

Рис. 1. Ефективність дії гербіциду Квелекс за різних норм використанняКвелексТМ у нормі 50–60 г/га з додаванням ПАР Віволт® неперевершено контролює підмаренник чіпкий, навіть перерослі рослини. Також цей гербіцид знищує амброзію полинолисту, види ромашки, волошку синю, мак дикий, кучерявець Софії. КвелексТМ дієвий і проти інших бур’янів, таких як гірчиця польова, талабан польовий, види щириці, лобода біла, види гірчаків тощо, а також  пригнічує види осотів та берізку польову (рис. 1). Суттєвою перевагою для сільгоспвиробників є широке вікно його застосування (до фази прапорцевого листка включно). Також гербіцид вирізняється відмінною селективністю як до пшениці озимої, так і ячменю.

Варто зауважити, що гербіцид КвелексТМ  у нормі 60 г/га із додаванням поверхнево-активної речовини Віволт® контролює звичайну та стійку до гербіцидів падалицю соняшнику в ранні фази її розвитку, а також падалицю ріпаку (звичайну) і широкий спектр інших дводольних бур’янів.

Рис. 2. Паллас™ Екстра, 90 /га + ПАР Віволт®, контроль злакових видів бур’янів  ПалласТМ Екстра — це крос-спектр-гербіцид для застосування у посівах пшениці, який завдяки піроксуламу неперевершено контролює злакові бур’яни (метлюг звичайний, види бромусу (стоколосу), вівсюга, пажитниці) та пригнічує пирій повзучий, падалицю ячменю, кукурудзи (рис. 2). Так, увесь період вегетації метлюг звичайний у посівах пшениці може бути непомітним (але конкурує з нею за елементи живлення) і лише за кілька тижнів до збирання переростає культуру та ускладнює її збирання. Тому гербіцид краще вносити на ранніх етапах розвитку бур’яну за середньодобової температури від 10 °C. Також цей препарат знищує основні дводольні бур’яни. Норми 0,075 кг/га  із прилипачем Віволт® цілком достатньо для контролю метлюга та дводольних видів бур’янів (за низького ступеня забур’янення).

Рис. 3.  Паллас™ Екстра, 90 /га + ПАР Віволт®, контроль дводольних видів бур’янівБромус житній, або стоколос, — складніший у контролі бур’ян, тому норму використання ПалласТМ Екстра варто збільшити до 0,09 кг/га  із додаванням прилипача Віволт®. Цю норму гербіциду використовують також проти вівсюга, падалиці ячменю та дводольних видів бур’янів, таких як волошка синя, мак дикий, фіалка польова, бур’яни з родини хрестоцвітих, ромашка непахуча та ін. (рис. 3). Але ПалласТМ Екстра не можна застосовувати у посівах ячменю.

Слід зазначити, що гербіциди КвелексТМ і ПалласТМ Екстра містять інноваційні формуляції, створені за технологією GoDRITM RDTTM. GoDRITM RDTTMRapid Dispersions Technology — технологія швидкого диспергування, що допомагає цим гербіцидам швидко розчинятись навіть у прохолодній воді, швидко проникати в бур’яни та проявляти симптоми дії. Також вона дає сільгоспвиробнику можливість застосовувати гербіциди вже за температури 5° С.

Квелекс™, 60 г/га + ПАР Віволт®, 0,15% концентрації: ліворуч -  контроль підмаренника чіпкого. Миколаївська обл., 14-й день після внесення, праворуч - контроль осоту жовтого. Київська обл., 14-й день після внесенняНаразі на ринку України зареєстрована невелика кількість страхових гербіцидів, які рекомендовано до використання у посівах соняшнику, і щороку аграрії чекають на нові інструменти контролю проблемних бур’янів у посівах цієї культури. Втім, нещодавно сталася знаменна та довгоочікувана подія не лише для компанії Corteva Аgriscience, а й для кожного, хто вирощує соняшник і націлений на високий результат — на ринку з’явився новий післясходовий гербіцид ГеліантексТМ, який теж є частиною родини ARYLEXТМACTIVE.

Гербіцид розроблено для контролю такого злісного бур’яну, як амброзія полинолиста, зокрема перерослих її рослин. ГеліантексТМ ефективно впливає також на інші злісні бур’яни — лободу білу, канатник Теофраста, нетребу звичайну та ін. Гербіцид має широке вікно застосування. Його рекомендовано вносити не раніше стадії чотирьох справжніх, повністю сформованих, листків соняшнику і до початку стадії «зірочки» у культури (ВВСН 14–50) нормою 45 мл/га із додаванням ПАР Віволт® на всіх типах гібридів соняшнику.

За результатами випробувань у різних регіонах України можна не лише констатувати високу ефективність гербіциду ГеліантексТМ на проблемних бур’янах, а й відзначити збереження врожаю (до 0,5 т/га) на ділянках із високим фоном забур’янення амброзією полинолистою.

КвелексТМ, 60 г/га + ПАР Віволт®, 0,15% концентрації: ліворуч - контроль падалиці ріпаку (звичайного). Київська обл., 14-й день після внесення, праворуч - контроль падалиці соняшнику (звичайного). Київська обл., 21-й день після внесенняУ випробуваннях (2019 рік) у програмах із досходовими гербіцидами у посівах класичного соняшнику різниця врожайності у варіантах без внесення ГеліантексТМ та з послідовним його внесенням становила, залежно від варіанта, від 0,2 до 0,5 т/га.  У програмах із гербіцидами на основі трибенурон-метилу в посівах соняшнику, що вирощували за технологією ExpressSun®, різниця врожайності без внесення препарату ГеліантексТМ та в баковій суміші з ним сягала  в середньому 0,3 т/га, а за послідовного внесення —  0,4 т/га.

У випробуваннях (2019 рік) у програмах із гербіцидами на основі суміші імазапіру + імазамоксу в посівах соняшнику, що вирощується за технологією Clearfield®, різниця врожайності у південних регіонах без внесення ГеліантексТМ та за послідовного його внесення становила  у середньому 0,2 т/га. У дослідах, проведених у центральній та східній частинах України,  — до 0,3 т/га.

Паллас Екстра: контроль злакових бур’янів: ліворуч - необроблена ділянка (Миколаївська обл.), праворуч - ПалласТМ Екстра, 90 г/га + ПАР Віволт®, 0,15% концентрації (Миколаївська обл.)Через невелику кількість на ринку України післясходових селективних гербіцидів для захисту посівів ріпаку особливо важко контролювати проблемні види бур’янів, такі як кучерявець Софії, грицики звичайні та деякі інші види, що, так само як і ріпак, належать до родини капустяних. Підмаренник чіпкий, різновиди ромашки, волошки та маку також є суттєвою проблемою. Після перезимівлі ці бур’яни активно розпочинають вегетацію та інтенсивно нарощують масу, через що пригнічується розвиток культурних рослин.

Попереднього сезону в портфелі компанії Corteva Agriscience з’явилося інноваційне рішення на основі молекули ARYLEXTMACTIVE — гербіцид СлашТМ. Цей післясходовий системний гербіцид містить дві діючі речовини, клопіралід і галауксифен-метил (ARYLEXTM ACTIVE), та застосовується для контролю ключового спектра однорічних і багаторічних дводольних видів бур’янів у посівах ріпаку озимого. Слаш™ дієвий за середньодобової температури 5 °C та має покращену ефективність, особливо щодо хрестоцвітих бур’янів.

Рис. 4. Ефективність дії гербіциду Слаш за різних норм використанняПеревагами гербіциду Слаш™ також є наявність у формуляції «вбудованого» ад’юванту та широке вікно застосування (від фази ВВСН 30 до ВВСН 50), що дає аграріям можливість подовжити термін внесення.  СлашТМ рекомендовано вносити лише навесні в нормі 0,75–1,0 л/га. Застосування цього гербіциду в посівах ріпаку озимого забезпечує ефективний контроль дводольних видів бур’янів, таких як: підмаренник чіпкий, мак дикий, сокирки польові, ромашка непахуча, ромашка лікарська, роман польовий, волошка синя, лобода біла, а також багаторічних видів бур’янів — осоту жовтого та рожевого (рис. 4). 

Окрім того, гербіцид СлашТМ суттєво пригнічує дводольні види бур’янів з родини капустяних, такі як талабан польовий, грицики звичайні, кучерявець Софії, якщо на момент обробки рослини цих видів перебувають у ранніх фазах розвитку. 

Ще одним інноваційним рішенням від компанії Corteva Agriscience на ринку гербіцидів України є препарат Белкар®, призначений для осіннього застосування у посівах ріпаку озимого. Гербіцид містить дві діючі речовини — ARYLEXTM ACTIVE та піклорам.

Рис. 5. Ефективність дії гербіциду Белкар® за використання у різні фази розвитку ріпаку озимогоБелкар® має широке вікно застосування: від появи першої пари листків (ВВСН 12) до стадії 6-ти листків включно (ВВСН 16). Він забезпечує відмінний контроль широкого спектра бур’янів, особливо зимуючих, і вирізняється покращеною ефективністю проти підмаренника чіпкого, маку дикого, видів ромашки, герані, кропиви та ін. Також цей препарат впливає на низку дводольних бур’янів із родини капустяних — талабан польовий, грицики звичайні, кучерявець Софії, якщо на момент обробки вони перебувають у ранніх фазах розвитку (сім’ядолі — 4 листки) (рис. 5). Белкар® швидко проявляє симптоми дії та ефективний за прохолодних умов.

Перевагою гербіциду є те, що активний ріст чутливих бур’янів припиняється протягом доби після проникнення препарату в рослини. Перші видимі ознаки пригнічення проявляються через один-два дні після внесення.

Ефективність дії гербіциду Белкар® на дводольні види бур’янівСлід уникати застосування препарату в бакових сумішах з регуляторами росту чи фунгіцидами, що мають ефект регуляторів росту (метконазол, тебуконазол, мепікват-хлорид), а також із борвмісними мікродобривами. Для розширення спектра дії на дводольні бур’яни гербіцид Белкар® можна змішувати з іншими протидводольними гербіцидами (такими, як етаметсульфурон-метил і метазахлор), однак у кожному окремому випадку слід проводити тест на сумісність компонентів бакової суміші.

Слід уникати змішування Белкар® з протизлаковими гербіцидами, препаратами на основі діючої речовини клопіралід і фосфорорганічними інсектицидами. Перерва між внесеннями має становити 10–12 днів.

Завдяки тому, що гербіцид Белкар® містить у своєму складі дві діючі речовини — галауксифен-метил і піклорам, ризик виникнення резистентності
знижується.

 

Крокуйте до інновацій разом
із компанією Corteva Agriscience!

 

Галина Радзіцька, категорійний менеджер з гербіцидів Corteva Agriscience

 

Більше — на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. © 2020 Corteva

Ефективність дії гербіциду Геліантекс, 45 мл/га + ПАР Віволт®, 300 мл/га (Кіровоградська обл., 2020 рік)Ефективність дії гербіциду Слаш на проблемні дводольні види бур'янів

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0