Спецможливості
Аналітика

«Агровесна-2020»

24.02.2020
2499
«Агровесна-2020» фото, ілюстрація

З 18 по 20 лютого в Києві пройшла чергова виставка «Агровесна-2020», яка традиційно відкриває аграрний сезон у країні.

 

 

 

 

 

 

 

 

«Агровесна» об’єднала фахівців з усіх галузей аграрного виробництва, знайомлячи сільгоспвиробників з усім необхідним у роботі. Наприклад, значна частина першого павільйону була відведена під обладнання, препарати та технології для тваринництва. Третій павільйон був зайнятий сільгосптехнікою. Цього року свої експозиції виставляли не всі учасники попередніх виставок, і їх можна зрозуміти: сільгоспвиробники різко скоротили капітальні інвестиції в очікуванні відкриття ринку землі. Попри це, експозиція сільгосптехніки все одно видалася обширною й цікавою. З-поміж вітчизняних виробників сільгосптехніки свої вироби демонстрували «Лозівські машини», «Завод Кобзаренка», «Богуслав», «Клен», «Оріхівсільмаш», Краснянське СП «Агромаш», ARK Group та інші. Вистачало цікавинок і на стендах із закордонною технікою: посівні комплекси для strip-till Mzuri, кукурудзяні жатки Olimac Drago,  трактори ArmaTrac, телескопічні навантажувачі світового лідера в цьому сегменті JCB, широкий асортимент китайських міні-тракторів, турецька грунтообробна техніка Alpler, британські перевантажувальні бункери для зерна J&M, зерновози-самоскиди на базі MAN, садові обприскувачі. Крім того, демонструвалися китайські трактори середнього класу (110 к. с.) Zoomlion і навіть китайські зернозбиральні комбайни YTO двох моделей: 6606 з пропускною спроможнісю до 10 кг/с, двигуном 175 к. с. і аксіальним ротором, більше пристосований для просапних культур, та 9909 з пропускною спроможністю до 11 кг/с, двигуном 220 к. с. і гібридною системою обмолоту, призначений для збирання широкого спектру культур.

комбайн YTOОкрім виробників сільгосптехніки в виставці взяли участь також виробники зерноочисного та елеваторного обладнання – Tornum, Variant Agro Build, KMZ Industries та ін. Рішення для елеваторів займали майже половину другого павільйону, іншу ж окупували здебільшого виробники добрив. Конкуренцію провідному вітчизняному виробнику міндобрив - Ostchem, який теж був представлений на виставці – складали «УТК Хімальянс», НВК «Квадрат», Grossdorf, «Тетра Агро», ГК «Агроексперт» та ін. Їхня експозиція демонструвала швидкий технологічний розвиток індустрії міндобрив, що проявився в створенні нових формуляцій, активнішому застосуванні мікроелементів та біостимуляторів. Найсучаснішими ж трендами в галузі живлення виступають рідкі добрива та програмні додатки, які дають змогу виявити проблемні зони на полі, а за індексом хлорофілу – навіть наявність та ступінь дефіциту азоту. Також такі додатки допомагають розрахувати норму внесення добрив, в т. ч. диференційовано в межах одного поля на базі даних агрохімічного аналізу грунту та розрахункової врожайності. Подібні додатки розробляють уже всі провідні міжнародні агрохімічні компанії.

Американський науковець Девід СесвілЕкспозицію виробників та дистрибуторів добрив охрестили на виставці «Агрохімічним кварталом». Його діяльність не обмежилася експозицією: поруч із нею був облаштований інфо-зал, де упродовж усіх трьох днів виставки обговорювалися новітні технології в живленні та захисті рослин. Так, зав. відділом фізіології рослин Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, доктор біол. наук, член-кор. НАН України Віктор Швартау розповів про нюанси композиції бакових сумішей під час обприскування зернових. Він навів приклади, коли за певних умов широко застосовувані бакові суміші раптом «підпалювали» або й «спалювали» культуру. Такими умовами виступали, зокрема, дефіцит вологи в грунті, високі температури, дефіцит калію а також дефіцит органічних добрив, в умовах якого змінюється метаболізм залишків пестицидів.

Мінеральні добриваНа заході виступив також американський гість – директор фірми Agri Guardian, який до виходу на пенсію більше 40 років пропрацював науковцем в Університеті  Міссурі (м. Коламбія) Девід Сесвіл. Він звернув увагу аудиторії на те, що в ризосфері, де, власне, й відбувається поглинання корінням поживних елементів з грунту, - свій власний рН, який може бути як нижчим, так і вищим, ніж рН грунту. Також він нагадав, що за підвищеного рівня рН деякі мікроелементи (залізо, марганець, бор, мідь, цинк) стають недоступними. Так само зв’язує мікроелементи й гліфосат. Тож у цій ситуації єдиний вихід – внесення мікроелементів через листок.

стенд "Юнівест Медіа"Канд. біол. наук, керівник науково-дослідного відділу НВК «Квадрат» Олена Капітанська розповіла про сучасні тенденції в застосуванні немікробних біостимуляторів, котрі стають дедалі популярнішими. Так, протягом 2015-25 років світовий ринок біостимуляторів зросте, як очікується, в кілька разів, зокрема, найпопулярніших біостимуляторів – позакореневих препаратів – з $1 млрд до $4 млрд. У зв’язку з цим біостимулятори нещодавно отримали офіційне визнання в ЄС: їх застосування було врегульовано однією з директив.

Цікаві тенденції в галузі інокулянтів висвітлили фахівці групи компаній «Біонорма». Вони розповіли, що зараз інокуляція не обмежується лише симбіотичною інокуляцією для бобових: віднедавна поширюється асоціативна азотфіксація для зернових. Також крім азотфіксуючих бактерій для інокуляції застосовуються також фосфор-мобілізатори, стимулятори росту, антагоністи фітопатогенів. Зростає й концентрованість інокулянтів: на препарати з 1-2 млрд колонієутворюючих одиниць (КУО) на 1 мл припадає лише 56% ринку, тоді як третина ринку – на препарати з 4-6 млрд КУО/мл, а 11% ринку – на препарати з 10 млрд КУО/мл. Також до інокулянтів додаються екстендери – речовини, які розширюють властивості інокулянтів: прилипачі, фітогормони, мікроелементи, активатори. Фахівці ГК «Біонорма» звернули увагу й на нові способи внесення інокулянтів: до інокуляції в шнекових протруювальних машинах додалися внесення інокулянтів у рядки за допомогою сівалки при посіві, при завантаженні насіння в сівалку через шнек та волога інокуляція порошкоподібними препаратами.

День Німеччини на виставціНасичена ділова програма виставки включала чимало інших заходів: Українсько-нідерландський ІТ агробізнес-форум, британсько-український агробізнес-форум «Ефективна молочна ферма», День Франції в Україні, семінар «Данські технології ефективного тваринництва», День Німеччини, 8-й День молодого спеціаліста, круглий стіл «Синергія взаємодії жінок для сталого розвитку, екологічного збереження та розбудови гармонійного суспільства», організований бізнес-спільнотою агроледі WE AGRI.

Посол Нідерландів в Україні Йоганнес де Мол (праворуч) і менеджер з експорту компанії Agrico Ян Деккер (ліворуч) оглядають стенд компанії AgricoТакож гості виставки мали нагоду ознайомитися з новинками вітчизняної та закордонної селекції. Так, фірма «Маїс» представляла гібриди кукурудзи, які давали на промислових площах урожай більш ніж 15 т/га. Посівний матеріал зернових представляли «Агропродсервіс», агрофірма «Степова» та ін. Широкий асортимент насіння овочевих культур був представлений під торговою маркою «Професійне насіння». Асортимент сортів картоплі нідерландської селекції представили Agrico та HZPC. Він включав сорти усіх груп стиглості для широкого спектру умов вирощування. Наприклад, в умовах грунтової посухи директор фірми «Агріко» Микола Гордійчук порадив найбільш посухостійкі сорти – Арізона, Пікассо та Рудольф.

Садивний матеріал ягідних культур, в т. ч. саджанці in vitro, представила фірма «ФруТек». Також у виставці брали участь зі своєю продукцією плодові розсадники («Голланд Плант» та ін.). Деякі учасники влаштовували дегустації своєї продукції: хамону, перепелів, вин, питних медів і наливок, виноградних равликів (до речі, вітчизняних).

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

саджанці лохини in vitro від "ФруТек"виноградні равлики, вирощені в Україні

Ключові слова: Агровесна 2020

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0