Спецможливості
Новини

25% сільськогосподарських територій Львівщини – поза правовою площиною

30.03.2018
1497
25% сільськогосподарських територій Львівщини – поза правовою площиною фото, ілюстрація
25% сільськогосподарських територій Львівщини – поза правовою площиною

Реформа децентралізації дозволяє регіонам краще обліковувати земельні ресурси і збільшувати надходження до місцевих бюджетів. Проте населення має бути готовим ментально до об’єднання. Про це мова йшла на круглому столі «АПК України: від сталого до просторового розвитку», передає propozitsiya.com.

Щоб розвивати нові проекти в регіонах, в першу чергу потрібно розуміти їхні ресурси, наголосила Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Для цього в регіоні були проведені дослідження, згідно яких станом на грудень 2017 25% земель знаходяться поза правовою площиною, 7% відносяться до відумерлої спадщини, 8% не витребувані.

Одна з актуальних проблем Львівської області – заліснення земель сільськогосподарського призначення. За словами Н. Хмиз, 50 тис га є залісненими. «Це може бути предметом обробітку. Наш акцент – підтримка невеликих фермерських господарств. Потрібно надати бажаючим теоретичну базу для ведення господарства, а також розказати про фінансові механізми, які зможуть підтримати виробників на місцях», — додала вона. При цьому варто враховувати специфіку регіону, сфокусованого на садівництві, виробництві меду.

Підтримку дрібних виробників влада Львівщини планує здійснювати через систему дорадництва. «Важливо, щоб по кожній тематиці були дорадники, які будуть доносить інформацію безпосередньо до дрібних виробників», — наголосила Наталія Хмиз.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0