Спецможливості
Новини

Імпорт всіх добрив під час весняного сезону 2017 зріс

01.06.2017
1373
Імпорт всіх добрив під час весняного сезону 2017 зріс фото, ілюстрація
З кожним днем ​​доля хімічної промисловості України стає все туманніше. Замість 8-9 млн т необхідних добрив для сільського господарства країни, споживання обмежується 5,3-5,5 млн т/рік

Імпорт карбаміду за перші чотири місяці в Україні перевищив імпорт NPK 16:16:16, а в порівнянні з минулим роком зріс вдвічі. З початку року імпорт карбаміду йшов з перевищенням в 2-2,5 рази від звичайних обсягів, але в квітні перевищив всі очікування - зростання імпорту за квітень в 3,4 рази в порівнянні з минулим роком. Про це повідомляє аналітична служба ІА Інфоіндустрія, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Тут позначилися відсутність виробництва карбаміду в Черкасах, нестача товару від ОПЗ, але найголовніше в цьому році аграрії сміливо замінювали карбамідом відсутню селітру. Адже, зупинка заводів супроводжувалася величезним боргом по не поставленим добрив. Загальна недопоставка по добривах в березні могла перевищити 300 тис. т. Аграрії залишились без оборотних коштів, заплативши передоплати, які можуть повертатися ще дуже довго.

Імпорт нітратних добрив в поточному сезоні виріс в 1,55 рази. Найбільше зріс імпорт замінників селітри, імпорт чистої селітри зріс лише на 10%. Споживання нітратних добрив у 2017 році за 4 місяці знизилося на 100 тис. т у порівнянні з минулим роком і склало близько 620 тис. т.

Сезон виявився складним і по NPK. Імпорт всіх видів трикомпонентних добрив зріс на 21%. Основне зростання імпорту забезпечували висококаліние NPK (8:20:30, 10:26:26, 8:19:29). Імпорт NPK 16:16:16 зріс лише на 8,5%. У той час як імпорт NPK 10:26:26 виріс на 18,8%.

У поточному сезоні на 29,3% зріс імпорт фосфорних добрив. В Україні виробництво цих добрив скоротилося з 9,9 до 6,4 тис. т. Імпорт же за 4 місяці склав трохи більше 105 тис. т.

На ринок калійних добрив України повернувся Уралкалій. Після введення ембарго на калій в 2015 році, поставки велися тільки з Білорусі. Однак, імпорт калію хлористого в 2017 році за 4 місяці скоротився в 3,93 рази в порівнянні з першими місяцями 2016 року. В Україні зростає імпорт без-хлорних калійних добрив.

На думку аналітиків, потенціал споживання ринку України не зможе розкритися в найближчі роки. Війна на Донбасі та анексія Криму внесли свої корективи у відносини з найбільшим постачальником добрив на український ринок. Очікується обнулення мит на добрива з усіх джерел, одночасно ставляться антидемпінгові бар'єри на азот з Росії. Але більше всього аграрії чекали запуску заводів в Черкасах і Рівному. З кожним днем ​​доля хімічної промисловості України стає все туманніше. Замість 8-9 млн т необхідних добрив для сільського господарства країни, споживання обмежується 5,3-5,5 млн т/рік.

Ключові слова: удобения

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0