Спецможливості
Новини

В Україні ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої нема, - "Арніка"

26.04.2017
3405
В Україні ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої нема, - "Арніка" фото, ілюстрація
Попри заборону, в Україні активно вирощуються ГМО-культури. Абсолютно ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої не здійснюється, хоча одержана за такою технологією продукція, згідно із законом, підлягає повному знищенню

Попри заборону, в Україні активно вирощуються ГМО-культури. Абсолютно ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої не здійснюється, хоча одержана за такою технологією продукція, згідно із законом, підлягає повному знищенню. Такі висновки робить виконавчий директор Агропромислової групи "Арніка" Олег Максак, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

"Я в даному випадку не розумію бездіяльності держави... Державі треба тільки пальцем поворухнути, щоб проблема ГМО-сої була розв’язана. Тут виникає запитання і до переробників, які мають можливість контролювати продукцію на вході на вміст ГМО, і дехто з них це робить, але більшість закриває очі. І якби не купували цю сумнівну продукцію, то, напевне, вона й не вирощувалася б. Під час митних процедур так само можна було б здійснювати контроль, і таким чином, зупинити ці ГМО-потоки. Проте й тут закон не діє", - констатує він.

Площі ГМО-сої в Україні становлять, як мінімум, 80%. За словами О. Максака, ці ризики, які заважають вирощувати органічну сою, треба враховувати і не можна абсолютно залишати поза увагою.

"Як з цим боротися? Всі органічні стандарти вимагають наявності буферних зон. Наприклад, на наших площах органічної сої вона становить 18 м від краю поля, це смуга, яка скошується і обліковується як захисна.  Окрім того, в ролі буферних стінок ми висіваємо кукурудзу, яка відділяє наші посіви від сумнівних. Із господарями усіх сусідніх полів ведемо перемовини, під час яких переконуємо не використовувати ГМО-технології, навіть безкоштовно надаємо власне органічне насіння, тільки заради того, щоб сусід не висіяв ГМО-сою", - ділиться досвідом виконавчий директор "Арніки".

Говорячи про те, чи вигідне вирощування традиційнї сої через погану стійкість до посухи, великі витрати на захист і інші фактори, О. Максак зазначив, що питання не стільки в технології, а в мисленні. "Ми у своєму господарстві доводимо, що можна забезпечити ефективну боротьбу з бур’янами, хворобами з допомогою органічних технологій. Бачимо свою місію у тому, щоб на прикладі великотоварного виробництва показати не тільки фермерам, а й холдингам, що це можливо, і прибутково. Оце, як на мене, реальний спосіб протидії розповсюдженню ГМО-сої", - впевнений він.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0