Спецможливості
Новини

В Україні ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої нема, - "Арніка"

26.04.2017
3184
В Україні ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої нема, - "Арніка" фото, ілюстрація
Попри заборону, в Україні активно вирощуються ГМО-культури. Абсолютно ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої не здійснюється, хоча одержана за такою технологією продукція, згідно із законом, підлягає повному знищенню

Попри заборону, в Україні активно вирощуються ГМО-культури. Абсолютно ніякого контролю за вирощуванням ГМО-сої не здійснюється, хоча одержана за такою технологією продукція, згідно із законом, підлягає повному знищенню. Такі висновки робить виконавчий директор Агропромислової групи "Арніка" Олег Максак, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

"Я в даному випадку не розумію бездіяльності держави... Державі треба тільки пальцем поворухнути, щоб проблема ГМО-сої була розв’язана. Тут виникає запитання і до переробників, які мають можливість контролювати продукцію на вході на вміст ГМО, і дехто з них це робить, але більшість закриває очі. І якби не купували цю сумнівну продукцію, то, напевне, вона й не вирощувалася б. Під час митних процедур так само можна було б здійснювати контроль, і таким чином, зупинити ці ГМО-потоки. Проте й тут закон не діє", - констатує він.

Площі ГМО-сої в Україні становлять, як мінімум, 80%. За словами О. Максака, ці ризики, які заважають вирощувати органічну сою, треба враховувати і не можна абсолютно залишати поза увагою.

"Як з цим боротися? Всі органічні стандарти вимагають наявності буферних зон. Наприклад, на наших площах органічної сої вона становить 18 м від краю поля, це смуга, яка скошується і обліковується як захисна.  Окрім того, в ролі буферних стінок ми висіваємо кукурудзу, яка відділяє наші посіви від сумнівних. Із господарями усіх сусідніх полів ведемо перемовини, під час яких переконуємо не використовувати ГМО-технології, навіть безкоштовно надаємо власне органічне насіння, тільки заради того, щоб сусід не висіяв ГМО-сою", - ділиться досвідом виконавчий директор "Арніки".

Говорячи про те, чи вигідне вирощування традиційнї сої через погану стійкість до посухи, великі витрати на захист і інші фактори, О. Максак зазначив, що питання не стільки в технології, а в мисленні. "Ми у своєму господарстві доводимо, що можна забезпечити ефективну боротьбу з бур’янами, хворобами з допомогою органічних технологій. Бачимо свою місію у тому, щоб на прикладі великотоварного виробництва показати не тільки фермерам, а й холдингам, що це можливо, і прибутково. Оце, як на мене, реальний спосіб протидії розповсюдженню ГМО-сої", - впевнений він.

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0