Спецможливості
Новини

Тваринам більше не колотимуть антибіотики

16.08.2016
993
Тваринам більше не колотимуть антибіотики фото, ілюстрація
silske hospodarstvo maye vidmovytysya vid antybiotykiv

Сільське господарство має відмовилось від антибіотиків.  Тепер фермери надаватимуть перевагу вакцинам. Такому  рішенню світову спільноту  спонукали поради регуляторів в галузі охорони здоров'я, екологів і самі споживачі, повідомляє Freedom finance.

Експерти наголошують, що до 2020 року ринок вакцин для тваринництва зросте до 7,2 млрд дол у порівнянні з 2010 роком. Це велика частина доходу всієї індустрії вакцин, що до 2020 року виросте до 55 млрд дол.

Виявляється, перехід до вакцин — це не просто складна процедура зміни одного препарату на інший, важче замінити сам принцип отримання доходу. Таку різницю потенційним та майбутнім інвесторам варто розуміти. До того ж, тваринництво споживає левову частину антибіотиків,  які виготовляються, наприклад,  у США — до 80% від усього обсягу. Також, без використання антибіотиків неможливо вберегти здорових тварин і налагодити виробництво безпечних продуктів. Однак,таке широке поширення антибіотиків може порушувати рівновагу екосистем і викликати появу суперштамів — інфекцій, що не бояться навіть самих передових антибіотиків.

Фермери, як правило,  не поспішають відмовлятися від антибіотиків, оскільки ці препарати дешеві і прості у використанні. Однак,  у світі розгортається нова кампанія щодо впровадження вакцин замість антибіотиків під час розведення худоби. Нові правила щодо використання антибіотиків і їх вмісту в продуктах харчування змушують сільгоспвиробників відмовитися від них та перейти до вакцинації.

До того ж, переваги вакцини в тому, що ін'єкція робиться тварині лише один раз і не потребує постійного застосування препарату. А м'ясо тварини, у результаті, не буде містити антибіотики.  І хоча саме антибіотики мають функцію попереджати безліч інфекцій, у випадку з вакцинами потрібні складні поєднання для боротьби з декількома патогенами.

Ключові слова: антибіотики

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0