Спецможливості
Новини

Закон про кооперацію повинні написати аграрії, а не політики, - нардеп

23.01.2017
1429
Закон про кооперацію повинні написати аграрії, а не політики, - нардеп фото, ілюстрація
В.Романюк: "Кооперація може стати стимулом для формування активного аграрного сектора. Потім це все перейде і в інші галузі економіки: медицину, енергетику, ЖКГ"

Кооперація може стати стимулом для формування активного аграрного сектора. Потім це все перейде і в інші галузі економіки: медицину, енергетику, ЖКГ. Потрібно створити модель прямого взаємодії між виробником і споживачем. Таку думку висловив глава підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Віктор Романюк, пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPortal.ua.

Відповідаючи на питання, як донести до людей інформацію про те, що кооперація - це добре, депутат відповів: "В ідеалі держава повинна зменшити соціальні виплати. Ми витрачаємо 53% бюджету на це, ЄС - 15%, Південна Корея - 9%. Нам потрібно підвищувати пенсійний вік до рівня прибалтійських країн, зменшувати виплати з безробіття. Наприклад, в Обухівському районі на Київщині 15 тис. пайовиків і 7 фермерів. Це абсурд. Під Києвом, який є великим ринком збуту продукції АПК! Влада повинна сказати: ми у вас забираємо соціалку, але ось вам дешеві кредити".

За його словами, більшість населення нічого не хоче робити. На окрузі депутата в Київській області 30% сільських голів говорять, що їм нічого не треба.

В.Романюк впевнений, що архіважливо підвищувати рівень відповідальності населення за себе і своє життя. Люди повинні навчитися використовувати свій основний ресурс - землю. Їм не можна просто давати гроші, їм потрібні стимули, щоб вони працювали.

"Я приведу приклад Чехії. Її жителі після розпаду Союзу змогли не зруйнувати довіру людей один до одного. Не кинулися в конкуренцію між собою. Коли у нас розвалилися колгоспи, в Чехії вони, навпаки, мають місце, тому що широкі верстви населення довіряли один одному, якщо ти вкрав, то тебе виганяли з громади взагалі. А у нас вкрав і пішов у владу. У ринковій економіці організована меншість завжди розбиває неорганізоване більшість", - зазначив експерт.

Що стосується закону про кооперацію, то нардеп повідомив, що до весни він буде презентований. При цьому В.Романюк висловив думку, що для початку необхідно поставити чітке техзавдання: що ми хочемо побачити в кінцевому підсумку, тому що в Україні 50-70% законодавчих актів абсолютно не потрібні. Основне завдання даного нормативного акту - стимулювати людину активно працювати на землі, створювати свій продукт. Тоді знизиться безвідповідальність і з'явиться клас національної буржуазії. "У ході роботи над даним законопроектом ми прийшли до висновку, що закон повинні написати самі кооператори, а не політики", - додав він.

Інтерв'ю
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.

1
0