Спецможливості
Техніка та обладнання

За інно­ваціями та при­бут­ка­ми!

03.10.2011
537
За інно­ваціями  та при­бут­ка­ми! фото, ілюстрація

"Виставкою досягнень усього світового господарства" назвав всесвітній аграрний вернісаж AGRITECHNIСA президент російської Асоціації дилерів сільськогосподарської техніки "АСХОД" Павєл Репніков. У московському готелі "Метрополь" відбулася презентація цьогорічної виставки, а також День дилера сільгосптехніки у Росії.

"Виставкою досягнень усього світового господарства" назвав всесвітній аграрний вернісаж AGRITECHNIСA президент російської Асоціації дилерів сільськогосподарської техніки "АСХОД" Павєл Репніков. У московському готелі "Метрополь" відбулася презентація цьогорічної виставки, а також День дилера сільгосптехніки у Росії.

Ми­ну­лу ви­с­тав­ку AGRITECH­NICA відвіда­ло по­над 355 000 гос­тей, з яких по­над 80000 - за­рубіжні. Історія ви­с­та­вок AGRITECHNICA - це історія по­стійно­го зро­с­тан­ня як кількості ек­с­по­нентів, так і кількості відвіду­вачів. Цьо­горік у ви­с­тавці AGRITECHNICA візьме участь 2600 ек­с­по­нентів із 48 країн. При­близ­но на 20% зро­с­тає цьо­го ро­ку кількість за­­ру­біжних учас­ників, і впер­ше по­ло­ви­ну ек­с­по­нентів ста­нов­лять ком­панії з-за меж Німеч­чи­ни.
Інте­г­ро­ваність вітчиз­ня­но­го аг­ро­біз­не­су у світові бізне­сові про­це­си де­далі більшає. На­оч­ний при­клад - відчут­не зро­с­тан­ня кількості відвіду­вачів ган­но­версь­кої ви­с­тав­ки AGRITECHNICA з ук­раїнськи­ми па­с­пор­та­ми. У Російській Фе­­де­рації ос­таннім ча­сом аж над­то упо­до­ба­ли сло­во "мо­дернізація". За най­ви­щи­ми по­са­дов­ця­ми йо­го відміню­ють усі, хто так чи інак пов'яза­ний з аг­рар­ним бізне­сом. На на­ших ши­ро­тах во­но зустрі­чається, мо­же, й рідше, але це аж ніяк не оз­на­чає, що аг­рар­на Ук­раїна не відчу­ває по­тре­би в осу­час­ненні сільгосп­ви­роб­ництва. "Мо­дернізація - кон­че потрібна умо­ва для кон­ку­рен­тоз­дат­но­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го ви­роб­ництва", - так фор­му­лю­ють німецькі ко­ле­ги од­не з наріжних по­ло­жень аг­рар­но­го сьо­го­ден­ня. Східноєвро­пейсь­ка кон­фе­ренція, що відбу­деть­ся у рам­ках цьо­горічної ви­с­тав­ки, по­кли­ка­на відповісти на пи­тан­ня: який вне­сок мо­жуть зро­би­ти Росія та Ук­раїна в за­без­пе­чен­ня на­се­лен­ня світу про­до­воль­ст­вом.
Про ос­новні тен­денції роз­вит­ку тех­ніки та аг­ро­тех­но­логій ішло­ся у до­повіді про­фе­со­ра Кар­ла-Хайн­ца Кьоллєра з Уні­вер­си­те­ту Хо­ен­хайм. На ви­с­тавці AGRITECHNICA'2011 вар­то очіку­ва­ти но­вих про­по­зицій що­до ав­то­ма­ти­зації трак­тор­но­го об­лад­нан­ня - Tractor Implement Automation. У га­лузі за­сто­су­ван­ня об­лад­нан­ня для об­робітку грун­ту по­всяк­час приділяється ува­га поліпшен­ню ефек­тив­ності си­с­те­ми трак­тор­но­го об­лад­нан­ня. Над­важ­ли­вим пи­тан­ням тут є оп­тимізація пе­ре­дан­ня тя­ги за­леж­но від на­яв­ної ха­рак­те­ри­с­ти­ки грун­ту. Для цьо­го бу­де за­про­по­но­ва­но інтен­сифіка­то­ри гідравлічної тя­ги у ви­гляді напівначіпно­го об­лад­нан­ня. Роз­ви­ток посівної техніки ха­рак­те­ри­зу­вав­ся зде­біль­шо­го раціоналізацією та ав­то­ма­ти­зацією ро­бо­чих про­цесів і за­ходів. Ця тен­денція три­ває і далі. Де­далі більшо­го зна­чен­ня на­бу­ває еле­к­трон­не ос­на­щен­ня об­лад­нан­ня. Різні ви­роб­ни­ки на­разі про­по­ну­ють ви­со­кош­видкісні пре­цизій­ні сівал­ки. Де­які з цих сіва­лок, що за­зви­чай ви­ко­ри­с­то­ву­ють для висіву ку­ку­руд­зи, со­няш­ни­ку і сої, та­кож да­ють змо­гу висіва­ти дрібні ви­ди зер­на. Чис­ленні ви­роб­ни­ки ре­пре­зен­ту­ва­ти­муть на ви­с­тав­ці чи­ма­ло зразків поліпше­но­го об­­лад­нан­ня і ма­шин для різних си­с­тем zero-till і strip-till. У ма­ши­нах для вне­сен­ня міне­раль­них до­б­рив провідні ви­­роб­­ни­ки праг­нуть ав­то­ма­ти­зу­ва­ти про­цес вимі­рю­ван­ня і роз­поділу до­б­рив за­леж­но від ви­ду до­б­ри­ва, ро­бо­чої ши­ри­ни, швид­кості та фор­ми по­ля.
"Усі інно­вації, які бу­дуть цьо­го ро­ку ре­пре­зен­то­вані на ви­с­тавці AGRI­TECH­­NICA, че­рез три-чо­ти­ри ро­ки ста­нуть нор­мою, ре­альністю у сільсько­му гос­по­дарстві, з якою ми пра­цю­ва­ти­ме­мо, від­так ми маємо бу­ти й інте­лек­ту­аль­но, й мо­раль­но го­тові до них", - пе­ре­ко­на­ний пре­зи­дент російської Асоціації ди­лерів сільсько­го­с­по­дарсь­кої техніки "АС­ХОД" Павєл Репніков.
У до­повіді керівни­ка про­ектів із спів­праці з країна­ми СНД Німець­ко­го сіль­сь­ко­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва DLG Оль­ги Хун­гер бу­ло ви­кла­де­но ціка­вий порівняль­ний аналіз діяль­ності аг­ро­підприємств різних країн. Країни Схід­ної Євро­пи, особ­ли­во Російська Фе­де­рація, вирізня­ють­ся на­про­чуд ви­со­ки­ми фінан­со­ви­ми ви­т­ра­та­ми на тон­ну го­то­вої про­дукції. Крім то­го, не на ко­ристь східно­євро­пейсь­ких аг­ро­під­приємств свід­чать і ци­ф­ри на­ван­та­жен­ня на сіль­госптехніку: в Росії та Ук­раїні во­на пе­ре­ви­щує 2000, а в Німе­ччині ста­но­вить 900-1200 мо­то-го­дин. Та­кож по­ст­ра­дянські країни вирізня­ють­ся ви­нят­ко­во де­ше­вою ро­бо­чою си­лою: в Німеч­чині оп­ла­та праці най­ма­но­го робітни­ка в сільсько­му гос­по­дарстві ста­но­вить 15 євро за го­ди­ну, у нас не пе­ре­ви­щує 2 євро. Ха­рак­тер­ною особ­ливістю по­ст­ра­дянсь­ких аг­ро­під­при­ємств, на дум­ку дослідників, є на­про­чуд ве­ли­ка зай­нят­ість не без­по­се­ред­ньо у ви­роб­ництві, а в уп­равлінсько-адмі­ністра­тив­них відді­лах, бух­гал­терії то­що.
Ва­го­му ува­гу під час Дня ди­ле­ра сіль­госптехніки бу­ло приділе­но підви­щен­ню кваліфікації мо­ло­дих спеціалістів АПК. Ще від по­чат­ку 90-х років фе­­­де­раль­не Міністер­ст­во про­до­воль­ст­ва, сільсько­го гос­по­дар­ст­ва і за­хи­с­ту прав спо­жи­вачів Фе­де­ра­тив­ної ре­с­публіки Німеч­чи­на (BMELV) підтри­мує про­гра­ми з на­вчан­ня мо­ло­дих фахівців сільсько­го гос­по­дар­ст­ва з по­ст­ра­дян­сь­ких країн. Здійс­нен­ня про­гра­ми бу­ло до­ру­че­но асоціації APOLLО. Цю ор­га­нізацію бу­ло ство­ре­но 1991 ро­ку після роз­па­ду СРСР з ініціати­ви сту­дентів. Діяльність асоціації спря­мо­ва­но на інтен­сифікацію співпраці Ні­­меч­чи­ни та по­ст­ра­дянсь­ких країн. Прак­ти­кан­ти ма­ють змо­гу здо­бу­ти безцінний досвід ро­бо­ти у роз­ви­неній аг­рарній країні, поєдна­ти те­орію з прак­ти­кою в німець­ких сільгосппідприємствах. Де­які з прак­ти­кантів вла­ш­ту­ва­ли­ся на­далі на ро­бо­ту в німецькі аг­рофірми. Ве­ли­ку ува­гу са­мо­ре­алізації аг­рар­ної мо­лоді приділя­ють і в Ган­но­вері. У рам­ках ви­с­­­­тав­ки цьо­го ро­ку відбу­деть­ся євро­пейсь­кий зліт мо­ло­дих се­лян і сту­дентів-аг­раріїв.
У ли­с­то­паді на ви­с­тавці AGRITECH­NICA очікується по­туж­ний ук­раїнський де­сант. Кількість охо­чих всту­пи­ти в "клуб ви­со­ких аг­рар­них тех­но­логій" не­ухиль­но зро­с­тає. Споді­ва­ємо­ся, що ма­со­ве відвіду­ван­ня най­мас­штабнішо­го в Європі вер­ні­са­жу аг­ро­технічної до­с­ко­на­лості на­дасть роз­вит­ку вітчиз­ня­но­го аг­ро­сек­то­ру но­во­го імпуль­су. Влас­не, прид­бав­ши но­вин­ку на ган­но­верській ви­с­тавці, ви куп­ляєте собі при­бут­ки.

Олексій Риж­ков,
o.ryzhkov@univest-media.com
Київ - Моск­ва - Київ

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0