За інноваціями та прибутками!
"Виставкою досягнень усього світового господарства" назвав всесвітній аграрний вернісаж AGRITECHNIСA президент російської Асоціації дилерів сільськогосподарської техніки "АСХОД" Павєл Репніков. У московському готелі "Метрополь" відбулася презентація цьогорічної виставки, а також День дилера сільгосптехніки у Росії.
"Виставкою досягнень усього світового господарства" назвав всесвітній аграрний вернісаж AGRITECHNIСA президент російської Асоціації дилерів сільськогосподарської техніки "АСХОД" Павєл Репніков. У московському готелі "Метрополь" відбулася презентація цьогорічної виставки, а також День дилера сільгосптехніки у Росії.
Минулу виставку AGRITECHNICA відвідало понад 355 000 гостей, з яких понад 80000 - зарубіжні. Історія виставок AGRITECHNICA - це історія постійного зростання як кількості експонентів, так і кількості відвідувачів. Цьогорік у виставці AGRITECHNICA візьме участь 2600 експонентів із 48 країн. Приблизно на 20% зростає цього року кількість зарубіжних учасників, і вперше половину експонентів становлять компанії з-за меж Німеччини.
Інтегрованість вітчизняного агробізнесу у світові бізнесові процеси дедалі більшає. Наочний приклад - відчутне зростання кількості відвідувачів ганноверської виставки AGRITECHNICA з українськими паспортами. У Російській Федерації останнім часом аж надто уподобали слово "модернізація". За найвищими посадовцями його відмінюють усі, хто так чи інак пов'язаний з аграрним бізнесом. На наших широтах воно зустрічається, може, й рідше, але це аж ніяк не означає, що аграрна Україна не відчуває потреби в осучасненні сільгоспвиробництва. "Модернізація - конче потрібна умова для конкурентоздатного сільськогосподарського виробництва", - так формулюють німецькі колеги одне з наріжних положень аграрного сьогодення. Східноєвропейська конференція, що відбудеться у рамках цьогорічної виставки, покликана відповісти на питання: який внесок можуть зробити Росія та Україна в забезпечення населення світу продовольством.
Про основні тенденції розвитку техніки та агротехнологій ішлося у доповіді професора Карла-Хайнца Кьоллєра з Університету Хоенхайм. На виставці AGRITECHNICA'2011 варто очікувати нових пропозицій щодо автоматизації тракторного обладнання - Tractor Implement Automation. У галузі застосування обладнання для обробітку грунту повсякчас приділяється увага поліпшенню ефективності системи тракторного обладнання. Надважливим питанням тут є оптимізація передання тяги залежно від наявної характеристики грунту. Для цього буде запропоновано інтенсифікатори гідравлічної тяги у вигляді напівначіпного обладнання. Розвиток посівної техніки характеризувався здебільшого раціоналізацією та автоматизацією робочих процесів і заходів. Ця тенденція триває і далі. Дедалі більшого значення набуває електронне оснащення обладнання. Різні виробники наразі пропонують високошвидкісні прецизійні сівалки. Деякі з цих сівалок, що зазвичай використовують для висіву кукурудзи, соняшнику і сої, також дають змогу висівати дрібні види зерна. Численні виробники репрезентуватимуть на виставці чимало зразків поліпшеного обладнання і машин для різних систем zero-till і strip-till. У машинах для внесення мінеральних добрив провідні виробники прагнуть автоматизувати процес вимірювання і розподілу добрив залежно від виду добрива, робочої ширини, швидкості та форми поля.
"Усі інновації, які будуть цього року репрезентовані на виставці AGRITECHNICA, через три-чотири роки стануть нормою, реальністю у сільському господарстві, з якою ми працюватимемо, відтак ми маємо бути й інтелектуально, й морально готові до них", - переконаний президент російської Асоціації дилерів сільськогосподарської техніки "АСХОД" Павєл Репніков.
У доповіді керівника проектів із співпраці з країнами СНД Німецького сільськогосподарського товариства DLG Ольги Хунгер було викладено цікавий порівняльний аналіз діяльності агропідприємств різних країн. Країни Східної Європи, особливо Російська Федерація, вирізняються напрочуд високими фінансовими витратами на тонну готової продукції. Крім того, не на користь східноєвропейських агропідприємств свідчать і цифри навантаження на сільгосптехніку: в Росії та Україні вона перевищує 2000, а в Німеччині становить 900-1200 мото-годин. Також пострадянські країни вирізняються винятково дешевою робочою силою: в Німеччині оплата праці найманого робітника в сільському господарстві становить 15 євро за годину, у нас не перевищує 2 євро. Характерною особливістю пострадянських агропідприємств, на думку дослідників, є напрочуд велика зайнятість не безпосередньо у виробництві, а в управлінсько-адміністративних відділах, бухгалтерії тощо.
Вагому увагу під час Дня дилера сільгосптехніки було приділено підвищенню кваліфікації молодих спеціалістів АПК. Ще від початку 90-х років федеральне Міністерство продовольства, сільського господарства і захисту прав споживачів Федеративної республіки Німеччина (BMELV) підтримує програми з навчання молодих фахівців сільського господарства з пострадянських країн. Здійснення програми було доручено асоціації APOLLО. Цю організацію було створено 1991 року після розпаду СРСР з ініціативи студентів. Діяльність асоціації спрямовано на інтенсифікацію співпраці Німеччини та пострадянських країн. Практиканти мають змогу здобути безцінний досвід роботи у розвиненій аграрній країні, поєднати теорію з практикою в німецьких сільгосппідприємствах. Деякі з практикантів влаштувалися надалі на роботу в німецькі агрофірми. Велику увагу самореалізації аграрної молоді приділяють і в Ганновері. У рамках виставки цього року відбудеться європейський зліт молодих селян і студентів-аграріїв.
У листопаді на виставці AGRITECHNICA очікується потужний український десант. Кількість охочих вступити в "клуб високих аграрних технологій" неухильно зростає. Сподіваємося, що масове відвідування наймасштабнішого в Європі вернісажу агротехнічної досконалості надасть розвитку вітчизняного агросектору нового імпульсу. Власне, придбавши новинку на ганноверській виставці, ви купляєте собі прибутки.
Олексій Рижков,
o.ryzhkov@univest-media.com
Київ - Москва - Київ