Японська якість із Бразилії
Стрімкий розвиток сільського господарства в Україні не дає часу на «топтання на місці»: все більше сільгоспвиробників цікавляться сьогодні впровадженням у своїх господарствах інтенсивних технологій, які вже завтра принесуть стабільність та фінансову незалежність. Саме такі новітні технології в агробізнесі презентувала компанія «Агріматко-Україна» на демонстраційному показі під назвою «Agrimatco Next Day» («Агріматко: завтрашній день»).
Стрімкий розвиток сільського господарства в Україні не дає часу на «топтання на місці»: все більше сільгоспвиробників цікавляться сьогодні впровадженням у своїх господарствах інтенсивних технологій, які вже завтра принесуть стабільність та фінансову незалежність. Саме такі новітні технології в агробізнесі презентувала компанія «Агріматко-Україна» на демонстраційному показі під назвою «Agrimatco Next Day» («Агріматко: завтрашній день»).
А. Сухина
a.sukhina@univest-media.com
ПрАТ «Агріматко-Україна» — компанія зі світовим ім’ям та великою історією. Сьогодні у компанії — 77-річний досвід плідної роботи у світі та 14 років успішного розвитку в Україні. Компанія має сім напрямів діяльності, тому в змозі забезпечити сільгоспвиробника всіма необхідними матеріалами та інструментами для ведення високоефективної діяльності. Наразі компанія представлена у 22 регіонах України і в своєму штаті має понад 100 висококваліфікованих співробітників. Головним рушієм для просування їхньої продукції є не лише пропонування матеріально-технічних цінностей, а й надання високопрофесійних консультацій щодо їхнього використання. А світовий досвід компанії дає змогу постачати українським аграріям найпридатніші до вітчизняних умов господарювання технології та виробничо-технічні засоби.
У середині лютого компанія «Агріматко-Україна», яка є офіційним представником бразильської компанії Jacto в Україні, представила самохідний обприскувач Jacto Uniport 3030 (фото 1). Цей агрегат представляє нове покоління самохідних обприскувачів із технічними рішеннями, які задовольнять потреби найвибагливіших клієнтів, та дасть змогу ефективніше використовувати засоби захисту, добрива та робочий час.
Ідеальний тандем
Для початку скажемо про «серце» самохідної машини — двигун. Jacto Uniport 3030 оснащено двигуном Cummins QSB 6.7 Electronic потужністю 240 к. с., з максимальним крутним моментом, уже при оптимальній частоті обертання двигуна, яка становить 1600 об/хв. Це дає змогу працювати за знижених обертів, витрачаючи в такому разі менше пального. Оператор не має можливості керувати обертами двигуна через педаль або ручку акселератора — керування двигуном поєднано із керуванням гідростатичною трансмісією та відбувається за допомогою електроніки. Оператор за допомогою пульта керування задає бажану швидкість руху, а електроніка вже сама підбирає оптимальні оберти двигуна.
Гідростатичний привід (фото 1, а) 4х4 забезпечує повну передачу крутного моменту двигуна. Він також має свій «електронний розум», що забезпечує відмінну роботу на різних типах грунтів завдяки автоматичному і незалежному контролю зчеплення кожного колеса. Максимальна швидкість агрегату становить 65 км/год, що є великим плюсом для роботи у великих господарствах, де поля розміщені на великій відстані одне від одного. Робоча швидкість агрегату сягає 35 км/год.
Обприскувач оснащено незалежною пневматичною підвіскою з автоматичним керуванням. Окрім цього, він має спеціальне шасі, яке дає змогу працювати з високорослими культурами. Кліренс машини становить 1,55/1,75 м і змінюється в польових умовах упродовж кількох хвилин. Також конструкція шасі дає змогу змінювати ширину колії від 2,60 до 3,15 м.
Інновації в обприскуванні
Машина оснащена автопілотом та системою GPS із безкоштовним сигналом для роботи. Російськомовний дисплей полегшує роботу оператора та не потребує додаткового навчання персоналу. До цього додається система автоматичного контролю роботи кожної форсунки, а не секції, як на аналогічних агрегатах інших виробників. Окрім економії пестицидів, ці функціональні пристрої дають змогу економити на придбанні точнішого сигналу для роботи.
В обприскувачі використовують поршневий насос із керамічними гільзами, який є стійким до будь-якого типу розчинів. Його продуктивність — 300 л/хв (фото 1, б). Окрім цього, система контролю і подачі робочої рідини не потребує механізмів для регулювання цього процесу, зокрема витратоміра, регулювального клапана. Завдяки тому, що в будь-який момент часу є відомими параметри насоса (об’єм, частота обертання), а значить і його продуктивність, це дає змогу легко контролювати дозування хімічних речовин. Таке конструкційне вирішення здешевлює саму машину, підвищує надійність системи подавання робочої рідини і найголовніше — збільшує швидкість реакції системи під час роботи.
Система обприскування має рециркуляційний контур, завдяки якому канали форсунок завжди заповнені робочим розчином, що дає змогу подавати готовий розчин у момент початку розпилення і не втрачати час на заповнення каналів. Завдяки такому конструкційному рішенню забезпечується якісне розпилення на початку та краю поля. Ще однією перевагою рециркуляційного контуру є очищення системи, яке відбувається набагато швидше та ефективніше, оскільки вода циркулює каналами з великою швидкістю та під високим тиском.
Для усунення головної проблеми, яка впливає на продуктивність агрегату: потреба дозаправлення обприскувача, — в машині окремо встановлено відцентровий насос продуктивністю 500 л/хв (фото 1, в).
Штанга обприскувача
Штанга із робочою шириною 32 м виготовлена з високотехнологічного матеріалу і має підвищені показники міцності та надійності. Для внесення різних робочих розчинів використовують чотирипозиційні розпилювачі з індивідуальним приводом (фото 2). Залежно від замовлення відстань між розпилювачами може становити 35–50 см. Висота обприскування — в межах 0,5–2,7 м.
Усіма системами керує технологічний пакет OTMIS, який є окремим брендом компанії Jacto. OTMIS — це технологічні рішення для поліпшення операційної точності, зменшення витрат, мінімізації впливів на навколишнє середовище та для забезпечення максимальних прибутків.
Слід зазначити, що описані вище технологічні рішення виробник поставляє у базовій комплектації.
Переваги обприскувача були гідно оцінені гостями, яких запросили на презентацію. Зокрема, було відзначено його високу технологічність та інноваційність.
Так, Микола Пилипів, директор приватного агропромислового підприємства «Аркадія» з Тернопільщини, відмітив надійність агрегатів Jacto, адже в його господарстві працює три обприскувачі цієї фірми — один причіпний та два самохідних. «Сьогодні ми стаємо на шлях інтенсивного розвитку, що, з одного боку, передбачає нарощування обсягів виробництва сільськогосподарських культур, а з іншого — економію коштів, пов’язаних із їхнім вирощуванням. Презентований сьогодні агрегат з пропонованими інноваційно-технологічними рішеннями надає чудову можливість досягти цього. Тому ми, спираючись на досвід роботи із такою технікою, сьогодні ведемо перемовини про поставку представленого агрегату в підмогу вже наявним у господарстві та для часткової їхньої заміни», — ділиться планами пан Микола.
Андрій Ковальчук, директор ТОВ «Ольга», що на Вінниччині, теж із цікавістю розглядав агрегат. «Сьогодні ми займаємось вирощуванням зернових культур, таких як кукурудза, пшениця, соя, ріпак, сорго. Для нас велика честь бути присутніми сьогодні на цьому заході. Ми співпрацюємо із компанією понад чотири роки, використовуємо чимало продуктів та послуг, що вона надає. Зокрема, хотілося б відмітити сервісний центр компанії, де працюють висококваліфіковані співробітники, які завжди готові надати необхідну підтримку. Наразі маємо бажання придбати самохідний обприскувач, тому й приїхали сюди. Особливо хотілося б відмітити кліренс машини, за якого можна проводити обробку поширених у господарстві культур незалежно від фази їхнього розвитку», — говорить Андрій Ковальчук.