Спецможливості
Новини

Вуглецеві сертифікати - європейські програми стартують в Україні

02.06.2024
794
Вуглецеві сертифікати -  європейські програми стартують в Україні фото, ілюстрація

Як встигнути приєднатись та отримати 50 євро за 1 га

Українські аграрії мають можливість залучитися до проекту вуглецевих сертифікатів та отримати кошти за участь у відновлюваному землеробстві і зменшенні викидів парникових газів. 

Проект Carbon Credit Ukraine, засновниками якого є литовська кліматична компанія HeavyFinance за участі Європейського Інвестиційного Фонду (EIF), українські компанії «АГСОЛКО Україна» і ВС Груп та Інститут геополітики та стратегічного управління (IGSM), розпочав свою роботу в Україні.

Протягом першого етапу проекту, який охоплює період з 2022 до 2024 рр, аграрії мають можливість отримати карбонові сертифікати, вартість яких оцінюється в 50 євро на 1 га.

Про роботу проекту та важливість відновлюваного землеробства організатори разом за ЗМІ проговорили під час прес-сніданку на тему «Відновлювальне сільське господарство в Україні та сертифіковані вуглецеві кредити для агробізнесу», що відбувся в кінці травня в Києві. 

Попит на вуглецеві сертифікати продовжує зростати в Україні, проте наразі український ринок вуглецевих сертифікатів є ще несформованим, зазначили організатори.

За словами генерального директора та засновника компанії Heavy Finance Лаймонаса Норейки, ґрунти України дають можливість законсервувати величезну кількість органічного вуглецю. Одночасно з цим для українських фермерів відкривається можливість отримати за цю роботу гроші. 

За попередніми підрахунками, фермер на рік може мати право на три вуглецевих сертифікати.

«Якщо фермери попадуть зараз у цю програму, вони мають можливість отримати сертифікати за три роки, цього більш не буде. Далі будуть тільки річні. Господарство, що умовно має 1000 га землі може отримати три вуглецеві сертифікати на 1 га за три роки, – загалом дев’ять сертифікатів, помножте на 50 євро – це гроші» – зазначив президент Інституту геополітики та стратегічного Управління, Віталій Скоцик.

Перший етап проекту завершується 15 червня.

Варто зазначити, що Європейська кліматична компанія Heavy Finance залучила 300 000 гектарів сільськогосподарських угідь у західній та центральній частині України до участі у програмі вуглецевого землеробства з метою переходу на відновлювальне сільське господарство. За попередніми оцінками, кількість вуглецю, що потенційно може накопичуватися в ґрунтах України, становить 757,7 млн тонн. 

Зараз найбільше покриття проекту – це землі Миколаївської, Дніпропетровської, Львівської областей.

«Ми почали з Миколаївської, і ця область в минулому році вже отримала по 32 євро на гектар», – зазначає Віталій Скоцик.

Heavy Finance єдина компанія в Європі, яка проводить вимірювання вмісту вуглецю в ґрунті в польових умовах. Попередньо на липень заплановано відбір понад 3000 зразків в Україні. Це нове партнерство має на меті охопити 500 000 гектарів в Україні до кінця 2024 року. Це багаторічний проект, адже органічний вуглець накопичується в ґрунті з роками, фермери, які беруть участь в проекті підписують договір на 20 років.

Інтерв'ю
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее

1
0