Спецможливості
Новини

Навколо портів потрібно створювати економічні зони, - АМПУ

29.08.2017
1407
Навколо портів потрібно створювати економічні зони, - АМПУ фото, ілюстрація
У довгостроковій перспективі Україна має націлитися на відвантаження товарів із доданою вартістю, а не сировини. А це можливо за умови індустріалізації економіки

Оскільки експорт з України і далі зростатиме, то вантажопотік буде збільшуватися. Однак треба, щоб довгостроковій перспективі Україна націлилася на відвантаження товарів із доданою вартістю, а не сировини. А це можливо за умови індустріалізації економіки. Таку думку висловив керівник Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

“Я спостерігав подібний досвід у балтійських портах: транзитні потоки зменшувалися, тому порти запровадили для себе політику індустріалізації припортових територій і збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Для цього навколо портів створювалися спеціальні економічні зони, в які залучалися інвестиції”, - розповів він.

За словами керівника АМПУ, сьогодні в ДП "МТП Южний", наприклад, 14 млн т вантажів перевалюють 2,6 тис. робітників, а у схожих стивідорних компаніях Прибалтики - 500-700. Технології розвиваються, і кількість співробітників для однієї і тієї ж операції зменшується.

“Наше завдання - заохочувати інвесторів збільшувати додану вартість і відправляти продукцію на експорт”, - підкреслив він.

Також Р. Вецкаганс зазначив, що АМПУ не будує термінали, але розвиває акваторії, гідротехнічні споруди і, сподівається інвестувати в залізничні дороги та автошляхи в порту і на припортових територіях. Таким чином, стимулюватимуть бізнес створювати робочі місця, що збільшить податкові відрахування в бюджет.

Що стосується потенціалу морської України стати одним із транспортних хабів світу, керівник АМПУ зазначив, що якщо дивитися глобально, то всі морські країни, які між Китаєм і Європою, хочуть стати транспортним хабом.

"Та насамперед ми повинні дати можливість розвиватися тим, хто сьогодні інвестує фінансові ресурси в порти України. Коли ми боремося за транзитні вантажі з транзитним тарифом, експортери говорять: "Чому я експортую свою продукцію і у мене немає знижки в 50%, яку мають транзитери?". Виходить, що експортери в менш вигідному становищі, ніж власники транзитних вантажів? І якщо подивитися на загальний обсяг вантажопотоку, то транзитна перевалка за перші шість місяців 2017 року склала 5,3 млн т. Це приблизно 8% від загального обсягу перевалки. Вона збільшилася на 1,9%. Ось порівняйте: транзит - 5,3 млн т і експорт - 50 млн т. Звичайно, потрібно стимулювати транзитні потоки вантажів, особливо з Білорусі. Потрібно також бути в діалозі та створювати конкуренцію на лінії Схід-Захід у рамках китайського "Шовкового шляху". Та основний акцент слід зробити на експорті й імпорті", - підкреслив Р. Вецкаганс.

Інтерв'ю
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0