Спецвозможности
Новости

В України з’явилась можливість розвинути переробну галузь

24.05.2022
290
В України з’явилась можливість розвинути переробну галузь фото, иллюстрация

Для розвитку переробки с/г продукції в Україні найголовніше — відкриття ринків на постійній основі та дешеве фінансування с/г товаровиробників, розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Мінагрополітики.

Ці дві базові речі мають спровокувати масовий рух підприємців у переробку.

«Якщо ми візьмемо усі наші зернові та олійні, а це приблизно 110 мільйонів тонн за минулий рік, то внутрішнє споживання було 20 мільйонів тонн. Із 90 мільйонів тонн ми переробляли десь 15-20 мільйонів, — це в першу чергу, на шрот, олію, соняшник та сою. Решта — це продаж зерна. Звичайно частину його можна переробляти», — стверджує він.

У більшості випадків, як говорить Сольський, легше побудувати завод і зрозуміти який завод треба, аніж потім продати цю продукцію. Тому найважливіше, — це відкриття ринків.

«Перший та великий крок, це Євросоюз. Завдяки керівництву України, вони оперативно відкрили ці ринки. Зараз треба з ними допрацювати це питання, щоб вони сказали: «це не на один рік, а назавжди». Або ми домовимось про один текст, який працюватиме вже на увесь час. Він може бути приблизно такого характеру, що з наступного року ми даємо 30 % чогось, через рік 50 % і так далі. Але бізнес повинен зрозуміти, що далі це рішення не буде переглядатися», — зазначив він.

З його слів, ще одна базова річ, яка спровокує масовий рух у переробку, забезпечення з боку держави аграріїв дешевим фінансуванням. Потім це дасть хороший результат, адже той, хто працює в переробці, буде конкурентніший від просто продавця зерна.

«Коли ми говоримо про програми відновлення в Україні, то там можна вибудувати пріоритети, щоб у першу чергу спрямовувати кошти на переробку. І я думаю, що бізнес із задоволенням підхопить ініціативу та зробить, усе що потрібно. Головне, щоб держава відстояла ринки», — додав Міністр.

Интервью
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее
Считается, что для украинского элеватора хороший показатель - 3 оборота за сезон (это когда элеватор мощностью единовременного хранения 50 тыс. т за сезон переваливает 150 тыс.). Элеватор «Агродар-Бар», расположенный в селе Межлесье... Подробнее

1
0