Спецможливості
Новини

В Україні зібрали рекордний врожай сої у 2024 році

16:00 • Вчора
157
В Україні зібрали рекордний врожай сої у 2024 році фото, ілюстрація
Україна у 2024 році досягла рекордного показника врожаю сої — 6 мільйонів тонн. Експортна виручка від продажу культури також може встановити новий рекорд, сягнувши 1,4 мільярда доларів США.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Agrotrade Group.
 
Директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник поділився причинами такого успіху та прогнозами щодо майбутнього вирощування сої.
 
«Головна причина рекордного врожаю — це збільшення площ під соєю», — зазначив Олександр Овсяник.
 
Цього року Група АГРОТРЕЙД вирощувала сою на понад 8,5 тисячах гектарів у Харківській, Сумській, Полтавській та Чернігівській областях.  
 
«Ми збільшили площі під ранньою соєю приблизно на 35%, адже прогнозована рентабельність культури була на високому рівні», — додав він.  
 
Наразі компанія експортує 90-95% зібраного врожаю сої. Ціни на світовому ринку залишаються високими, що сприяє прибутковості.  
 
Попри прогнозоване зменшення площ під соєю в Україні через глобальне збільшення виробництва, Група АГРОТРЕЙД планує залишити їх на тому ж рівні.  
 
«У нашій державі зростають потужності для переробки культури, тому ми розраховуємо на внутрішній ринок», — пояснив Овсяник.  
 
Рекордний врожай та висока експортна виручка показують значний потенціал сої як однієї з ключових культур українського агросектору.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0