Спецможливості
Аналітика

В Україні жнива стартували раніше і з доброю перспективою

07.06.2024
763
В Україні жнива стартували раніше і з доброю перспективою фото, ілюстрація

Комбайни вийшли у поле на Миколаївщині. У цій південній області почали збирати озимий ячмінь. Аграрії кажуть, що цьогорічніжнива розпочалася на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай. Позначилися посушлива погода і рання весна. Але й сівбу ніхто не скасовував, вона у кількох областях триває досі. Нині, за оперативними даними з регіонів, ярі зернові та зернобобові зростають на 5 млн 548 тис га. Порадувала кукурудза, якої посіяли 3 млн 928 тис тонн (+32,6 тис. га за тиждень, торік мали понад 4 млн. га). Найбільше «королівських» ланів на Полтавщині – 498,4 тис га. Далі значаться Чернігівщина, Черкащина, Вінниччина та Кіровоградщина.

Епопея із соняшником також триває досить вдало. Ця олійна культура вже зростає на 5 млн 190 тис. га (+65,9 тис. га за тиждень, рік тому було 5 млн 34 тис.). Найбільше його зростає на Дніпропетровщині – понад 757 тис. га. Окремо варто сказати про Харківщину, де посіяли 451,4 тис. га, хоча збиралися пів мільйона. Карти аграріям сплутав неочікуваний наступ військ рф.

Десь минулорічні площі перетікають з кукурудзи під соняшник, як, приміром, на Дніпропетровщині. А от на Сумщині, де скоротилися площі і під соняшником, і під кукурудзою, схоже, обрали соєву стратегію. У регіоні посіяли понад 196 тисяч гектарів (+ 65,9 тис. за тиждень), за площами область поступається лише Хмельниччині (215 тис.). У загальнодержавному масштабі цієї перспективної культури вже зростає 2 млн. 32 тис. га (торік 1 млн 812 тис.). Той факт, що соя активно завойовує вітчизняні лани, пояснюється її експортною привабливістю. У травні за кордон продали 112,4 тис. тонн вирощеної в Україні – на 45,7 мільйонів доларів. Найбільше придбав Єгипет – 22,8 тис. тонн. У списку покупців Німеччина, Туреччина, Румунія, Польща, Угорщина, Ліван, ОАЄ та Молдова. Але й без зовнішнього ринку у власників врожаю є запасний варіант реалізації. Соєва олія та макуха також за межами держави у пошані, тож українські переробні підприємства радо скуповують вирощене.

Валерій Друженко    

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0