Спецможливості
Новини

В Україні розпочинається будівництво біоетанольних заводів

16.01.2023
683
В Україні розпочинається будівництво біоетанольних заводів фото, ілюстрація

Компанія «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП» проектує сучасний біоетанольний завод, будівництво якого розпочнеться наприкінці 2023 року. Як розповів керівник компанії Олександр Бататін, перший такий завод збудують в Одеській області, згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ZAXID.NET.

Перший завод будуватимуть для енергетичної компанії «Газтранзит». Орієнтовна сума інвестицій в проект становить 30-35 млн євро.

«Потенціал нашої економіки – це 30 заводів глибокої переробки (біопереробки) агросировини в різних регіонах країни. В тому числі у Львівській області розглядається варіант такого підприємства. Коротке логістичне плече з експортними ринками дасть змогу отримати більш високорентабельне підприємство. Підприємства з глибокої переробки одразу будуються нашою компанією експортно орієнтовними», – сказав Олександр Бататін.

Заступник директора департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Орест Гринів пояснив, що ідеться про глибоку переробку відходів сільського господарства, в якій використовуються мікроорганізми. На першому етапі планується переробляти пшеницю, згодом – мелясу (відходи з переробки цукрових буряків), целюлозу тощо.

«Біоетанольний завод – це високотехнологічне підприємство, біоетанол має високу додану вартість. Розміщення підприємства на Львівщині спростить експорт продукту в країни ЄС. Це економічно вигідно. Також таке розміщення – це безпекове питання інвестпроекту», – говорить Орест Гринів.

Він додає, що в Україні немає великих заводів з виробництва біоетанолу, проте невеликі, що виробляють біоетанол з меляси, є, наприклад, у Волинській області.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0