Спецвозможности
Новости

В Україні різко скоротилась кількість реєстрацій агробізнесу

04.04.2022
325
В Україні різко скоротилась кількість реєстрацій агробізнесу фото, иллюстрация

За даними платформи великих даних для бізнесу Vkursi реєстрацій сільгоспкомпаній у березні поточного року у 5 разів менше, ніж у березні минулого року. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Vkursi.

Якщо у 2021 таких було 329, то у 2022 — 66. Понад 60 % із новостворених компаній планують займатися вирощуванням зернових культур.

Лідером за кількістю зареєстрованих сільськогосподарських компаній стала Дніпропетровська область. Для порівняння, у січні найбільше компаній реєстрували у Закарпатський області, а у лютому — Миколаївській.

Також сільське господарство потрапило у топ-10 видів діяльності за кількістю зареєстрованих компаній, що вказує на швидку адаптацію агробізнесу до нових умов життя попри складні, а подекуди й трагічні наслідки війни.

На сьогодні в Україні 103 581  виробник сільськогосподарської продукції, з них 27 918 мають зареєстроване право власності та/або користування земельними ділянками.

Ракетні удари по нафтобазах та крадіжки техніки на мільйони сильно вдарили по фінансовій спроможності навіть тих із цього списку, хто давно і впевнено працює на ринку.

«Є проблеми з обіговими коштами. Але посівна вже стартувала, як і державна пільгова програма, яка дозволяє отримати забезпечення посівної під 0 %» – коментують у Vkursi.

На платформі спростили доступ до відомостей і довідок про земельні ділянки із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, без яких отримати кошти в межах пільгової програми майже неможливо. 

Зокрема, отримати відомості та довідки з ДРРП можна і просто зараз, в умовах війни, коли публічний реєстр речових прав на нерухоме майно не працює з огляду на питання безпеки. Доступ до відомостей реєстру надається безоплатно, а довідки — на умовах, передбачених законодавством.

Интервью
Александр Карпенко, директор по маркетингу и технической поддержке компании «Адама Украина»
Агрохимический рынок в Украине якобы большой и с большим количеством участников, но в то же время все друг друга знают, и события, которые происходят на нем, очень быстро становятся темами для
Немецкий опыт организации тепличного бизнеса — тема нашего разговора с директором инновационных технологий в растениеводстве консалтинговой компании «Аграрный Центр Innovation» Юрием Куликом, который недавно лично его изучал.            ... Подробнее

1
0