Спецможливості
Новини

В Україні бракує розуміння необхідності збереження якості ґрунтів, — Мінекономіки

04.12.2020
934
В Україні бракує розуміння необхідності збереження якості ґрунтів, — Мінекономіки фото, ілюстрація

В Україні понад 80% сільськогосподарських угідь вже більше 20 років перебувають у приватній власності, але і досі не має сформованого відчуття власності та усвідомлення необхідності турботи про якість ґрунтів.

Зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на прес-конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) в Україні на тему «Формування ґрунтово-інформаційних систем для дотримання критеріїв сталості у виробництві».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro.me.gov.ua.

«Існує пряма кореляція між добробутом людей, які проживають на сільських територіях, і якістю ґрунтів. Якщо ми говорим про сільськогосподарські угіддя — 80% земель в приватній власності понад 20 років. Але сформованого відчуття власності з точки зору того, що є механізми і треба слідкувати за збереженням якості ґрунтів і вимагати від орендаря, недостатньо. Людям треба нагадувати, що це їхній інтерес як приватних власників — дбати і контролювати якість ґрунтів», — заявив Висоцький.

Він наголосив, що для вирішення цієї проблеми недостатньо тільки державного контролю.

«Однозначно, збережеться цей контроль — дані функції збережуться в Держгеокадастру. Але практика показує, і це аналогічно в усіх сферах, що 80% успіху — це зміна підходу безпосередньо користувача, а лише 20% — це державний контроль. Тільки державний контроль не змінить цю ситуацію», — наголосив заступник міністра.

За його словами, у січні має бути прийнятий законопроєкт, який запроваджує дерегуляцію, і в громадах з’являться інструменти контролю за якістю ґрунтів, в тому числі за процесами їхньої деградації.

Він також подякував FAO за те, що так багато уваги приділяє проблемі деградації ґрунтів.

«Важливо, щоб залучалася наукова складова, щоб це було обґрунтовано, що це було на фактах. Але знову ж, знаючи всі ці факти, треба повертатися до комунікації на місцях — і до громад, і до людей. Формуються нові інституції, громади, і ми не можемо втратити шанс донести важливість цієї проблеми», — підсумував Висоцький.

 

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0