Спецможливості
Новини

У деяких областях зернові та соя потребуватимуть оздоровлення посівного матеріалу

12.02.2018
1706
У деяких областях зернові та соя потребуватимуть оздоровлення посівного матеріалу фото, ілюстрація
У деяких областях зернові та соя потребуватимуть оздоровлення посівного матеріалу

За результатами проведених аналізів у Вінницькій, Київській і Полтавській областях встановлено, що насіння ярих зернових культур та сої заражене альтернаріозом, аскохітозом, бактеріозом, фузаріозом, пліснявінням, подекуди антракнозом і церкоспорозом. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на звіт Держспоживслужби.

Як наслідок, експерти рекомендують навесні обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

В цілому по країні, за результатами аналізу відібраних зразків озимої пшениці та ячменю виявлено запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу, гельмінтоспоріозу, озимого ріпаку – фомозому, переноспорозу. При умові відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищезгаданими хворобами.

Також повідомляється, що агрокліматичні умови та затоплення нір талими водами у Закарпатській, Київській та Миколаївській областях призвели до загибелі тут від 14-22 до 60-85% гризунів.

В усіх інших областях у посівах озимих зернових та ріпаку виявлено нори мишоподібних гризунів від поодиноких жилих до 3 колоній на гектарі, в степових –від  0,5 до 4 на гектар. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості гризунів будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів.

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0