Спецможливості
Новини

У Києві в березні відкриють Торговий дім Азербайджану

25.01.2018
2258
У Києві в березні відкриють Торговий дім Азербайджану фото, ілюстрація

Торговий дім Азербайджану буде відкрито в Києві в середині березня 2018 року.

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худієв в інтерв'ю Укрінформу, передає propozitsiya.com.

"В середині березня плануємо відкриття в Києві Торгового дому Азербайджану. Приміщення в центрі Києва ми вже знайшли і на даний момент це питання знаходиться на стадії документального оформлення", - сказав Худієв.

"У Торговому домі буде виставлятися і продаватися продукція національного виробництва, буде здійснюватися координація імпорту, експорту, а також реекспорту. Плануємо також проводити аналіз ринку, виявляти пріоритетні напрями співпраці, забезпечувати юридичний супровід для азербайджанських бізнес-компаній", - сказав посол.

Худієв впевнений, це буде хороша платформа для координації всього азербайджанського бізнесу, яка буде дуже вигідна для української сторони. "Є дуже багато цікавих українських проектів і продукції, які потребують експорту й імпорту на ринки Центральної Азії та Ірану. Проте через ряд обставин це неможливо. А ось через Азербайджан і Каспійський міжнародний торговий порт, який ми нещодавно відкрили, гадаю, реалізація цих можливостей цілком реальна", - сказав він.

Торговий дім буде стимулювати зростання торгових відносин між державами, зокрема, експорту сільськогосподарської продукції. За словами посла, за допомогою цього проекту і ряду інших заходів рівень товарообігу між Україною та Азербайджаном можна збільшити до 1 млрд дол. США на рік.

Азербайджан входить в трійку основних покупців української картоплі. Так, 75% від всього обсягу українського картоплі в 2017 році купували Білорусь, 15% - Молдова, 7% - Азербайджан.

Також Азербайджан є одним з найбільших імпортерів українського цукру. За підсумками 2017 він вийшов на третє місце за цим показником - 44,9 тис. т (на першому місці - Шрі-Ланка - 69,03 тис. т, на другому - Туреччина - 49,1 тис. т).

За словами експерта ринку Ровшана Алієва, представника Corporate Travel Group в Україні, якщо говорити про інтерес азербайджанського бізнесу в аграрній сфері України, то це дуже широкий спектр. Азербайджану може бути цікава продукція сільгоспвиробників України, перш за все борошно та вироби з неї, цукор, вершкове масло, олія, м'ясні вироби та молочні продукти. Імпорт з України по багатьох позиціях демонструє стійку динаміку до зростання. З іншого боку, можливий експорт з Азербайджану певних продуктів в Україні. Вина, тютюн, чай, цитрусові, гранат, гранатові соки і багато іншого можуть потенційно зацікавити українського виробника. В Азербайджані є ряд великих господарств, наприклад, з виробництва граната, які зацікавлені у співпраці з виробниками концентратів і соків, і в той же час ці господарства знаходяться в активному пошуку партнерів і покупців. Крім того, є землевласники як в Україні, так і в Азербайджані, які з різних причин - від нестачі інвестицій до відсутності ринків збуту, - не обробляють свої землі в повному обсязі. Україна може бути цікава Азербайджану також як постачальник сільгосптехніки, добрив, тепличних і меліоративних систем.

В цілому, за 7 місяців 2017 товарообіг між Азербайджаном та Україною становив $ 390 млн, з яких $ 190 млн припадає на експорт. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року товарообіг зріс у 2,6 разу. Таким чином, за 6 місяців 2017 Україна зайняла 6 місце серед усіх торговельних партнерів Азербайджану.

У 2016 році обсяги українсько-азербайджанської торгівлі товарами і послугами становили $ 320 млн. Зокрема, експорт товарів і послуг з України в Азербайджан становив майже $ 276 млн. Імпорт азербайджанських товарів і послуг в Україні становив  $ 44360000. Таким чином, сальдо для України за цей період залишилося стабільно позитивним і становило $ 231 млн.

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0